HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 17 listopada 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na listopad 2019r. swoją premierę w ofercie mają 3 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

To właśnie życie / LIFE ITSELF (2018) | film, dramat, romantyczny | 112m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.7/10

Will (Oscar Isaac) i Abby (Olivia Wilde) są parą z Nowego Jorku, która zakochała się w sobie na studiach. Opowieść o ich życiu jest punktem wyjścia dla składającego się z wielu nowel filmu. Obraz pokazuje historię miłosną obejmującą wiele pokoleń, dziesięcioleci i kontynentów – od ulic Nowego Jorku po hiszpańską wieś, a wszystko łączy jedno wydarzenie…Złożona z kilku nowel intrygująca historia rodziny z Nowego Jorku. Stawiający swoje pierwsze kroki w reżyserii Dan Fogelman (scenariusz Kocha, lubi, szanuje) porusza wiele egzystencjalnych wątków. Zwraca uwagę na kruchość ludzkiego losu i pokazuje też, że w życiu nie należy z niczym zwlekać. Artysta do udziału w swoim kameralnym projekcie zaprosił doskonałe grono aktorów. W filmie występują, takie sławy jak: wyróżniony Złotym Globem Oscar Isaac (Co jest grane, Davis?), Olivia Wilde (Tron: Dziedzictwo), laureat nagrody Emmy Mandy Patinkin (serial Homeland), czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening (American Beauty) czy zdobywca canneńskiej Złotej Palmy Antonio Banderas (Ból i blask). W filmie nie brakuje humoru, wzruszeń i dobrej energii.

Reżyseria: Dan Fogelman
Obsada: Jean Smart, Antonio Banderas, Mandy Patinkin, Annette Bening, Olivia Wilde, Oscar Isaac
Kraj: USACórka trenera
(2018) | film, dramat | 90m | 12+ | polska produkcja
IMDb: 5.9/10

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) i jego siedemnastoletnia córka Wiktoria (Karolina Bruchnicka) podróżują po Polsce, a ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest oczkiem w głowie tatusia, jego wielką chlubą. On jest dla niej całym światem. Pewnego dnia dołącza do nich utalentowany Igor (Bartłomiej Kowalski). Maciej postanawia zostać jego trenerem. Dzięki chłopakowi Wiktoria otwiera się na nowe doznania: pierwszego papierosa, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwszą miłość. Cała trójka wyrusza rozklekotanym vanem w długą podróż, podczas której każde z nich będzie starało się osiągnąć swój cel. Wyreżyserowany przez Łukasza Grzegorzka (Kamper) kameralny i niezależny komediodramat pokazujący rodzicielską presję i surowe wychowanie. Wyróżnikiem obrazu są bezpretensjonalny scenariusz, kapitalne dialogi oraz świetne aktorstwo. Odtwórcami głównych ról są Jacek Braciak (Pod Mocnym Aniołem), Karolina Bruchnicka (Restart), Bartłomiej Kowalski, Agata Buzek (Rewers) oraz Piotr Żurawski (serial Czas honoru).

Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Obsada: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Bartłomiej Kowalski, Agata Buzek, Piotr Żurawski
Kraj: Polska

Opis dystrybutora
Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką
Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę
wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia
i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem.
Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się
zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się
na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość.
Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie
chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.Smak wiśni
/ A TASTE OF CHERRY (1997) | film, dramat | 95m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.7/10

Badii (Homayoun Ershadi) jest mężczyzną w średnim wieku, który pragnie popełnić samobójstwo. Jeździ swoim Range Roverem po przedmieściach Teheranu i stara się znaleźć kogoś, kto pomoże mu skończyć ze sobą w zamian za wysokie wynagrodzenie. Nie jest to łatwe zadanie. W końcu jednak trafia na osobę, która niechętnie przyjmuje jego ofertę.Wyróżniony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes irański dramat, w którym twórcy poszukują istoty życia i śmierci. Minimalistyczne dzieło zmusza widza do refleksji nad ludzkim losem i prawie do decydowania o samym sobie. Reżyserem obrazu jest Abbas Kiarostami (Uniesie nas wiatr), a w głównych rolach występują Homayoun Ershadi (Chłopiec z latawcem), Abdolrahman Bagheri, Afshin Khorshid Bakhtiari, Safar Ali Moradi oraz Mir Hossein Noori.

Reżyseria: Abbas Kiarostami
Obsada: Homayoun Ershadi, Safar Ali Moradi, Safar Ali Moradi, Mir Hossein Noori, Afshin Khorshid Bakhtiari, Abdolrahman Bagheri, Mir Hossein Noori
Kraj: Iran


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 15-16 listopada 2019

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 16 listopada 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner