Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Mój przyjaciel Ufik”, „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia” i „25. godzina”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Mój przyjaciel Ufik / TERRA WILLY / ASTRO KID (2019) | film, animowany, komedia | 86 min | 7+
IMDb: 6.5/10

Statek kosmiczny, którym podróżuje młody Willy ulega zniszczeniu, a chłopak zostaje rozdzielony ze swoimi rodzicami. Jego kapsuła ratunkowa ląduje na dzikiej i niezbadanej planecie. Z pomocą robota Bucka, Willy musi przerwać aż do przybycia misji ratunkowej. Na miejscu rozbitek poznaje Ufika, uroczego psotnika o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Bohaterowie przeżyją razem niesamowitą przygodę, podczas której staną się najlepszymi przyjaciółmi.

Wyreżyserowana przez Erica Tosti (Kumple z dżungli) francuska animacja opowiadająca o sile i pięknie przyjaźni. Pełna uroku produkcja bawi i wzrusza. Swoich głosów w polskiej wersji językowej bohaterom użyczyli m.in. Przemysław Sadowski, Marta Król oraz Karol Kwiatkowski.

Reżyseria: Eric Tosti
Obsada: Timothé Vom Dorp, Edouard Baer, Marie-Eugénie Maréchal, Guillaume Lebon, Barbara Tissier
Kraj: Francja

Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!


hbo go filmy

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia / GOD EXISTS, HER NAME IS PETRUNYA (2019) | film, satyra, komedia obyczajowa | 96 min | 12+
IMDb: 6.8/10

W niewielkim miasteczku Stip we wschodniej Macedonii co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, któremu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tym razem z mężczyznami wskakuje kobieta o imieniu Petrunia (Zorica Nusheva) i – ku zdziwieniu wszystkich – udaje jej się jako pierwszej dotrzeć do krzyża. Jej konkurenci są wściekli. Emocje sięgają zenitu, ale Petrunya się nie poddaje. Rzuca wyzwanie kościołowi, systemowi i mediom.

Intrygujący obraz w reżyserii Teony Strugar Mitevskiej (Jestem z Titov Veles), który jest satyrą na tradycyjne społeczeństwo i stereotypy dotyczące społecznych ról kobiet i mężczyzn. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz Nagrodą Gildii Niemieckich Kin Arthousowych na MFF w Berlinie. W obsadzie znaleźli się Zorica Nusheva, Labina Mitevska (Kroki w piasku), Simeon Moni Damevski (Zanim spadnie deszcz), Suad Begovski oraz Stefan Vujisic (serial Familijata Markovski).

Reżyseria: Teona Strugar Mitevska
Obsada: Zorica Nusheva, Labina Mitevska, Stefan Vujisic, Suad Begovski, Simeon Moni Damevski, Simeon Moni Damevski, Moni Damevski
Kraj: Macedonia


hbo go filmy

25. godzina / THE 25TH HOUR (2002) | film, dramat | 129 min | 15+
IMDb: 7.6/10

Monty Brogan (Edward Norton) jest nowojorskim dilerem narkotyków, który został skazany na siedem lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma dobę na załatwienie wszystkich swoich niedokończonych spraw przed pójściem do więzienia. Musi pożegnać i skonfrontować się z bliskimi: ojcem, byłym strażakiem (Brian Cox), który nigdy nie stracił wiary w syna, a także z przyjaciółmi ze szkolnych lat – nauczycielem literatury Jacobem (Philip Seymour Hoffman) i bezwzględnym maklerem Slaughterym (Barry Pepper). Najtrudniejsza rozmowa czeka go jednak z dziewczyną Naturelle (Rosario Dawson). Plotka głosi, że to właśnie ona wydała go policji.

Nakręcony przez jednego z największych amerykańskich filmowców Spike’a Lee (Czarne bractwo. BlacKkKlansman – Oscar za scenariusz) dramat z trzykrotnie nominowanym do Oscara Edwardem Nortonem (Więzień nienawiści) w roli skazańca, który zmuszony jest ponownie skonfrontować się ze swoim życiem i zastanowić się, dlaczego znalazł się w trudnej sytuacji. Produkcja ma ciekawą konstrukcję oraz szokujący i pełen niepokoju finał. W filmie pojawiają się, takie gwiazdy jak: laureat Nagrody Akademii Philip Seymour Hoffman (Wątpliwość), Barry Pepper (Szeregowiec Ryan), Rosario Dawson (Grindhouse: Death Proof) oraz wyróżniona Oscarem Anna Paquin (Fortepian).

Reżyseria: Spike Lee
Obsada: Edward Norton, Rosario Dawson, Barry Pepper, Philip Seymour Hoffman, Anna Paquin
Kraj: USA


Polecamy również

Premiery filmowe i serialowe w ofercie Netflix Polska – „Telefonistki”, „Klub Opiekunek”, „Szwagierki” i „Desperados”

4 Blocks – nagradzana saga o berlińskich gangsterach w trzech sezonach już dostępna w HBO GO Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner