Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “Do szaleństwa” i “Colectiv”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. do oferty trafiły dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Do szaleństwa / LIKE CRAZY (2011) | film, romantyczny, dramat | 86m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.7/10

Anna (Felicity Jones) jest młodą, błyskotliwą Brytyjką, która przyjeżdża do Stanów na wymianę studencką. Na uczelni w Los Angeles poznaje intrygującego Jacoba (Anton Yelchin). Między nimi bardzo szybko rodzi się uczucie. Ich idylla zostaje przerwana, kiedy dziewczynie wygasa wiza. Anna postanawia jednak zostać kilka dni dłużej z ukochanym. Na pożegnanie kochankowie obiecują sobie, że wkrótce znowu się zobaczą. Nie podejrzewają jednak, że za pogwałcenie przepisów wizowych przyjdzie im zapłacić wysoką cenę.

Uhonorowany Nagrodą Główną Jury na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance, poruszający melodramat w reżyserii Drake’a Doremusa (Breathe In, Przebudzeni). Film opowiada o perypetiach pary kochanków, których miłość zostaje wystawiona na próbę z powodu ograniczeń wizowych. W ich role z wyczuciem wcielają się nominowana do Oscara Felicity Jones (Teoria wszystkiego, Siedem minut po północy) oraz Anton Yelchin (Kraina wiecznego szczęścia, Postrach nocy). Za stworzoną przez siebie kreację Jones zdobyła Nagrodę Gotham i Nagrodę Specjalną w Sundance. W obsadzie znaleźli się ponadto: laureatka Oscara Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia), Charlie Bewley (Saga “Zmierzch”: Księżyc w nowiu) oraz Alex Kingston (W świecie Jane Austen). Produkcja zachwyca wiarygodnie zarysowanymi postaciami, błyskotliwym scenariuszem, pięknymi zdjęciami oraz muzyką. Piosenka pt. „Impossible” w wykonaniu Figurine została wyróżniona nominacją do Złotego Popcornu.

Reżyseria: Drake Doremus
Obsada: Anton Yelchin, Felicity Jones, Jennifer Lawrence, Charlie Bewley, Alex Kingston
Kraj: USA


hbo go filmy

Colectiv / COLLECTIVE (2019) | film, dokumentalny | 109m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 8.4/10

Film dokumentalny będący zapisem wydarzeń, do których doszło w ciągu pierwszego roku po pożarze w klubie nocnym Colectiv w Bukareszcie. Pożar, w którym zginęło 27 osób, a 180 zostało rannych, był ogólnonarodową tragedią. Kiedy niedługo po tym tragicznym zdarzeniu kolejne ofiary poparzeń zaczęły umierać w szpitalach od ran, które nie zagrażały ich życiu, jeden z lekarzy poinformował o tym zespół dziennikarzy śledczych. Jak po nitce do kłębka, dziennikarze zaczęli odkrywać kolejne oszustwa w służbie zdrowia. Twórcy dokumentu towarzyszyli z kamerą w tym dochodzeniu zarówno przedstawicielom lokalnych władz, jak i dziennikarzom, którzy próbowali dotrzeć do prawdy.

Dokument okrzyknięty rewelacją festiwali w Wenecji, Toronto i Sundance, nazwany został przez Rolling Stone „arcydziełem o władzy, korupcji i kłamstwach”. Jego reżyserem jest wielokrotnie nagradzany niemiecko-rumuński Alexander Nanau (Toto i jego siostry).

Reżyseria: Alexander Nanau
Kraj: Rumunia


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Mistrzowie dyktand”

Premiery w ofercie HBO GO Polska – „Czarownica 2” i 27 nowych filmów

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner