HBO GO Polska – dzisiejsza premiera i aktualizacje (03.10.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

Człowiek ringu

W serwisie HBO GO Polska pojawił się nowy film oraz dwa odcinki seriali.

Cinderella Man / Człowiek ringu (2005) – biograficzny – 12+ – polskie napisy i lektor – 138 min. Dostępne do: 30.11.2018

Dla Amerykanów James J. Braddock (Russell Crowe) uosabia ich najważniejsze wartości: miłość do rodziny, odwagę wobec przeciwności losu i wolę zwycięstwa. W 1929 roku bokser po serii porażek wycofał się ze sportu i podjął pracę zwykłego robotnika. Na ring powrócił w latach 30. ubiegłego wieku, w czasach Wielkiego Kryzysu, by utrzymać żyjącą w ubóstwie rodzinę. W 1935 roku został mistrzem świata wagi ciężkiej, pokonując Maksa Baera, który wcześniej zabił podczas walk dwóch przeciwników.

Doceniony przez krytykę, nominowany w trzech kategoriach do Oscara dramat biograficzny w reżyserii utytułowanego Rona Howarda (Piękny umysł, Frost/Nixon). Obok znakomitego aktorstwa atutem filmu jest dobrze skrojony scenariusz (nominacja do BAFTY) autorstwa Clifforda Hollingswortha (Too Good To Be True) i Akivy Goldsmana (Piękny umysł).

W rolach głównych: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti.


Rellik (2017- ) – serial kryminalny, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.09.2020

Gabriel Markham (Richard Dormer) jest niestrudzonym detektywem, który pracuje w wydziale zabójstw. Pełen tajemnic, charyzmatyczny mężczyzna obsesyjnie ściga bezwzględnego seryjnego mordercę. Sprawa odcisnęła na nim ogromne, zarówno psychiczne jak i fizyczne, piętno. W pracy pomaga mu błyskotliwa partnerka Elaine (Jodi Balfour).

Mroczny, zrealizowany w niekonwencjonalny sposób serial sensacyjny autorstwa braci Harry’ego i Jacka Williamsów (serial Zaginiony). Cała historia opowiedziana jest od tyłu i zaczyna się od złapania przez policjantów długo poszukiwanego seryjnego mordercy. Następnie pokazane są wydarzenia, które miały miejsce wcześniej.

W rolach głównych: Richard Dormer, Jodi Balfour, Reece Ritchie, Kieran Bew, Peter Coe.

S1:O4 – 57 min.


Liar / Kłamstwa (2017- ) – miniserial obyczajowy, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.09.2020

Laura (Joanne Froggatt) jest bystrą i bardzo zaangażowaną w swoją pracę nauczycielką, która niedawno zakończyła poważny związek. Kobieta ciągle nie jest pewna, czy jest już gotowa zacząć spotykać się z innymi mężczyznami. Pewnego dnia jednak decyduje się iść na randkę z przystojnym chirurgiem o imieniu Andrew (Ioan Gruffudd), który jest ojcem jednego z jej uczniów. Niestety, para nie zdaje sobie sprawy, jakie konsekwencje to niewinne spotkanie będzie miało dla ich rodzin i nich samych.

Za oryginalny scenariusz odpowiedzialni są bracia Harry i Jack Williamsowie (serial Zaginiony). Wyprodukowany przez ITV oraz Sundance TV obraz składa się z sześciu odcinków.

W rolach głównych: Joanne Froggatt, Ioan Gruffudd.

S1:O4 – 45 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...