Drugi sezon serialu “Status związku” debiutuje dzisiaj w ofercie HBO GO

Facebooktwitter

hbo go seriale

Status związku to uczciwe i pełne humoru podejście do złożonej natury relacji małżeńskich autorstwa Nicka Hornby’ego. Każdy sezon przybliża nam relację innej pary. W nowym sezonie tej wyróżnionej nagrodami Emmy antologii serialowej przyglądamy się relacji Ellen oraz Scotta, w których wcielają się Patricia Clarkson oraz Brendan Gleeson. Drugi sezon serialu Status związku od dzisiaj, 14 lutego jest dostępny w HBO GO.

W drugim sezonie, składającego się z 10 minutowych odcinków serialu Status związku, Ellen (Patricia Clarkson) co tydzień wyciąga swojego męża Scotta (Brendan Gleeson), zadeklarowanego tradycjonalistę i domatora, z jego strefy komfortu i umawia się z nim w hipsterskiej kawiarni w Connecticut. Na miejscu mają dziesięć minut przed sesją terapii małżeńskiej, aby wypić kawę, zebrać myśli i pokłócić się o wszystko – od kwakeryzmu po zaimki. Każdego tygodnia, między kłótniami, zaczynają układać sobie w głowach, co między nimi poszło nie tak. W miarę upływu czasu zaczynają rozkładać na czynniki pierwsze swoje trwające 30 lat małżeństwo. Wypominają sobie zdrady, analizują wspólne życie seksualne, w końcu dzielą się swoimi słabościami. Pod koniec trwającej 10 tygodni terapii małżeńskiej nie są już tą samą parą, którą byli kiedyś. Czy to jednak wystarczy, aby uratować ich małżeństwo?

hbo go seriale

hbo go seriale

W serialu występują Brendan Gleeson (Tragedia Makbeta, Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj), Patricia Clarkson (serial HBO Ostre przedmioty) oraz Esco Jouléy (serial HBO W potrzebie).

hbo go seriale

Autorem serialu Status związku jest Nick Hornby, a za reżyserię odpowiada dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii reżyser Stephen Frears (Królowa). Obaj pełnią także obowiązku producentów wykonawczych. Producentami wykonawczymi serial są także Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning oraz Emile Sherman. Sophie Reynolds pełni obowiązki producentki z ramienia See-Saw Films. Światowym dystrybutorem jest Endeavor Content.

Drugi sezon serialu Status związku (State of the Union) od dzisiaj, tj. 14 lutego jest w całości dostępny w HBO GO. Cały sezon liczy 10 odcinków.


 

Polecamy również

Netflix udostępnia zapowiedź, kadry i plakat filmu „Projekt Adam”. W roli głównej Ryan Reynolds

HBO MAX: Sony Pictures Television i WarnerMedia rozszerzają zakres umowy dotyczącej dystrybucji treści na terenie Europy Środkowo-Wschodniej

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner