Cały Ralph – dokument HBO przedstawiający sylwetkę ikony mody Ralpha Laurena zadebiutuje jutro w HBO i HBO GO

Facebooktwitter


Cały Ralph
to pierwszy biograficzny dokument poświęcony ikonie mody, Ralphowi Laurenowi. Pełnometrażowy film HBO w reżyserii nagradzanej Susan Lacy przedstawia sylwetkę legendarnego projektanta, który stworzył jedną z najsłynniejszych marek modowych.

Premiera filmu odbędzie się jutro, 28 listopada 2019r. w HBO i HBO GO.

Ralph Lauren posiada niezwykłą umiejętność urzeczywistniania swoich marzeń. Realizując swoje ambicje zbudował imperium wyceniane na wiele miliardów dolarów, stając się żywym symbolem  amerykańskiego optymizmu i „amerykańskiego snu”. Od ponad 50 lat wykorzystuje amerykańskie kody kulturowe, aby na nowo definiować amerykańską klasykę, a liczne inspiracje i jego autorska wizja umożliwiły mu stworzenie jednej z najbardziej uznanych marek świata.

W filmie dokumentalnym Cały Ralph (Very Ralph), projektant, który jest aktywny w świecie mody od niemal 60 lat, wspomina początki swojej kariery, kiedy jako młody chłopak z Bronxu nie wiedział nawet czym zajmuje się projektant mody, przechodząc w opowieści aż po czasy, kiedy stał się symbolem amerykańskiego stylu na całym świecie.  Projektant szczerze opowiada ekipie filmowej o swoim życiu i karierze. Podczas wywiadów wspomina swoje dzieciństwo, małżeństwo, które przetrwało 50 lat, początki swojej firmy, reakcje na głosy krytyków, oryginalne, wielostronicowe kampanie reklamowe w prasie oraz wizję, dzięki której stał się w wielu dziedzinach pionierem. Lauren był pierwszym projektantem, który stworzył i wprowadził na rynek kompleksową  markę lifestylową, która obejmuje elementy wystroju wnętrz. Jako pierwszy postawił na różnorodność na wybiegu oraz w kampaniach reklamowych, a także jako pierwszy stworzył sklepy, które zrewolucjonizowały doświadczenia zakupowe klientów.

W dokumencie HBO Cały Ralph zobaczymy archiwalne nagrania będące zapisem 50-letniej historii marki oraz kameralne wywiady z członkami najbliższej rodziny projektanta, wieloletnimi współpracownikami oraz tak znanymi  postaciami jak: Anna Wintour, Karl Lagerfeld, André Leon Talley, Hillary Clinton, Robin Givhan, Jason Wu, Naomi Campbell, Martha Stewart, Calvin Klein, Tyson Beckford, Tina Brown, Diane von Furstenberg, Jessica Chastain, Vanessa Friedman czy Paul Goldberger.

Reżyserem i producentem filmu Cały Ralph jest wielokrotnie nagradzana dokumentalistka Susan Lacy. Ma ona na swoim koncie licznie nagrody Emmy, Peabody’ego i inne branżowe wyróżnienia, a jej filmografia obejmuje szereg głośnych  dokumentów biograficznych poświęconych największym ikonom amerykańskiej kultury, w tym m.in. nakręcony dla HBO głośny dokument Spielberg, który miał swoją premierę w 2017 roku i był nominowany do nagrody Emmy czy zrealizowany w zeszłym roku film HBO Jane Fonda w pięciu odsłonach.

Tytuł wyprodukowany został przez HBO Documentary Films we współpracy ze spółką Pentimento. Obowiązki producentów, poza Susan Lacy, pełnią Emma Pildes i Jessica Levin. Producentem wykonawczym jest Graydon Carter.

Premiera filmu dokumentalnego HBO Cały Ralph (Very Ralph) zaplanowana została na 28 listopada w HBO oraz HBO GO. Dokument dostępny będzie w serwisie HBO GO tego dnia od rana, emisja na antenie HBO odbędzie się natomiast wieczorem, o godzinie 21:45.


Polecamy również

Uroczysta premiera serialu HBO Wataha w Muzeum POLIN w Warszawie

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 26 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner