HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (11.03.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3]

Wzloty i upadki Normana

W niedzielę do oferty HBO GO Polska dodano trzy nowe filmy.

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer / Wzloty i upadki Normana (2016) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 113 min. Dostępne do: 10.03.2019

Richard Gere w roli wygadanego mężczyzny, który dostaje od losu niespotykaną szansę.

Norman Oppenheimer (Richard Gere) zajmuje się w Nowym Jorku konsultingiem na małą skalę. Mężczyzna ma dużą siatkę znajomych, którą stara się wykorzystywać do robienia interesów. Jego codzienność pełna jest wzlotów i upadków. Pewnego dnia udaje mu się jednak postawić na właściwego konia – Micha Eshela (Lior Ashkenazi), izraelskiego polityka przeżywającego kryzys w karierze. Trzy lata później mężczyzna zostaje premierem i cały czas wdzięczny jest staremu znajomemu za przysługę. Pozycja Oppenheimera zmienia się z dnia na dzień.

Zrealizowana z finezją tragikomedia opowiadająca o drobnym cwaniaczku, który niespodziewanie trafia do pierwszej ligi. Wyróżniony canneńską Złotą Palmą reżyser Joseph Cedar (Przypis) umiejętnie żongluje konwencjami i stylami. Atutem obrazu jest solidna obsada. W głównych rolach sprawdzają się m.in.: laureat Złotego Globu Richard Gere (Pretty Woman), Lior Ashkenazi (Foxtrot), trzykrotnie nominowany do BAFTY Michael Sheen (serial Masters of Sex), zdobywczyni Złotej Palmy na festiwalu w Cannes Charlotte Gainsbourg (Antychryst) oraz wyróżniony Złotym Globem Steve Buscemi (serial HBO Zakazane imperium).

W rolach głównych: Richard Gere, Lior Ashkenazi, Michael Sheen, Charlotte Gainsbourg, Steve Buscemi.


Beatriz at Dinner / Beatriz na kolacji (2017) – dramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 78 min. Dostępne do: 06.09.2018

Salma Hayek jako imigrantka z Meksyku, która przypadkowo trafia na kolację z bogaczami.

Beatriz (Salma Hayek) jest fizjoterapeutką, która pochodzi z Meksyku. Uduchowiona kobieta całe życie stara się pomagać innym i mało myśli o sobie. Pewnego wieczoru odwiedza swoją klientkę Kathy (Connie Britton), aby zrobić jej odprężający masaż przed ważnym biznesowym spotkaniem. Kiedy Beatriz kończy pracę i chce wrócić do domu, okazuje się, że jej samochód nie odpala. Masażystka zostaje na kolacji zorganizowanej dla przedstawicieli klasy wyższej. Szybko wychodzi na jaw, że kobieta zupełnie nie pasuje do zgromadzonego w domu towarzystwa.

Kameralne dzieło filmowe przedstawiające w nieszablonowy sposób konfrontacje dwóch światów. Obraz w reżyserii czterokrotnie nominowanego do Nagrody Independent Spirit Miguela Artety (serial HBO Sześć stóp pod ziemią) jest niezwykle aktualnym komentarzem do sytuacji społeczno-politycznej w Ameryce. W rolę głównej bohaterki wciela jak zawsze doskonała wyróżniona nominacją do Oscara Salma Hayek (Frida). W obsadzie znaleźli się również dwukrotny zdobywca Złotego Globu John Lithgow (Czułe słówka), wyróżniona czterema nominacjami do nagrody Emmy Connie Britton (Przyjaciel do końca świata), Jay Duplass (The Intervention) oraz Amy Landecker (Poważny człowiek).

W rolach głównych: Salma Hayek, John Lithgow, Connie Britton, Jay Duplass, Amy Landecker.


Labor Day / Długi, wrześniowy weekend (2013) – dramat romantyczny – 12+ – polskie napisy i lektor – 107 min. Dostępne do: 28.02.2019

Kate Winslet jako matka, która zostaje zmuszona do pomocy rannemu uciekinierowi z więzienia.

Adele (Kate Winslet) i jej trzynastoletni syn Henry Wheeler (Gattlin Griffith) jadą do supermarketu, aby uzupełnić zapasy żywności. Na miejscu spotykają uciekiniera z więzienia Franka (Josh Brolin), który zmusza rodzinę, aby ukryła go w swoim domu. Przerażona kobieta nie wie, co robić. Obawia się o bezpieczeństwo swoje i syna. Z czasem jednak odkrywa, że mężczyzna skrywa drugie, łagodne oblicze. Frank nawiązuje niezwykłą więź z Henrym. Zauroczona Adele postanawia pomóc nieznajomemu ukryć się przed policją.

Nominowany do Nagrody Akademii reżyser Jason Reitman (W chmurach, Juno) przedstawia kameralną, pełną ciepła i sentymentalnego uroku historię miłosną. Obraz mówi o niespodziewanym spotkaniu, które raz na zawsze zmienia życie trójki ludzi. W ich role popisowo wcielają się Josh Brolin (Faceci w czerni 3), Gattlin Griffith (Oszukana) oraz Kate Winslet (Zakochany bez pamięci), która za stworzoną przez siebie kreację otrzymała nominację do Złotego Globu. W obsadzie znaleźli się również nominowany do Złotego Globu Tobey Maguire (Bracia) oraz Brooke Smith (serial Chirurdzy).

W rolach głównych: Kate Winslet, Josh Brolin, Gattlin Griffith, Tobey Maguire, Brooke Smith.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsza premiera i aktualizacja (10.03.2018)

Drugi sezon serialu „Sprawa idealna / The Good Fight” już dostępny w serwisie HBO GO. Premiera na antenie HBO3 w niedzielę, 11 marca 2018r.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...