Ruszają zdjęcia do „Dark”, pierwszego oryginalnego serialu Netflix wyprodukowanego w Niemczech

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

DarkWarszawa, 21 października 2016 r. – Netflix i Wiedemann & Berg Television ogłaszają start zdjęć do Dark, pierwszego oryginalnego serialu Netflixa produkowanego w Niemczech. Baran bo Odar i Jantje Friese, którzy współpracowali już wcześniej przy filmie Who am I. Możesz być kim chcesz, raz jeszcze zdecydowali się połączyć siły tworząc razem serial Dark. Producentami wykonawczymi są Quirin Berg, Max Wiedemann i Justyna Müsch oraz Baran bo Odar i Jantje Friese. Za zdjęcia odpowiada Nikolaus Summerer.

W tajemniczej opowieści rodzinnej wystąpią m.in. Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Maja Schöne, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Mark Waschke, Karoline Eichhorn, Stephan Kampwirth, Anne Ratte-Polle, Andreas Pietschmann, Lisa Vicari, Angela Winkler i Michael Mendl. Zdjęcia potrwają do końca marca w Berlinie i okolicach. Serial Dark będzie miał premierę pod koniec 2017 roku wyłącznie w serwisie Netflix.

Pierwsza niemiecka produkcja Netflixa rozgrywa się we współczesnych czasach w niewielkim miasteczku. Zniknięcie dwóch małych dzieci wywołuje lawinę zdarzań, które odkrywają podwójne życia i zniszczone relacje członków czterech rodzin. Dziesięć godzinnych odcinków to zaskakujące zwroty akcji, które łączą losy współczesnych mieszkańców miasteczka z tym miejscem z roku 1986.

Bo i Jantje od lat tworzą wyjątkowe, przemawiające do wyobraźni thrillery. Udało im się to ponownie przy okazji prac nad serialem „Dark”. – powiedział Erik Barmack, wiceprezes Netflixa ds. treści oryginalnych. Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem produkcji naszego pierwszego oryginalnego serialu produkowanego w Niemczech i już nie możemy doczekać się, by zobaczyć, jak wizja Bo i Jantje nabiera realnych kształtów.

Producenci Jantje Friese i Baran bo Odar o Dark: Praca nad tym serialem to dla nas ekscytujące i nowe doświadczenie. Możliwość dotarcia do międzynarodowej publiczności za pośrednictwem Netflixa motywuje nas do odkrywania zwyczajów niemieckiej publiczności i przekraczania nowych granic. Chcemy stworzyć serial, który zdobędzie fanów zarówno w Niemczech jak i na całym świecie.

O producentach wykonawczych: Jantje Friese i Baran bo Odar są absolwentami HFF w Monachium i pracują razem od czasu debiutu filmowego Odara – filmu Cisza (2010). Ich najnowszą wspólną produkcją jest Who am I. Możesz być kim chcesz. Premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w 2014 r. Film zdobył uznanie widowni i krytyków, wygrywając trzy Niemieckie Nagrody Filmowe i statuetkę Bambi dla najlepszego filmu niemieckiego. Odar, który znajduje się na liście Dziesięciu reżyserów wartych obserwowania magazynu Variety, wyreżyserował swój pierwszy film hollywoodzki Sleepless z udziałem zdobywcy Oskara Jamie’ego Foxxa. Premiera filmu odbędzie się w 2017 r.

O Wiedemann & Berg: Quirin Berg i Max Wiedemann założyli firmę producencką w 2003 r. podczas studiów na HFF w Monachium. Ich pierwszy film długometrażowy Życie na podsłuchu zdobył Nagrodę Akademii Filmowej za najlepszy film nieanglojęzyczny. Po nim pojawiły się kolejne hity, w tym Who am I. Możesz być kim chcesz Barana bo Odara, którego producentem wykonawczym była Justyna Müsch. W 2010 r. dwaj producenci założyli Wiedemann & Berg Television, tworząc liczne filmy, miniseriale i seriale, w tym pierwszy serial niemieckiej płatnej telewizji w 2012 r. Poza Oskarem, dwaj producenci otrzymali za swoje produkcje liczne nagrody, w tym Nagrodę BAFTA, Cezara, Europejską Nagrodę Filmową, Hollywood Reporter Award, nagrodę krytyków filmowych Los Angeles, Bambi, Niemiecką Nagrodę Telewizyjną, Złotą Nimfę, Grimme, Magnolię i Rockie Award.

O Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych, z którego korzysta ponad 86 mln aktywnych użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i seriali, w tym własnych seriali, dokumentów i filmów pełnometrażowych (tzw. Netflix Originals). Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów w dowolnej liczbie, w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i łącze internetowe. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i dalszych zobowiązań.

Źródło: materiały prasowe firmy Netflix.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...