ShowMax planuje wprowadzić jakość nagrań 1080p (Full HD)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

showmaxpolska-FB-bedzie-1080pW dniu dzisiejszym na oficjalnym profilu Facebookowym ShowMax Polska pojawiła się informacja, że ShowMax wkrótce wprowadzi jakość nagrań 1080p (Full HD).

ShowMax to płatny serwis SVOD, który podobnie jak Netflix i Amazon Prime Video jest dostępny globalnie a zadebiutował w Polsce 15 lutego 2017 r.

ShowMax oferuje nagrania dostępne obecnie w swojej ofercie tylko w jakości 720p, co odbiega znacznie od standardu wyznaczonego przez Netflixa i Amazon Prime Video, gdzie dostępne są nagrania w jakości 1080p czyli Full HD oraz w 2160p, czyli UHD/4K.

Nie jest znana jeszcze konkretna data wprowadzenia przez ShowMax nagrań w jakości 1080p, ani też lista konkretnych tytułów mających się pojawić w tej jakości.

KOMENTARZE:

7 myśli nt. „ShowMax planuje wprowadzić jakość nagrań 1080p (Full HD)

  1. Myślę, że wraz z 1080p dodadzą dźwięk 5.1 bo inaczej byłoby to dziwne. Natomiast ciekawe czy to będzie standard czy też opcja dodatkowa, np. abonament za 30 zł i Full HD, abonament za 20 zł i 720p.

    • Dźwięk 5.1 teoretycznie jest, ale nie zawsze chce „zaskoczyć”, wygląda na to że muszą jedynie popracować nad tym żeby kino domowe poprawnie odczytywało standard dźwięku.

  2. Opcja full HD to wreszcie powrót Showmaxa z zamierzchłej przeszłości. Miała być uruchomiona opcja obsługi napisów w chromecascie i zgodnie z tym co deklarowali chyba właśnie miało to nastąpić teraz, a nadal nic. Bez tego nawet nie zawracam sobie głowy ich ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...