HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (29.04.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

Połączenia

Serwis HBO GO Polska udostępnił dzisiaj w swojej ofercie dwa nowe filmy.

Landline / Połączenia (2017) – komediodramat – 15+ – polskie napisy i lektor – 93 min. Dostępne do: 17.10.2018

Dwie siostry zaczynają podejrzewać swojego ojca o zdradę i w sekrecie przed matką postanawiają sprawdzić, czy ich domysły są prawdziwe.

Rok 1995, Nowy Jork. Dana (Jenny Slate) oraz Ali (Abby Quinn) są siostrami, które podejrzewają swojego ojca (John Turturro) o romans. Starsza – Dana – niedawno zaręczyła się, ale jej związek przechodzi pewne problemy. Młodsza przeżywa okres buntu. Trudna sytuacja zbliża z pozoru obce sobie kobiety. Razem próbują odkryć prawdę o swoim ojcu, jednocześnie nie raniąc przy tym swojej matki (Edie Falco). Szybko jednak na światło dzienne zaczynają wychodzić długo skrywane tajemnice.

Błyskotliwe kino niezależne opowiadające w nieoczywisty sposób o miłości, namiętności oraz wierności. Dobrze rokująca reżyserka Gillian Robespierre (Obvious Child) ukazuje problem wierności damsko-męskiej z punktu widzenia dwóch sióstr, które starają się dowiedzieć, czy ich ojciec ma romans z inną kobietą. Przy okazji ukazana została rodzącą się powoli między nimi więź. W ich role wcielają się z ogromnym wyczuciem młodziutkie: Jenny Slate (serial Pora na przygodę!) oraz Abby Quinn (serial Prawo i porządek: sekcja specjalna). W obsadzie znaleźli się również starzy wyjadacze: czterokrotna laureatka nagrody Emmy Edie Falco (serial HBO Rodzina Soprano) oraz dwukrotnie nominowany do Złotego Globu John Turturro (Casanova po przejściach). Produkcja brała udział w konkursie o Główną Nagrodę Jury na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

W rolach głównych: Jenny Slate, Edie Falco, Abby Quinn, John Turturro, Jay Duplass. 


Sin muertos no hay carnaval / Bez ofiar nie ma karnawału (2016) – thriller – 18+ – polskie napisy i lektor – 96 min. Dostępne do: 31.03.2019

Młody bogacz zrobi wszystko, żeby wyrzucić ze swojej ziemi 250 rodzin bezprawnie zajmujących jego teren.

Guayaquil jest najbardziej zaludnionym miastem Ekwadoru, w którym bardzo widoczne są podziały społeczne. Młody, bogaty mężczyzna, który odziedziczył majątek po swoim ojcu robi wszystko, co w jego mocy, aby pozbyć się ze swojej ziemi 250 rodzin, które nielegalnie na niej squatują. Nieformalny przywódca rodzin jest gotów negocjować z właścicielem. Nie ma jednak pewności, że konflikt uda się rozwiązać w pokojowy sposób.

Zaangażowane społecznie kino obnażające podziały i rozwarstwienie charakteryzujące ekwadorskie społeczeństwo. Produkcja, której reżyserem jest ceniony latynoamerykański twórca Sebastián Cordero (Ratas, ratones, rateros) porusza do głębi i zmusza do myślenia nad kondycją współczesnego człowieka. Nie brakuje w niej nieoczywistych postaci, w które wcielają się debiutanci – m.in. Daniel Adum Gilbert, Victor Aráuz, Diego Cataño Elizondo, Andrés Crespo Arosemena oraz Erando González. Obraz otrzymał nagrodę za reżyserię na San Diego Latino Film Festival.

W rolach głównych: Daniel Adum Gilbert, Victor Aráuz, Diego Cataño Elizondo, Andrés Crespo Arosemena, Erando González.


Czytaj również:

HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i powrót do oferty (28.04.2018)

Patrick Melrose – nowy serial z Benedictem Cumberbatchem w HBO GO już 14 maja 2018r. Na antenie Cinemax od 7 lipca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...