Hackerville – nowy europejski serial HBO zadebiutuje w ofercie HBO GO i HBO3 już 4 listopada 2018r.

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

HBO GO Hackerville S1
Hackerville
to nowy serial HBO Europe o policjantce, która zajmuje się sprawą cyberataku na niemiecki bank. Produkcja miała swoją światową premierę podczas konkursowego pokazu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Zurichu. Autorem zdjęć do serialu jest Tomasz Augustynek (Wataha). Premiera w HBO GO oraz HBO3 już w najbliższą niedzielę, 4 listopada 2018r.

Duży niemiecki bank zostaje zaatakowany przez hakerów. Niedługo potem okazuje się, że trop prowadzi do Rumunii. Lisa Metz (Anna Schumacher), specjalistka od cyberprzestępczości w niemieckiej federalnej policji kryminalnej, zostaje wysłana z Frankfurtu do Timisoary, swojego rodzinnego miasta, gdzie rozpoczyna współpracę z lokalnym zespołem śledczym. Lisa wraz z rodzicami uciekła z Rumunii, kiedy jeszcze była dzieckiem. Wiele lat później rodzinny kraj wydaje jej się być jednocześnie dziwnie znajomy i kompletnie obcy. Po raz pierwszy w swoim życiu Lisa zmuszona jest skonfrontować się z niejasną historią swojej rodziny. Różnice kulturowe stają się boleśnie widoczne, kiedy okazuje się, że Adam Sandor (Andi Vasluianu), policjant z Timisoary, z którym ma współpracować podczas śledztwa, myśli w zupełnie inny sposób, co jest przyczyną frustracji Lisy. Pomimo dzielących ich różnic dwójka śledczych musi jednak zacząć ze sobą współpracować, aby ocalić 14-letniego Cipiego (debiutant Voicu Dumitras), genialnego gracza, który staje się celem przestępców.

Hackerville to pierwsza rumuńsko-niemiecka koprodukcja HBO Europe. Serial łączy w sobie wątek głośnego śledztwa z elementami osobistego dramatu. W rolach głównych występują tu: Anna Schumacher (Podróż z tatą), Andi Vasluianu (serial HBO Europe W cieniu, Ślimaki i ludzie) oraz debiutant Voicu Dumitras. Pomysłodawcami tego serialu są Ralph Martin i Joerg Winger (Szpieg D’83) z UFA Fiction, a obowiązki producentów pełnią Cristian Mungiu i Tudor Reu reprezentujący spółkę Mobra Films. Obraz został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego i Ancę Mirunę Lăzărescu. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek (Wataha). Serial składa się z sześciu odcinków.

Hackerville to kolejna rumuńska produkcja HBO po Dolinie ciszy (Valea Mutã) i dwóch sezonach głośnego gangsterskiego serialu W cieniu (Umbre). Serial miał swoją światową premierę podczas tegorocznego konkursowego pokazu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Zurichu.

Premiera serialu Hackerville odbędzie się w HBO GO oraz HBO3 już w najbliższą niedzielę, 4 listopada 2018r. W HBO GO od rana tego dnia dostępne będą dwa pierwsze odcinki. Premierowa emisja pierwszego odcinka na antenie HBO3 zaplanowana została na godz. 22.00, kolejne co tydzień o tej samej porze.


Czytaj również:

Netflix: Kronika świąteczna – oficjalny zwiastun [HD]

 

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska (01.11.2018)

KOMENTARZE:

4 myśli nt. „Hackerville – nowy europejski serial HBO zadebiutuje w ofercie HBO GO i HBO3 już 4 listopada 2018r.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...