Teraz jeszcze łatwiej sprawdzisz, co nowego w Netflix… na telewizorze – info prasowe

Facebooktwitter

netflix nowe UI smart tv
W Netflix nieustannie zadajemy sobie pytanie, jak sprawić, by użytkownicy naszego serwisu mogli mniej czasu poświęcać na przeglądanie, a więcej — na odkrywanie nowych wyjątkowych historii.

Zdajemy sobie sprawę, że biblioteka udostępnianych przez nas tytułów jest naprawdę bogata i że czasami widzowie mogą potrzebować nieco pomocy w znalezieniu ciekawych treści.

Dlatego z przyjemnością przedstawiamy nowy interfejs telewizyjny naszego serwisu, który od dziś zaczynamy wprowadzać na skalę ogólnoświatową. Jest on owocem kompleksowych badań i testów mających na celu ułatwienie wyszukiwania tytułów na telewizorach, które oferują nieco mniej komfortowe możliwości nawigacji ze względu na niewielką liczbę przycisków dostępnych na pilotach.

Nowy interfejs telewizyjny został opracowany z myślą o prostszym i bardziej intuicyjnym korzystaniu z platformy Netflix, zaś same usprawnienia dotyczą kilku różnych aspektów. Po pierwsze łatwiej jest wyszukiwać i wyświetlać treści ostatnio dodane do serwisu. O wiele prościej można także przeglądać bibliotekę pod kątem dostępnych seriali albo filmów. Z naszych badań wynika bowiem, że o ile użytkownicy często nie wiedzą konkretnie, jaki tytuł chcą obejrzeć, to raczej nie mają wątpliwości co do tego, czy są akurat w nastroju na jeden odcinek serialu, czy też na dłuższą ucztę filmową. Ponadto zoptymalizowaliśmy dostęp do tytułów dodawanych do „Mojej listy” z myślą o ich późniejszym obejrzeniu. Podczas testów nowego interfejsu zauważyliśmy, że dzięki jego prostocie użytkownicy rzeczywiście łatwiej znajdowali interesujące dla siebie treści.

Choć niektórzy mogą uważać tę aktualizację za coś oczywistego, zanim nabraliśmy pewności, że nowy interfejs telewizyjny stanowi prawdziwy krok naprzód, przeprowadziliśmy mnóstwo szeroko zakrojonych badań i testów oraz wdrożyliśmy wiele usprawnień natury technicznej. Nieustannie słuchamy naszych użytkowników i dostosowujemy serwis do ich potrzeb, tak aby wyszukiwanie treści wyróżniających platformę Netflix było jeszcze prostsze i wygodniejsze. Kilka lat temu wprowadziliśmy podglądy, dzięki którym widzowie zaczęli poświęcać mniej czasu na przeglądanie dostępnych tytułów. Teraz prezentujemy udoskonalony interfejs jako jedno z wielu ulepszeń zaplanowanych na najbliższe miesiące. Wszystkie te usprawnienia łączy jedno: dzięki nim użytkownicy na całym świecie będą się mogli cieszyć jeszcze wygodniejszą obsługą serwisu Netflix. Mamy nadzieję, że te nowe rozwiązania spotkają się z ich przychylnym przyjęciem.


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (18.07.2018)

Netflix: Na stronie FAST.com można teraz sprawdzić opóźnienie i prędkość wysyłania


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner