Rok 2017 z Netflix, czyli rok seryjnego oglądania! Serialowa retrospekcja – tytuły, które charakteryzują minione miesiące

Facebooktwitter

netflix-2017-rok-seryjnego oglądania-top-2Jak wiele rzeczy może się wydarzyć w ciągu jednego roku! Nauczyliśmy się prać brudne pieniądze (Ozark) i tworzyć profile seryjnych morderców (MINDHUNTER). Odkryliśmy, że życie jest lepsze z wrestlingiem (GLOW) i równie szalone, gdy nie ma z nami Pablo (Narcos). Przekonaliśmy się również raz jeszcze, że z Jedenastką się nie zadziera (Stranger Things). Nie udało nam się dowiedzieć tylko jednej rzeczy… kto namalował te wszystkie penisy (American Vandal).

Rok 2017 był dla nas rokiem nauki, a przy tym WIELU godzin oglądania. Najpopularniejszą datą1 wybieraną na seans przez widzów z Polski była niedziela 29 października – weekend pełen imprez halloweenowych sprawił, że potrzebowaliśmy relaksującej dawki rozrywki.

Nawet Antarktyda dała się wciągnąć w oglądanie. To właśnie tam ktoś (być może pingwin) dosłownie pochłonął serial Shameless (tak to jest, jak ma się dostęp do serwisu Netflix i chwilę spokoju). Nie chcąc pozostawać w tyle, Meksyk zdobył pierwsze miejsce pod względem liczby osób, które oglądają Netflix absolutnie każdego dnia (#cele).

Całkowicie wprawiła nas w zdumienie osoba z USA, która oglądała Piratów z Karaibów: Klątwę Czarnej Perły codziennie przez 365 dni z rzędu (zdecydowanie udało się jej pokazać szczurom lądowym, jak żeglować po strumieniu danych!). W Polsce zaś jeden z użytkowników obejrzał Film o pszczołach 184 razy (czyli prawie co drugi dzień)! To bez wątpienia imponujące osiągnięcia!

Długo można by opowiadać o tym, co oglądaliśmy, ale sam sposób, w jaki oglądaliśmy, był równie intrygujący. Choć oglądanie kolejnych odcinków na wyścigi w 2017 roku stanowiło normę, nie wszystkimi serialami cieszyliśmy się w taki sam sposób. Jedne pochłanialiśmy w szalonym tempie, innymi spokojnie się delektowaliśmy, niektóre oglądaliśmy w tajemnicy przed naszymi partnerami, a były jeszcze takie, dzięki którym zbliżyliśmy się do siebie…

Seriale, które pochłanialiśmy w 2017 roku3
W 2017 roku chcieliśmy oderwać się od rzeczywistości, pochłaniając (czyli oglądając dłużej niż przez dwie godziny dziennie) seriale kryminalne, między innymi takie jak: Ingobernable, Marvel: The Defenders, Strzelec, Marvel: Iron Fist.

1.       Riverdale

2.       Strzelec

3.       Greenleaf

4.       American Vandal

5.       Marvel: The Defenders

6.       Kochane kłopoty: Rok z życia

7.       3%

8.       Trzynaście powodów

9.       Marvel: Iron Fist

10.   Ingobernable

netflix-2017-rok-seryjnego oglądania-1

Seriale, którymi delektowaliśmy się w 2017 roku3
W tym roku chcieliśmy się również nieco pośmiać. Udało nam się to, kiedy delektowaliśmy się (czyli oglądaliśmy krócej niż przez dwie godziny dziennie) takimi serialami jak GLOW, Przyjaciele z uniwerku czy Big Mouth. Zadbaliśmy również o to, aby rozsmakować się w serialu The Crown (to w końcu uczta dla oczu godna samej królowej).

1.       Seria niefortunnych zdarzeń

2.       Neo Yokio

3.       The Crown

4.       GLOW

5.       Przyjaciele z uniwerku

6.        Ozark

7.       Atypowy

8.       Big Mouth

9.       Ultimate Beastmaster

10.   Białe złoto

netflix-2017-rok-seryjnego oglądania-2

Seriale, które sprawiły, że zdradzaliśmy w 2017 roku4
Chęć odczucia dreszczyku emocji okazała się dla nas pokusą nie do odparcia. Nie mówiąc nic naszym drugim połówkom, bezwstydnie oglądaliśmy kolejne odcinki seriali takich jak Stranger Things, Czarne lustro, Sense8 i wielu innych.

1.       Sense8

2.       Czarne lustro

3.       Stranger Things

4.       Trzynaście powodów

5.       One Day at a Time

6.       Marvel: Iron Fist

7.       Marvel: The Defenders

8.       Zadzwoń do Saula

9.       Santa Clarita Diet

10.   Star Trek: Discovery

netflix-2017-rok-seryjnego oglądania-3

Seriale, dzięki którym zbliżyliśmy się do siebie w 2017 roku5
Największą popularnością podczas rodzinnych seansów cieszyły się m.in. takie tytułu jak: Seria niefortunnych zdarzeń, The Good Place czy Star Trek: Discovery.

1.       Trzynaście powodów

2.       Seria niefortunnych zdarzeń

3.       One Day at a Time

4.       Stranger Things

5.       Ania nie Anna

6.       Atypowy

7.       Chef’s Table

8.       The Worst Witch

9.       The Good Place

10.   Star Trek: Discovery

netflix-2017-rok-seryjnego oglądania-4

Metodologia
1Popularność mierzona na podstawie przypadającej na jednego abonenta liczby godzin poświęcanych dziennie na oglądanie treści w okresie między 1 listopada 2016 r. a 1 listopada 2017 r.

2/3Seriale, na których oglądanie poświęcano mniej niż dwie godziny dziennie określono jako te, którymi widzowie się „delektują”. Seriale, na których oglądanie poświęcano więcej niż dwie godziny dziennie określono jako te, które widzowie „oglądają nałogowo”. Dane obejmowały wyłącznie premiery nowych seriali lub nowych sezonów seriali w serwisie Netflix w okresie 1 listopada 2016 r. – 1 listopada 2017 r. Więcej informacji na temat stworzonej przez Netflix skali do mierzenia intensywności oglądania seriali – czyli Netflix Binge Scale – można uzyskać tutaj.

4Dane uzyskane w oparciu o ponad 60 000 ankiet wypełnianych przez abonentów serwisu Netflix w okresie od 24 do 30 października 2017 r. Próba jest reprezentatywna dla populacji osób dorosłych, które oglądają seriale telewizyjne w parach. Badani pochodzili z 32 krajów. W ankiecie uwzględniono wyłącznie premiery nowych oryginalnych seriali lub nowych sezonów serialu w serwisie Netflix w okresie 1 listopada 2016 r. – 1 listopada 2017 r.

5Dane uzyskane w oparciu o ponad 60 000 ankiet wypełnianych przez abonentów serwisu Netflix w okresie od 24 do 30 października 2017 r. Próba jest reprezentatywna dla populacji osób dorosłych, które oglądają seriale telewizyjne w gronie rodzinnym. Badani pochodzili z 32 krajów. W ankiecie uwzględniono wyłącznie premiery nowych oryginalnych seriali lub nowych sezonów seriali w serwisie Netflix w okresie 1 listopada 2016 – 1 listopada 2017 r.

 

Źródło: Materiały prasowe Netflix Polska


Czytaj również:

Netflix Polska: Czarne lustro – plakat i zwiastun odcinka „U.S.S. Callister”

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (05.12.2017)


 

KOMENTARZE:

3 komentarze do “Rok 2017 z Netflix, czyli rok seryjnego oglądania! Serialowa retrospekcja – tytuły, które charakteryzują minione miesiące

  • 06.12.2017 o 12:38
    Bezpośredni odnośnik

    A myślałem, że tylko ja jestem jakiś dziwny, któremu te newsy nie podchodzą. Jeśli mają już jednak coś psuć, niech to będą newsy. Dam sobie radę bez nich, byle tylko serwis i oferta były nadal na takim poziomie jak obecnie. A co do statystyk to niech ujawniają jakieś ciekawsze, jak oglądalność poszczególnych seriali, liczba abo w poszczególnych krajach.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner