TV Philips to już nie jest produkt firmy Philips

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 0]

philipsRoyal Philips Electronics (Koninklijke Philips Electronics N.V.), bardziej znany jako Philips, holenderska firma znana z niezłej jakości wszelkiej maści sprzętu elektronicznego i AGD postanowiła w 2012 roku wyodrębnić ze swoich struktur produkcję telewizorów i przekazała ją do odrębnej spółki, która została założona razem z chińską firmą TPV Technology Limited. Holendrzy zostawili sobie w niej 30% udziałów a Chińczycy otrzymali 70%. W kwietniu 2014 r. Philips sprzedał Chińczykom resztę udziałów, które miał. Okazuje się, że firma TPV Technology Limited ma pełne prawo do posługiwania się marką Philips w przypadku produkcji telewizorów.

I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt że ogromna większość klientów (zapewne parę osób wie o powyższym fakcie) rozpatrujących zakup TV sygnowanego „Philips” nie wie nic o powyższym fakcie i zakłada, że chodzi o produkt renomowanego, europejskiego producenta.

Rzeczywistość okazuje się bardzo niemiła gdy stajemy się właścicielem takiego TV „Philips” i zaistnieje potrzeba kontaktu z serwisem. Okazuje się, że firma Philips Polska umywa ręce bo to nie ich produkt i odsyła do firmy TP Vision, która zajmuje się  serwisem sprzęty video marki Philips.

Powyższe informacje zostały przedstawione jedynie w celach informacyjnych.

Inspiracja/Źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,147748,19819511,jak-zareklamowac-wadliwy-telewizor-philipsa-nie-w-philips-polska.html

 

KOMENTARZE:

3 myśli nt. „TV Philips to już nie jest produkt firmy Philips

  1. W dobrych sklepach informują o tym klientów. Niedawno byłam zmuszona kupić nowy tv, też się zastanawiałam nad zakupem tej marki. Na szczęście doradzono mi inny telewizor i poinformowano jak obecnie wygląda sprawa z Philipsem. Szkoda, bo kiedyś były to dobre odbiorniki. Do Samsunga też się zraziłam, na szczęście, bo obecnie nie mam problemu z oglądaniem Netflixa na tv.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...