Wrzesień 2018 w ofercie Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter

showmax
[ AKTUALIZACJA ] Technologicznie, kulturowo i z dreszczykiem – tak zapowiada się wrzesień w Showmax! Poza nowymi odcinkami serialu Jana Holoubka Rojst oraz drugiego sezonu amerykańskiej produkcji odcinkowej Dorwać małego, na widzów czekają też prawdziwe filmowe perełki.

Premiery kolejnych odcinków serialu Rojst przyniosą tyle samo odpowiedzi, co nowych pytań. Małe miasteczko i jego mieszkańcy brodzą w bagnie tajemnic, układów i własnych interesów. Czy tytułowe grzęzawisko wciągnie również Zarzyckiego, który przyjechał do miasta pełen ideałów?

Z lat 80. w Polsce przenosimy się do lat 90. w USA, gdzie między stałymi łączami i głośnymi komputerami rozgrywa się akcja czwartego, finałowego sezonu Halt & Catch Fire. Gordon, Joe i Cameron jak dotąd nie wygrali w żadnym technologicznym wyścigu, ale mają już swoje miejsce w biegu po tytuł twórców pierwszej przeglądarki internetowej. Joe odczuwa już zmęczenie, choć nie daje tego po sobie poznać. Nadal skutecznie motywuje swoich wspólników do zapisania się na kartach historii współczesnej technologii.

Poza serialowymi kontynuacjami na widzów czekają również przejmujące produkcje filmowe, takie jak znany na całym świecie Kwiat Pustyni, Ptaki śpiewają w Kigali, reżyserskiego małżeństwa Krauze czy Prawdziwa historia z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Zobacz, co czeka Cię we wrześniu na Showmax!

 

HALT & CATCH FIRE, sezon 4 – Premiera: 13 września

Halt and catch fire (4) Showmax

Twórcy serialu, Christopher Cantwell oraz Christopher C. Rogers, zainspirowani biografią Steve’a Jobsa, wraz z nominowanym do Oscara reżyserem – Juanem Jose Campanellą, serwują widzom kolejną wytrawną porcję podróży w czasie – do ery hałaśliwego modemu internetowego i ciężkich monitorów kineskopowych. Ukazane w czwartym sezonie serialu lata 90. to czas przełomowych sukcesów technologicznych, wielkich pieniędzy i jeszcze większej rywalizacji między firmami IT oraz wizjonerami, takimi jak Joe MacMillan (Lee Pace, znany z Hobbita i Strażników Galaktyki), jeden z głównych bohaterów, walczący o realizację pomysłów wyprzedzających czas.

To już ostatnia część opowieści o amerykańskiej rewolucji technologicznej, w której obserwujemy branżę komputerową od momentu jej raczkowania w latach 80., po pierwsze, pewne kroki w przyszłość w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Czwarty, finałowy sezon Halt & Catch Fire nie tylko przywołuje wspomnienie niebieskiej planszy systemu operacyjnego Windows 90, ale również ukazuje toczące się w Dolinie Krzemowej starcia o pomysły na stworzenie pierwszej przeglądarki internetowej w stylu Google’a. Zobacz narodziny rozwiązań, bez których obecnie nikt nie wyobraża sobie codzienności.

Zdeterminowani bohaterowie w drodze po sukces nieraz brudzą sobie ręce i zdecydują się zboczyć ze ścieżki wyznaczonej przez poczucie moralności. Czy pomysły i upór Joe wystarczą, aby wyjść naprzeciw technologicznym gigantom? Czy nadal może liczyć na wsparcie utalentowanego dream teamu z piwnicy? Czy jego wizja ma szansę wygrać z wielomilionowym biznesem, w której piłkę podają sobie wyłącznie wielcy gracze? Wyścić w drodze do skatalogowania sieci trwa w najlepsze, a zwycięzca ma szansę zmienić świat technologii na dobre.

Piętrzące się konflikty i popełniane błędy nadają fabule czwartego sezonu rozpędu, który utrzymuje się do samego końca. Zdaniem krytyków to jeden z niewielu seriali, który zyskuje z sezonu na sezon. W Halt and Catch Fire występują: Lee Pace (Hobbit, Zmierzch, Strażnicy Galaktyki), Mackenzie Davis (Łowca Androidów 2049), Scoot McNairy (Zniewolony: 12 Years a Slave, Batman v Superman), Kerry Bishé (Hoży doktorzy, Operacja Argo) i Toby Huss (Mamuśka, King of the Hill).

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner