Polskie napisy zaczynają się poprawnie pojawiać na urządzeniach sprawiających kłopoty z Netflixem

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.5]

netflix-logo-red_whteOd ok. dwóch dni otrzymujemy informacje, że na urządzeniach SMART sprawiających kłopoty z Netflixem, o których pisaliśmy już wcześniej zaczęły się poprawnie pojawiać polskie napisy. Zgłoszeń mamy coraz więcej, więc zakładamy iż Netflix zaczął w końcu naprawiać ten problem.

Zmianę na lepsze widać na TV Smart firmy Panasonic, Toshiba, Philips, Samsung i LG. Prosimy o sprawdzenie na swoich modelach, czy polskie napisy też zaczęły się poprawnie pojawiać i wyświetlać.

Co ciekawe, np. na modelu TV Smart F5300 firmy Samsung nie zmieniła się aplikacja Netflix a zmianę widać. Czyżby Netflix potrafił sam bez współpracy z producentami TV naprawić problem?

Poniżej przykładowa lista tytułów do sprawdzenia, na których widać już polskie napisy:

Aktualizacja: Polskie napisy zaczęły też poprawnie być wyświetlane na urządzeniach ROKU.

KOMENTARZE:

26 myśli nt. „Polskie napisy zaczynają się poprawnie pojawiać na urządzeniach sprawiających kłopoty z Netflixem

 1. Ja się zastanawiam jak to jest, że ustawienia napisów (te w ustawieniach konta, czyli tło, kolor i rozmiar czcionki, itd.) nie działają dla wszystkich materiałów, które napisy do wyboru mają dostępne. Tak jakby napisy były wmuxowane w wideo – a przecież nie są, bo można włączyć bez nich. Przykładowo polskie napisy z Grace & Frankie w pierwszym sezonie wyświetlają się standardowo białe, w drugim sezonie już potrafią wyświetlić się zgodnie z ustawieniami. To jakiś błąd czy zamierzony efekt?

 2. Na odtwarzaczu blue-ray LG BP220 (ztcp Netcast z końca 2012 lub początku 2013 roku) od kilku dni pojawiła się możliwość wyboru napisów polskich. Jednak wyświetlają się tylko te napisy, które poddają się stylowi w ustawieniach Netfliksa. Np. Penny Dreadful s2, The Bletchley Circle lub Chelsea. Napisy, które są białe mimo ustawień stylu nie są wyświetlane. Najprawdopodobniej są one po prostu w innym formacie niż TTML wspierany przez Netfliksa i oficjalnie przez Netflix wymagany[1].

  1. https://backlothelp.netflix.com/hc/en-us/articles/215758617-Timed-Text-Style-Guide-General-Requirements

 3. tak jak kiedys pisalem – wszystko zalezy od tego jak netflix wgra napisy. zawsze wgrywal „na stale” i nie dzialaly na telewizorach, te lady dynamite w przykladzie sa wgrane „dodatkowo” (jak jak angielskie, niemieckie itp) i sie wyswietlaja 🙂

 4. Wyświetlają się napisy do Decoding Neaderthals i Emperors The Ghost Army. Mało tego 🙁 ale jakieś światełko w tuenlu jest. I te napisy są jakieś takie małe. Wolę oglądać przez Chromcasta 2.0. Napisy są większe. Co do jakości napisów natomiast. Chyba sam bym lepiej przetłumaczył te 12 Monkeys. Troche „zalatuje” amatorszczyzną. Natomiast dla przykładu serial Elementary to napisy są chyba dokładniejsze niz lektor. Lektor w Dexterze to jak dla mnie porażka. Na szczęście są napisy. No i można by tak dużo jeszcze pisać. Wniosek taki że może pośpiech w dodawaniu napisów czy lektoranie jest wskazany…

 5. LG seria LA – bez zmian, choć wróciła widoczność napisów w opcjach przed odtwarzaniem, to jednak w trakcie odtwarzania już są niedostępne.
  Czekam dalej.
  Wyższe serie (LB, LF,… z WebOS) bez zmian, czyli wszystko działa jak powinno.

 6. Dzień dobry ,
  Posiadam TV Samsung UE46D6500 i nie było opcji w Smarthub na Netflixa, zmieniłem wiec region internetu na UK i już wyświetla mi sie Netflix jednak po zainstalowaniu i uruchomieniu pojawia sie albo czarny ekran i nic sie nie dzieje dalej lub wychodzi z powrotem do menu SmartHub. Czy jest jakaś rada na to, ktoś miał podobny problem i z sukcesem rozwiązał ? Dzieki serdeczne za wszelka pomoc

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...