Jesień z europejskimi produkcjami HBO w ofercie HBO GO: Ślepnąc od świateł, Hackerville, Sukces, Złote życie i Terapia

Facebooktwitter

HBO Europe - Złote życie, sezon 3
Jesień z europejskimi produkcjami HBO Ślepnąc od świateł, Hackerville, Sukces, Złote życie i Terapia – pięć nowych seriali HBO Europe już wkrótce w HBO i HBO GO.

W nadchodzącej jesienno-zimowej ramówce widzowie będą mogli zobaczyć aż pięć nowych europejskich seriali wyprodukowanych przez HBO. Wśród nich znajdą się m.in. polski serial Ślepnąc od świateł, rumuńsko-niemiecki Hackerville oraz chorwacki Sukces w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danisa Tanovića.

Jesteśmy bardzo dumni, że w ciągu czterech kolejnych miesięcy na naszej antenie zadebiutuje pięć różnych seriali. Każdy z nich należy do innego gatunku, przedstawia inną historię i kontekst – powiedział Antony Root, szef produkcji HBO Europe, wiceprezes ds. programowych i własnych produkcji HBO Europe. Premiera wszystkich nowych produkcji odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie w 17 krajach Europy. Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić naszym abonentom jeszcze bogatszą ofertę produkcji własnych – dodał.

Trzy pełne sezony węgierskiego serialu HBO Europe Złote życie (Aranyelet) można oglądać w serwisie HBO GO od niedzieli, 14 października. Kolejną premierą będzie polska produkcja Ślepnąc od świateł na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Serial przedstawia siedem dni z życia warszawskiego dilera narkotykowego, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos. Premiera produkcji odbędzie się 27 października. Tego dnia w HBO GO udostępnione zostaną wszystkie odcinki produkcji.

Kolejną propozycją jest rumuńsko-niemiecka koprodukcja zatytułowana Hackerville. Ten sześcioodcinkowy serial łączy wątek głośnego śledztwa z elementami osobistego dramatu. Produkcja miała swoją światową premierę podczas konkursowego pokazu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Zurichu. W serwisie HBO GO serial będzie dostępny 4 listopada. Jej pomysłodawcami są Ralph Martin i Joerg Winger (Szpieg D’83) z UFA Fiction, a obowiązki producentów pełnią Cristian Mungiu i Tudor Reu ze spółki Mobra Films. Serial został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego i Ancę Mirunę Lăzărescu. Hackerville to kolejna rumuńskojęzyczna produkcja własna HBO po Dolinie ciszy (Valea Mutã) i dwóch sezonach głośnego gangsterskiego serialu W cieniu (Umbre). Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu W cieniu rozpoczną się już w tym miesiącu.

Sukces (Uspjeh) to pierwszy serial telewizyjny Danisa Tanovića (Ziemia niczyja) i zarazem pierwsza produkcja HBO Europe z regionu adriatyckiego. Akcja serialu rozgrywa się w Zagrzebiu. W kolejnych odcinkach historii poznajemy cztery osoby oraz ich losy, które przypadkowo splatają się ze sobą podczas dramatycznych wydarzeń. W obliczu konsekwencji podjętych przez nich działań czwórka przeciętnych ludzi z bardzo odmiennych środowisk postanowi odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Autorem scenariusza jest Marjan Alčevski, który za pierwszy odcinek serialu zdobył główną nagrodę w pierwszej edycji konkursu scenariuszowego „First Draft” zorganizowanego przez HBO w regionie adriatyckim. Produkcja zadebiutuje 26 grudnia w HBO GO.

Jesienno-zimową ramówkę dopełni trzeci sezon czeskiego serialu Terapia, będącego adaptacją głośnej międzynarodowej produkcji. Premiera odbędzie się w styczniu 2019 roku.

HBO Europe rozpoczęło produkcję własnych seriali w Europie Środkowej w 2010 roku. W 2016 roku realizacja własnych produkcji została zainicjowana również w Skandynawii i Hiszpanii, a rok później w Chorwacji. HBO Europe wyprodukowało do tej pory m.in. Gorejący krzew (Czechy), Watahę (Polska), Pakt (Polska), W cieniu (Rumunia), Pustkowie (Czechy) i Złote życie (Węgry). Obecnie trwa produkcja kolejnych tytułów HBO Europe, w tym seriali Gösta (Szwecja), Beforeigners (Norwegia), Oblivious (Czechy) i W cieniu 3 (Romania).

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner