HBO GO Polska: Premiery filmowe – „Rycerz Pierwszej Damy” i „Dafne”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 filmy.

Dzisiejsze nowości

Rycerz Pierwszej Damy / GUARDING TESS (1994) | film, komedia, dramat | 92 min | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.2/10

Po śmierci prezydenta Stanów Zjednoczonych uwielbiana w kraju Pierwsza Dama, Tess Carlisle (Shirley MacLaine), przeprowadza się do swojego rodzinnego miasteczka w Ohio, gdzie jedną z niewielu stale obecnych w jej życiu osób zostaje agent Służb Specjalnych Doug Chesnic (Nicolas Cage). Ambitny i oddany ochroniarz stoi teraz na czele siedmioosobowego zespołu chroniącego kobietę. Mężczyzna uwielbia być w centrum wydarzeń. Niestety, utknął w dziurze na środkowym zachodzie. Do tego Tess bywa nieznośna i kapryśna. Agent nie może doczekać się końca służby. Jednak kiedy eks-prezydentowa zostaje porwana, Chesnic staje na wysokości zadania.

Szalona i pełna emocji komedia w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach występują laureaci Oscara Shirley MacLaine (Czułe słówka) oraz Nicolas Cage (Zostawić Las Vegas). W pozostałych rolach występują Austin Pendleton (Piękny umysł), zdobywca Złotego Globu Edward Albert (Motyle są wolne) oraz James Rebhorn (Zapach kobiety). Za reżyserię obrazu odpowiadał wyróżniony statuetką Emmy Hugh Wilson (serial The Famous Teddy Z).

Reżyseria: Hugh Wilson
Obsada: Shirley Maclaine, Nicolas Cage, Austin Pendleton, Edward Albert, James Rebhorn
Kraj: USA


hbo go filmy

Dafne (2019) | film, dramat | 90 min | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Dafne (Carolina Raspanti) jest dowcipną młodą kobietą z zespołem Downa, która zaraża wszystkich wokół siebie pozytywną energii. Mimo że jest bardzo niezależna, nadal mieszka ze swoimi rodzicami, Luigim (Antonio Piovanelli) i Marią (Stefania Casini). Niestety, pewnego dnia jej matka umiera, a równowaga rodziny zostaje zniszczona. Luigi wpada w depresję. Dzięki swojej pracy i przyjaciółkom Dafne jakoś radzi sobie ze stratą i próbuje wstrząsnąć ojcem. W końcu wydarza się coś nieoczekiwanego: ojciec i córka postanawiają razem wybrać się na wycieczkę w góry do miasteczka, w którym urodziła się Maria. Podczas wyprawy dowiadują się wiele o sobie nawzajem.

Włoski dramat przedstawiający perypetie dziewczyny z zespołem Downa, której codzienność wywraca się do góry nogami po śmierci matki. W jej rolę wciela się utalentowana debiutantka – Carolina Raspanti. Obok niej występują Antonio Piovanelli (Mojżesz Prawodawca), Stefania Casini (Brzuch architekta), Bruno Cariello (Witaj, nocy) oraz Orietta Notari (Pochmurne dni). Reżyserem i autorem scenariusza jest Federico Bondi (Morze czarne). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na Berlinale.

Reżyseria: Federico Bondi
Obsada: Carolina Raspanti, Antonio Piovanelli, Stefania Casini, Bruno Cariello, Orietta Notari
Kraj: Włochy


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Bliźniak”, „Pollywood”, „Policja i rasizm” i „Wuj”

Premiery w ofercie Netflix Polska – „W głębi lasu”, „Hotel Transylwania 3”, „Igrzyska śmierci”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner