HBO GO Polska – dzisiejsze premiery i aktualizacje (27.04.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.3]

Opowieść podręcznej

Do biblioteki tytułów dostępnych w HBO GO Polska trafiły dzisiaj dwa filmy, pełny sezon serialu oraz kilkanaście nowych odcinków obecnych już wcześniej tytułów.

FILMOWE PREMIERY:

No Country for Old Men / To nie jest kraj dla starych ludzi (2007) – thriller – 18+ – polskie napisy i lektor – 117 min. Dostępne do: 31.03.2019

Josh Brolin w roli myśliwego, który przez przypadek przejmuje walizkę z dwoma milionami dolarów. Obsypane nagrodami, wybitne dzieło braci Coen.

Teksas. Llewelyn Moss (Josh Brolin) jest weteranem wojny w Wietnamie, który spędza dni na polowaniach. Pewnego dnia niedaleko granicy z Meksykiem mężczyzna znajduje kilka ciał, paczki z heroiną oraz walizkę z 2 milionami dolarów. Niewiele myśląc, postanawia zabrać pieniądze i uciec. W pogoń za nim rusza psychopatyczny płatny zabójca Anton Chigurh (Javier Bardem). Moss potrafi jednak umiejętnie zacierać za sobą ślady.

Mroczny thriller czterokrotnie wyróżnionych Nagrodą Akademii braci Coen (Poważny człowiek, Fargo). Dramat egzystencjalny podszyty czarnym humorem otrzymał 4 Oscary – w tym za najlepszy film, scenariusz adaptowany i reżyserię. Obraz obfituje w wiele wyrazistych postaci i jest popisem gry aktorskiej Javiera Bardema (Oscar w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”). W filmie występują także laureat Złotego Globu Tommy Lee Jones (W Dolinie Elah), nominowany do Nagrody Akademii Josh Brolin (Obywatel Milk), czterokrotny zdobywca nominacji do Złotego Globu Woody Harrelson (serial HBO Detektyw) oraz nagrodzona statuetką Emmy Kelly MacDonald (serial HBO Zakazane imperium). Produkcja jest ekranizacją powieści autorstwa Cormaca McCarthy’ego.

W rolach głównych: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Woody Harrelson, Kelly MacDonald. 


Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers / Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (2004) – animowany – polskie napisy i dubbing – 65 min. Dostępne do: 26.10.2018

Pragnący zostać Muszkieterami Mickey, Donald i Goofy muszą sprostać trudnemu zadaniu.

Największym pragnieniem Mickey’ego, Donalda oraz Goofy’ego jest zostać Muszkieterami. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli. Kapitan Muszkieterów – Pete – oraz jego wierny pomocnik wykorzystują ich niewinność do swoich niecnych celów. Kapitan chce przejąć władzę w królestwie. Na drodze stoi mu jednak księżniczka Minnie. Nie zawaha się przed niczym, żeby spełnić swoje marzenia. Kiedy Mickey, Donald oraz Goofy zdają sobie sprawę z niecnych zamiarów Pete’a, próbują z całych sił naprawić swój błąd, uratować Minnie z opresji i przeciwstawić się groźnemu wrogowi.

Pogodna bajka wytwórni Disneya, która pokazuje, że dzięki współpracy i przyjaźni można wiele osiągnąć. Zrealizowana z pomysłem produkcja zdobyła trzy nominacje do prestiżowej nagrody Annie, a jej reżyserem był Donovan Cook (Piotruś Pan: Wielki powrót).


NOWY SERIAL:

The Handmaid’s Tale / Opowieść podręcznej (2017- ) – serial dramatyczny, sezon 1 (wszystkie 10 odcinków) – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 25.04.2021

Elisabeth Moss w dystopijnej opowieści o świecie, w którym kobiety zostały całkowicie podporządkowane władzy.

Teokratyczna Republika Gilead boryka się z problemem dzietności. Płodna Offred (Elisabeth Moss) jest podręczną, która mieszka u wysokiej rangi komandora i jego żony. Kobieta raz w miesiącu musi oddać swe ciało panu domu z nadzieją, że uda jej się zajść w ciążę. Offred musi być posłuszna i postępować zgodnie z obowiązującymi surowymi zasadami. Jeśli zacznie buntować się przeciwko swemu losowi, zostanie wysłana do kolonii karnej, gdzie czekać ją może tylko śmierć. Kobiecie ciężko jest pogodzić się ze swoim losem. Marzy o powrocie do starego życia, gdzie miała męża, córkę i prawo decydowania o własnym losie.

Mocny serial autorstwa Bruce’a Millera (serial Ostry dyżur), który jest ekranizacją powieści Margaret Atwood. Produkcja jest antyutopią i mówi o autorytarnym świecie, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Płodne kobiety uczyniono surogatkami rodzin z uprzywilejowanej grupy związanych z władzą mężczyzn. Wszelkie nieposłuszeństwo ze strony obywateli karane było w okrutny sposób. Serial był wielkim objawieniem 2017 roku i miał bardzo polityczny charakter w związku z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta Ameryki. W głównej roli występuje rewelacyjna Elisabeth Moss, która za swoją rolę została wyróżniona m.in. nagrodą Emmy i Złotym Globem. W obsadzie znaleźli się również nominowany do BAFTY Joseph Fiennes (Zakochany Szekspir), Yvonne Strahovski (Tajemnice Manhattanu), Samira Wiley (serial Orange Is the New Black) oraz laureatka nagrody Emmy Alexis Bledel (Kochane kłopoty). Serial został wyróżniony łącznie dwoma Złotymi Globami oraz ośmioma nagrodami Emmy.

W rolach głównych: Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel.


NOWY ODCINEK:

Siren / Syrena (2018- ) – serial obyczajowy/fantasy, sezon 1 – polskie napisy i lektor. Dostępne do: 29.03.2021

W nadmorskim miasteczku pojawia się nowa dziewczyna. Jej przyjazd wzbudza silne emocje wśród członków lokalnej społeczności.

Bristol Cove jest nadmorskim miasteczkiem, które według legendy niegdyś było domem dla syren. Ben (Alex Roe) jest bystrym biologiem morskim, który zakochuje się w Ryn (Eline Powell). Pełna mrocznych tajemnic młoda kobieta przybyła niedawno do Bristol Cove i stara się tam jakoś ułożyć sobie życie. Maddie (Fola Evans-Akingbola), współpracowniczka Bena, jest jednak bardzo podejrzliwa w stosunku do Ryn. Co z tego wyniknie?

Dziesięcioodcinkowy serial obyczajowy z elementami fantasy w reżyserii Jay’a Karasa (serial Brooklyn 9-9). Pełna tajemnic produkcja przywołuje legendę o syrenach. W głównych rolach występują Alex Roe (Piąta fala), Eline Powell (serial HBO Gra o tron), Fola Evans-Akingbola (An American Exorcism), Ian Verdun (serial Chirurdzy) oraz Rena Owen (Weronika postanawia umrzeć).

W rolach głównych: Alex Roe, Eline Powell, Fola Evans-Akingbola, Ian Verdun, Rena Owen.

S1:O6 – 40 min.


KIDS:

Mi-mi-mishki / Be-be niedźwiedzie (2015- ) – serial animowany, sezon 1 (odcinki 53-78) – b.o. – polski dubbing – 6 min.

Pocieszne dwa małe misie – Bucky oraz Bjorn – pokazują, jak żyć w zgodzie z naturą w nowoczesnym świecie.

Bucky to niedźwiedź brunatny, który uwielbia różnej maści gadżety. Jego najlepszy przyjaciel nazywa się Bjorn i jest niedźwiedziem polarnym rozkochanym w naturze. Razem z kochającym zajęcia domowe Małym Liskiem przeżywają masę mniejszych i większych przygód – chodzą do lasu na jagody, łowią ryby, czytają książki i latają na księżyc. Pełna wdzięku animacja dla najmłodszych, która uczy entuzjazmu, czerpania przyjemności z najmniejszych rzeczy oraz życia w harmonii z naturą.


Czytaj również:

Netflix prezentuje klip z 2. sezonu serialu „Marvel’s Luke Cage / Marvel: Luke Cage” (2016) – premiera 22 czerwca 2018r.

Premiery w ofercie Netflix Polska cz. 1 (27.04.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...