Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 25 października 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na październik 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 nowe filmy, a jeden ponownie jest dostępny w ofercie.

Dzisiejsze nowości

Statua wolności: Matka wygnańców / LIBERTY: MOTHER OF EXILES (2019) | film dokumentalny | 78m | 12+ | polskie napisy i lektor

Obraz bada zaskakującą przeszłość i kulturowy fenomen Statuy Wolności. Twórcy podążają za legendarną projektantką mody, Diane von Furstenberg, która jest „matką chrzestną” posągu. Kobieta próbuje dociec, jak urzeczywistniło się marzenie rzeźbiarza Auguste’a Bartholdiego i jakie znaczenie ma statua dla ludzi na całym świecie. Zrealizowany przez zdobywców nagrody Emmy, twórców Vogue: Spojrzenie redaktorów – Fentona Baileya oraz Randy’ego Barbato – dokument HBO rzuca nowe światło na jeden z największych symboli wolności w Ameryce. Przedstawia jego zaskakującą historię, w tym wątek migrantów. Mówi też o wpływie dostojnego posągu na wiele pokoleń Amerykanów.

Reżyseria: Randy Barbato, Fenton Bailey
Kraj: USASzkoła jazdy dla Saudyjek / SAUDI WOMEN’S DRIVING SCHOOL (2019) | film dokumentalny | 57m | 12+ | polskie napisy i lektor

Od czerwca 2018 roku kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą w końcu legalnie prowadzić samochód. Dokument opowiada o szkole nauki jazdy z Rijadu. Twórcy pokazują kobiety, które zmieniają swój styl życia i cieszą się świeżo nabytą wolnością. Dzięki kameralnym wywiadom i materiałom typu verité film otwiera oczy zachodniej publiczności i pokazuje, jak zmienia się życie kobiet w Arabii Saudyjskiej. Mówi też o ich nadziejach na zwiększenie równości i stojących przed nimi wyzwaniach. Tym bardziej, że Arabia Saudyjska z pozoru wydaje się iść naprzód, ale nadal ucisza i wsadza do więzienia aktywistki działające na rzecz praw kobiet. Reżyserką obrazu jest Erica Gornall (Steph & Dom: Can Cannabis Save Our Son?).

Reżyseria: Erica Gornall
Kraj: USA


Znowu w HBO GO


Annabelle (2014) | film, horror, tajemnica | 95m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.4/10

Ciężarna Mia (Annabelle Wallis) otrzymuje od swojego męża Johna (Ward Horton) niezwykły prezent – starą lalkę. Wkrótce małżonkowie stają się ofiarami brutalnego ataku satanistów. Po ich wizycie w domu zaczynają panować złe moce, które koncentrują się w lalce otrzymanej przez Mię. Lalka zaczyna terroryzować małżonków, jest też śmiertelnym zagrożeniem dla ich dziecka. Mia i John szukają ratunku. Przerażający okultystyczny horror, wyróżniony nominacjami do nagrody Saturna i People’s Choice, jest prequelem głośnego filmu Jamesa Wana pt. Obecność. Pełen grozy obraz o opętanej lalce, osadzony w klimacie lat sześćdziesiątych i nawiązujący atmosferą do klasycznego dreszczowca Romana Polańskiego Dziecko Rosemary, to dzieło Johna R. Leonettiego (Mortal Kombat 2: Unicestwienie, Efekt motyla 2), który do współpracy zaprosił między innymi: Annabelle Wallis (film TV Zagubiona przyszłość, serial Peaky Blinders), Warda Hortona (Nie cierpię walentynek, Wilk z Wall Street), Tony’ego Amendolę (Maska Zorro, Blow), nominowaną do Oscara Alfre Woodard (Moje Cross Creek, serial Gotowe na wszystko) oraz Kerry O’Malley (Zdarzenie, Przypadek 39).

Reżyseria: John R. Leonetti
Obsada: Annabelle Wallis, Ward Horton, Tony Amendola, Alfre Woodard, Kerry O’malley
Kraj: USA


Czytaj również:

39 filmów i 1 serial zostanie usuniętych z oferty Netflix Polska 1 listopada 2019r.

Netflix: Zara Larsson i jej nowy singiel w filmie animowanym KLAUS

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner