HBO GO Polska – dzisiejsza premiera i aktualizacje (19.09.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.4]

Amelia Earhart

Oferta HBO GO Polska poszerzyła się dzisiaj o film oraz dwa nowe odcinki seriali.

PREMIERA FILMOWA:

Amelia / Amelia Earhart (2009) – obyczajowy – 12+ – polskie napisy i lektor – 106 min. Dostępne do: 31.08.2018

Amelia Earhart (Hilary Swank) jest nietuzinkową kobietą. Kocha niebezpieczeństwo i wyzwania, a jej największą pasją jest lotnictwo. W roku 1928 Amerykanka staje się pierwszą kobietą w historii, która przelatuje nad Atlantykiem jako pasażerka. Cztery lata później powtarza ten wyczyn w pojedynkę, siedząc za sterami samolotu. Dzięki swoim osiągnięciom zdobywa ogromną sławę. Amelia lubi czerpać z życia garściami. Wychodzi za mąż za magnata prasowego George’a P. Putnama (Richard Gere), który pomógł jej zorganizować pierwszą wyprawę. Ma też romans ze swoim wieloletnim przyjacielem, pilotem Gene’em Vidalem (Ewan McGregor). Jej ostatnim projektem jest podróż samolotem dookoła świata. Niestety, maszyna znika z radarów nad Oceanem Spokojnym. Wraku ani ciał pasażerów nigdy nie udało się odnaleźć.

Amelia Earhart (1897-1937) to prawdziwa legenda lotnictwa. Kobieta była wizjonerką, która nie zważając na nic, robiła wszystko, żeby spełniać swoje marzenia i pokonywać granice. Ten film biograficzny o jednej z najciekawszych kobiet XX wieku został zrealizowany przez znaną dzięki „Monsunowemu weselu”, dwukrotnie nominowaną do BAFTY Mirę Nair. Ogromny atutem produkcji są zdjęcia autorstwa nominowanego do Nagrody Akademii Stuarta Dryburgha (Fortepian), które powstały w Kanadzie, USA i RPA. Inspiracją dla scenariusza były książki „The Sound of Wings: The Life of Amelia Earhart” Mary S. Lovell oraz „East to the Dawn: The Life of Amelia Earhart” Susan Butler.

W rolach głównych: Hillary Swank, Richard Gere, Ewan McGregor.


NOWE ODCINKI:

Rellik (2017- ) – serial kryminalny, sezon 1 – 18+ – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 10.09.2020

Gabriel Markham (Richard Dormer) jest niestrudzonym detektywem, który pracuje w wydziale zabójstw. Pełen tajemnic, charyzmatyczny mężczyzna obsesyjnie ściga bezwzględnego seryjnego mordercę. Sprawa odcisnęła na nim ogromne, zarówno psychiczne jak i fizyczne, piętno. W pracy pomaga mu błyskotliwa partnerka Elaine (Jodi Balfour).

Mroczny, zrealizowany w niekonwencjonalny sposób serial sensacyjny autorstwa braci Harry’ego i Jacka Williamsów (serial Zaginiony). Cała historia opowiedziana jest od tyłu i zaczyna się od złapania przez policjantów długo poszukiwanego seryjnego mordercy. Następnie pokazane są wydarzenia, które miały miejsce wcześniej.

W rolach głównych: Richard Dormer, Jodi Balfour, Reece Ritchie, Kieran Bew, Peter Coe.

S1:O2 – 56 min.


Liar / Kłamstwa (2017- ) – miniserial obyczajowy, sezon 1 – 15+ – polski lektor. Dostępne do: 10.09.2020

Laura (Joanne Froggatt) jest bystrą i bardzo zaangażowaną w swoją pracę nauczycielką, która niedawno zakończyła poważny związek. Kobieta ciągle nie jest pewna, czy jest już gotowa zacząć spotykać się z innymi mężczyznami. Pewnego dnia jednak decyduje się iść na randkę z przystojnym chirurgiem o imieniu Andrew (Ioan Gruffudd), który jest ojcem jednego z jej uczniów. Niestety, para nie zdaje sobie sprawy, jakie konsekwencje to niewinne spotkanie będzie miało dla ich rodzin i nich samych.

Za oryginalny scenariusz odpowiedzialni są bracia Harry i Jack Williamsowie (serial Zaginiony). Wyprodukowany przez ITV oraz Sundance TV obraz składa się z sześciu odcinków.

W rolach głównych: Joanne Froggatt, Ioan Gruffudd.

S1:O2 – 45 min.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...