Wrzesień 2018 w ofercie Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter

 

PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI – Premiera: 6 września

PtakiSpiewajaWKigali_ Showmax

Kolejne, po fenomenalnej Papuszy, Placu Zbawiciela i Moim Nikoforze, wspólne dzieło reżyserskiego małżeństwa Krauze. Film, nagrodzony srebrnym i dwoma Złotymi Lwami, mierzy się z problematyką prawdopodobnie największej porażki ONZ w historii – ludobójstwa w Rwandzie. Poruszają refleksja na temat zła i jego rezultatu. Pozycja, która w obliczu ogarniętej kryzysem migracyjnym Europie, nabiera wyjątkowego znaczenia.

Rwanda, 1994 rok. Do kraju, w którym pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu trwa krwawy konflikt, przyjeżdża polska ornitolog, Anna Keller (Jowita Budnik). Kobieta, przy okazji prowadzenia badań nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie, staje się świadkiem dramatu rozgrywającego się na miejscu. Wracając do Polski, decyduje się zabrać ze sobą młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine, której tym samym ratuje życie. Ocalona nie może jednak znaleźć sobie miejsca w Polsce lat 90. Tęsknota, spękana psychika i brak zrozumienia świata przez wiele dni mieszają się z nadzieją, która doprowadza bohaterki z powrotem do Rwandy, gdzie sytuacja polityczna ulega diametralnej zmianie. Claudine pragnie odnaleźć bliskich, ale to, co zastają na miejscu, rozwiewa wszelkie złudzenia. Czy na zgliszczach swojego dawnego życia odnajdzie jeszcze bliskich? Czy powrót do świata, który uległ całkowitej zagładzie, jest możliwy? I czy ma sens?

Rozważania nad odpowiedziami na te pytania przedstawiają w swoim ostatnim wspólnym dziele Joanna i Krzysztof Krauze. Reżyser bowiem, tuż po rozpoczęciu zdjęć do filmu, zmarł z powodu choroby nowotworowej, z którą walczył przez lata.

 

WOLF CREEK, sezon 1 i 2 – Premiera: 20 września Aktualizacja: Premiera przeniesiona na 6 września

Wolf Creek s01 Showmax

Imponujące, australijskie bezdroża stają się tłem dla przerażających zdarzeń. Seryjny morderca, Mick Taylor, zbiera tu krwawe żniwo wśród niczego nie spodziewających się turystów. Słuch po ofiarach szaleńca zanika, a śledztwo lokalnej policji utyka w martwym miejscu. Aż do czasu, gdy morderca popełnia błąd…

Wolf Creek powstał na podstawie horrorów o tym samym tytule – z 2005 oraz 2013 roku. Obie produkcje odniosły międzynarodowy sukces i stały się przepustką do Hollywood dla ich reżysera i współtwórcy serialu – Grega McLeana. W pierwszym odcinku serii poznajemy rodzinę Thorogoodów, którzy chcąc sprowadzić zbuntowaną, dziewiętnastoletnią córkę, Liz, na dobrą drogę, udają się w rodzinną podróż po dzikich terenach Australii. Gdy docierają do Wolf Creek, miejscowości leżącej pośrodku niczego, postanawiają rozbić obóz. Na swojej drodze spotykają tubylca, Micka Taylora, który zyskuje ich zaufanie po tym, jak uratował ich syna przed atakiem aligatora. Okazuje się jednak, że choć Mick za dnia zajmuje się odstrzałem chorych, dzikich zwierząt, w nocy na celownik bierze… turystów. Taki właśnie los spotyka również Thorogoodów, którzy w noc po przyjeździe zostają brutalnie zamordowani. Masakrę przeżywa wyłącznie Liz. Dziewczyna postanawia odnaleźć Micka i pomścić rodzinę. Dowiaduje się, że lokalna policja prowadzi wiele spraw podobnych morderstw w Wolf Creek. Nastolatka rozpoczyna niebezpieczną grę z psychopatą, który prawdopodobnie stoi za wszystkimi z nich.

Postać Micka Taylora, wykreowana na potrzeby pierwszego filmu, po premierze w 2005 r. stała się bardzo popularna i weszła do kanonu współczesnej popkultury. W serialowym wydaniu intratnej produkcji dowiadujemy się o znanym Taylorze jeszcze więcej i staniemy oko w oko z krwawą historią australijskich bezdroży.

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner