Premiery w ofercie Netflix Polska cz. 3 (17.11.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

netflix-mudbound-bg-1
Zgodnie z planem wydawniczym Netflix Polska na listopad 2017r. dziś swoją premierę w ofercie maja filmy:


Mudbound (2017) – film – 2g15m – 16+ – polskie napisy i lektor

Dwie rodziny z Missisipi — jedna biała, druga czarna — muszą odnaleźć się w brutalnej powojennej rzeczywistości, kiedy uprzedzenia znaczą czasem więcej niż przyjaźń.

W rolach głównych: Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige
Gatunki: Dramaty, Dramaty na podstawie literatury, Dramaty niezależne,Filmy i seriale historyczne, Dramaty historyczne, Kino niezależne
Reżyser: Dee Rees

Mudbound to najnowsza produkcja znakomitej reżyserki Dee Rees, która w mistrzowski sposób obrazuje Amerykę lat 40-tych ubiegłego wieku. Scenariusz opiera się na bestsellerowej powieści Hillary Jordan, którą na język filmowy przełożyły wspólnie Rees i Virgil Williams. Ten ponadczasowy i aktualny film opowiada historię dwóch rodzin – czarnej i białej – które dzielą trudne losy farmerskiego życia na terenach delty Missisipi w czasach wszechobecnej dyskryminacji rasowej.

mud-bound-s-560-310
Wspaniałe kreacje aktorskie, ukazujące skomplikowane relacje między McAllanami i Jacksonami, stworzyli w filmie m.in. Carey Mulligan, Garrett Hedlund, Jason Mitchell, Jason Clarke, Jonathan Banks, Mary J. Blige i Rob Morgan.

Dee Rees stanęła na czele niezwykle utalentowanego zespołu realizatorskiego, zarządzanego w dużej mierze przez wyjątkowe kobiety – m.in. odpowiedzialną za zdjęcia Rachel Morrison, montażystkę Mako Kamitsuna, kompozytorkę Tamar-kali, nominowaną do Oscara realizatorkę dźwięku Pud Cusack i charakteryzatorkę Angie Wells. Wspólnie udało im się przenieść widza w przeszłość i przybliżyć rozdział amerykańskiej historii, który do tej pory rzadko był tematem produkcji filmowych.


netflix-A Christmas Prince-bg-1A Christmas Prince / Świąteczny książę (2017) – film – 1g32m – 7+ – polskie napisy i lektor

Młoda dziennikarka dostaje prezent jeszcze przed Świętami — zostaje wysłana za granicę, aby przygotować materiał o dziarskim księciu, który wkrótce ma zostać królem.

W rolach głównych: Rose McIver, Ben Lamb, Alice Krige
Gatunki: Dramaty, Dramaty romantyczne, Filmy romantyczne
Reżyser: Alex Zamm


Jim & Andy: The Great Beyond – Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton / Jim i Andy (2017) – film – 1g33m – 16+ – polskie napisy i lektor

Jim Carrey wspomina swoją totalną przemianę w Andy’ego Kaufmana i zaprasza nas do rozważań nad sensem życia, rzeczywistością, tożsamością i karierą.

W rolach głównych: Jim Carrey
Gatunki: Dokumenty, Dokumenty biograficzne
Reżyser: Chris Smith

Brawurowa rola Andy’ego Kaufmana w filmie „Człowiek z księżyca” przyniosła Jimowi Carreyowi Złoty Glob.

W 1999 roku Jim Carrey przemienił się w Andy’ego Kaufmana. Materiały zza kulis powstawania filmu były prywatne… aż do teraz.


Czytaj również:

Premiery w ofercie Netflix Polska cz. 1 (17.11.2017)

Filmowe premiery w ofercie Netflix Polska cd. (16.11.2017)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...