Angela Black – nowy serial z Joanne Froggatt w roli głównej zadebiutuje w ofercie HBO GO już w następnym tygodniu

Facebooktwitter

hbo go seriale

Nowy serial Angela Black opowiada o kobiecie, która żyje w poczuciu uwięzienia we własnym małżeństwie, ale zdaje się akceptować swój los. Jednak wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia kontaktuje się z nią prywatny detektyw, obnażając przed nią kilka przerażających prawd dotyczących jej brutalnego męża. W rolach głównych Joanne Froggatt, Michiel Huisman oraz Samuel Adewunmi. Premiera produkcji odbędzie się 26 października 2021r. w ofercie HBO GO.

Życie Angeli (Joanne Froggatt) wydaje się być sielanką. Kobieta ma piękny dom na przedmieściach Londynu, jest wolontariuszką w schronisku dla psów, ma dwóch wspaniałych synów oraz czarującego i pracowitego męża Oliviera (Michiel Huisman). Jednak pod tą fasadą rodzinnego szczęścia kryje się sekret. Angela, uwięziona w związku, z którego nie może uciec, jest ofiarą przemocy domowej.

hbo go seriale

Jej mąż jest brutalny i cały czas ją kontroluje, z drugiej strony jej ojcem jej dzieci i Angela go kocha. Kobieta czuje, że nie może od niego odejść, chociaż groziła, że to zrobi niezliczoną ilość razy, maskuje więc siniaki makijażem i udaje, że nic się nie stało.

hbo go seriale

Kiedy pewnego dnia kontaktuje się z nią Ed (Samuel Adewunmi), prywatny detektyw, który obnaża przed nią najmroczniejsze sekrety Oliviera, jej życie rodzinne już całkiem rozpada się na kawałki. W obliczu przerażających informacji o swoim mężu, oszołomiona Angela nie wie, co myśleć. Czy może zaufać Edowi? Czy ma prawo wreszcie zostawić wszystko za sobą i uwolnić się od przemocowego partnera?

hbo go seriale

W rolach głównych w produkcji wystąpili Joanne Froggatt (serial Downton Abbey), Michiel Huisman (serial HBO Gra o tron, serial Max Original Stewardesa) oraz Samuel Adewunmi (serial Straż).

– Myślę, że niezwykle ważnym jest, aby produkcje telewizyjne poruszały wrażliwe tematy. W mojej karierze brałam udział w kilku takich projektach i bardzo się w nie zaangażowałam. Czuję, że serial, czy po prostu ten typ rozrywki, może być swego rodzaju oknem na ważne tematy, dla tych widzów, którzy może nigdy nie pomyśleliby, że coś takiego może mieć miejsce, nie mieli z tym problemem do czynienia. Nawet jeśli tylko jedna osoba dzięki temu pomyśli „och, zachowanie tej osoby jest dziwne” lub „skontaktuje się z moim przyjacielem i sprawdzę, czy wszystko jest w porządku”, czy „może wolno mi porozmawiać z kimś o mojej sytuacji”, to będzie to pozytywny efekt. Serial to przede wszystkim rozrywka, my nie ratujemy życia. Jednak samo poruszenie trudnego tematu i skierowanie go do szerszej publiczności może być pomocne, gdy jest to zrobione we właściwy sposób – powiedziała Joanne Froggatt.

hbo go seriale

Reżyserem serialu Angela Black jest Craig Viveiros. Za scenariusz odpowiadają Harry and Jack Williams, którzy także pełnili obowiązki producentów wykonawczych. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Christopher Aird and Sarah Hammond.

hbo go seriale

Premiera serialu Angela Black odbędzie się w HBO GO 26 października 2021r. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć co tydzień, we wtorki. Serial liczy 6 odcinków.


 

Polecamy również

Netflix udostępnia kadry z drugiej części serialu animowanego „Kajko i Kokosz” oraz ogłasza nowe nazwiska w obsadzie

Serial HBO „Sukcesja” – premiera trzeciego sezonu w ofercie HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner