Serial dokumentalny o supergwieździe tenisa Naomi Osace już wkrótce zadebiutuje w serwisie Netflix

Facebooktwitter

Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, poinformował, że niezatytułowany jeszcze serial dokumentalny o Naomi Osace stworzony we współpracy z UNINTERRUPTED i wyprodukowany przez Film 45 już wkrótce pojawi się w serwisie Netflix.

Stworzony we współpracy z UNINTERRUPTED i wyprodukowany przez Film 45 serial przedstawia kulisy sportowej kariery i historię dorastania dwukrotnej mistrzyni Wielkiego Szlema.

Ten serial dokumentalny opowiada historię wielokrotnej mistrzyni Wielkiego Szlema, Naomi Osaki — pierwszej Azjatki, która zajęła najwyższą lokatę w rankingu singli po wygraniu swojego pierwszego Wielkiego Szlema na turnieju US Open w 2018 r. Rok później znów zwyciężyła w turnieju Australian Open. Film z brutalną szczerością przedstawia kulisy życia i kariery globalnej supergwiazdy tenisa.

Serial dokumentuje kluczowy dla Naomi rok, od turnieju US Open w sierpniu 2019 r. Filmowcy towarzyszyli gwieździe tenisa w czasie kolejnych Wielkich Szlemów i przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Matka Osaki jest Japonką, ojciec — Haitańczykiem. Przyszła gwiazda tenisa wyemigrowała jako dziecko z Japonii do USA, gdzie szybko została pierwszą Azjatką, która zdobyła najwyższe podium w międzynarodowym turnieju. Ekipa filmowa towarzyszy Naomi na treningach i w trasie, dokumentując ogromną presję, jakiej musi stawiać czoła, jej drogę do samopoznania oraz — poza sezonem — oryginalne zainteresowania i nieszablonową osobowość. Twórcy serialu odwiedzają też Japonię, aby zrozumieć głęboką więź łączącą tenisistkę z krajem, który reprezentuje, oraz wielokulturową tożsamość Osaki.

„Możliwość opowiedzenia mojej historii, podzielenia się z innymi ważnymi wydarzeniami tego roku i praca z ekipą, która naprawdę mnie rozumie, były fantastycznymi doświadczeniami. Serial nie przypomina tradycyjnego dokumentu sportowego. Nie mogę się doczekać jego premiery” — mówi Naomi Osaka.

Serial, który powstał we współpracy z Uninterrupted, wyprodukowała firma Film 45, a wyreżyserowała laureatka wielu nagród, Garrett Bradley. Jej krótkometrażowy film „Alone”, nakręcony w ramach serii „OpDocs” New York Timesa, został nominowany do Oscara. Na festiwalu filmowym Sundance 2020 Bradley zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera za swój amerykański film dokumentalny „TIME”.

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

O firmie UNINTERRUPTED

UNINTERRUPTED to wspierająca sportowców marka założona przez LeBrona Jamesa i Mavericka Cartera. Firma opiera się na radykalnej idei, że wszyscy sportowcy powinni mieć dostęp do platformy, za której pośrednictwem mogliby wyrażać siebie — bez pośredników. Z tego założenia zrodziła się misja: umożliwienie sportowcom ze wszystkich środowisk komunikowania się w niczym niezakłócony sposób i bycia kimś więcej niż „tylko” atletą. UNINTERRUPTED podbija świat mediów sportowych, współpracując ze sportowcami, by opowiadać wyjątkowe, ludzkie historie z ich punktu widzenia. Poprzez swoje treści, produkty, wydarzenia, współpracowników i możliwości edukacyjne UNINTERRUPTED zmienia sposób, w jaki sportowcy angażują się w kontakt z opinią publiczną i umożliwia im zaprezentowanie się z innej strony, nie tylko związanej z ich osiągnięciami.

O firmie Film 45

Film 45 to nagrodzona Emmy firma produkcyjna, która tworzy programy rozrywkowe bez scenariusza i markowe treści dla platform filmowych, telewizyjnych i internetowych serwisów rozrywkowych. Film 45 należy do wytwórni Endeavour Content.


Polecamy również

Współpraca firm Netflix i Latinx House

Katarzyna Wajda w głównej roli w nowej produkcji HBO Europe „Odwilż” – w Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do serialu

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner