HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 29 lutego 2020r

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na luty 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Dobry dinozaur / THE GOOD DINOSAUR (2015) | film przygodowy, animowany | 90m | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6.7/10

Co by się stało, gdyby miliony lat temu nie wyginęły dinozaury? Czy ludzie potrafiliby mieszkać u ich boku? Młody, lękliwy apatozaur Arlo, zniesiony przez prąd rzeki, trafia w miejsce oddalone o wiele kilometrów od rodzinnego domu. Na swojej drodze spotyka małego jaskiniowca Bąbla. Szybko znajdują wspólny język i postanawiają razem wyruszyć w podróż powrotną do domu. Podczas wędrówki czekają ich niezwykłe przygody. Nominowana do Złotego Globu, przepiękna pod względem plastycznym animacja słynnego studia Pixar, w którym powstały takie hity jak Toy Story, Gdzie jest Nemo czy W głowie się nie mieści. Przeznaczony dla młodszych widzów film z przyjemnością obejrzą też rodzice. Obraz jest wzruszającą, ale i pełną humoru opowieścią o przyjaźni, która potrafi przenosić góry. Urzeka ciepłym klimatem, magicznymi obrazami prehistorycznego świata oraz mądrym przesłaniem. Dobry dinozaur otrzymał statuetkę Annie oraz dziewięć nominacji do tej najbardziej prestiżowej w świecie animacji nagrody. Jego twórcą jest debiutujący w roli reżysera Peter Sohn, który wcześniej nakręcił krótkometrażowy obraz Zaburzenie częściowe. W polskiej wersji filmu swoich głosów bohaterom użyczyli m.in. Olaf Linde-Lubaszenko, Katarzyna Żak, Julia Siechowicz, Olaf Marchwicki, Artur Andrus i Jerzy Kryszak.

Reżyseria: Peter Sohn
Kraj: USA

Opis dysytybutora
Co by było gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej animacji Disney/Pixar „Dobry dinozaur” opowiadającej historię małego dinozaura, który wpada w wielkie tarapaty…

Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? W alternatywnej historii, w której dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.


Wyścig / COUREUR (2018) | film, dramat, sportowy | 92m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.6/10

Felix (Niels Willaerts) jest młodym kolarzem, który ma w sobie ducha zwycięzcy. Jego problemem jest jednak ojciec – niespełniony sportowiec – który cały czas żąda od niego przekraczania kolejnych granic. Po jednej z licznych kłótni Felix postanawia samodzielnie zawalczyć o swoją przyszłość, ale szybko musi zmierzyć się z licznymi dylematami. Czy jest w stanie poświęcić wszystko – w tym swoje zdrowie – aby udowodnić sobie i innym, że może być najlepszy?Wyreżyserowany przez stawiającego swoje pierwsze kroki w długim formacie Kennetha Merckena (krótki metraż Feel Sad for the Bunny) dramat pokazuje losy młodego sportowca muszącego podjąć decyzje, które zaważą na całym jego życiu. Twórca z wyczuciem kreśli postać głównego bohatera i oddaje jego sportowe dylematy. W obsadzie świetnie odnajdują się debiutant Niels Willaerts, Koen De Graeve (Boso, ale na rowerze), Karlijn Sileghem (Dom), Fortunato Cerlino (serial Gomorra) oraz Nicola Rignanese (serial La mafia uccide solo d’estate).

Reżyseria: Kenneth Mercken
Obsada: Fortunato Cerlino, Koen De Graeve, Karlijn Sileghem, Günther Lesage, Nicola Rignanese, Niels Willaerts
Kraj: Belgia


Polecamy również

Marzec 2020 w ofercie HBO GO – nowe filmy, seriale, lista tytułów i zwiastuny

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 28 lutego 2020r

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner