Stado – nowy polski film dokumentalny Max Original opowiadający o grupie zawodniczek woltyżerki debiutuje w HBO Max

Facebooktwitter

hbo max filmy

Stado, najnowszy polski film dokumentalny Max Original, to historia amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów i  jest przytłoczona poświęceniem, którego to wymaga. Film Stado od dzisiaj, 7 lipca, dostępny jest w HBO Max.

Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie, by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. Stado to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członkiń zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek. Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwą przygodą są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, które dzieją się między treningami, podczas których dziewczęta osiągają pełnoletność i uczą się być samoświadomymi, w pełni zrealizowanymi kobietami.

Film dokumentalny Stado prezentowany był na wielu festiwalach filmowych i otrzymał Nagrodę Publiczności w Konkursie Filmów Dokumentalnych na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Był również pokazywany na festiwalach Visions du Réel, Kino w Trampkach oraz Młodzi i Film w Koszalinie.

STADO | oficjalny zwiastun | HBO Max

Twórczyniami Stada są Monika Kotecka oraz Karolina Poryzała, które odpowiadają za scenariusz i reżyserię. Producentką filmu jest Agnieszka Wasiak. Obowiązki producentki z ramienia HBO Max pełni Izabela Łopuch, a producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicova. Za produkcję obrazu odpowiadają HBO Max oraz Lava Films, we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Studiem Munka i firmą Fotosynteza Krzysztof Kuczyk. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

hbo max filmy

Najnowszy polski film dokumentalny Max Original Stado od dzisiaj dostępny jest w ofercie HBO Max. Premierowa emisja na antenie HBO odbędzie się 4 sierpnia o godz. 20:10.

Disney+


 

Polecamy również

Robin – Kilka chwil przed 30-stką [Album]

Lipiec w ofercie Disney+ – oficjalna lista filmów i seriali

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner