Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 23 czerwiec 2019

Facebooktwitter

HBO GO Jak pies z kotem
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś nowe filmy:

Jak pies z kotem / A CAT WITH A DOG (2018) | film, komedia, dramat | 97m | 15+ | polska produkcja
IMDb: 6.3/10

Bracia Andrzej (Olgierd Łukaszewicz) i Janusz (Robert Więckiewicz) są uznanymi reżyserami filmowymi, których drogi dawno się rozeszły. Mężczyźni od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Kiedy jednak Andrzej nagle zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, jego młodszy brat odkłada na bok dzielące ich różnice i liczne nieporozumienia, które kumulowały się przez lata i postanawia pomóc choremu w potrzebie. Słodko-gorzkie kino opowiadające o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Twórcą obrazu jest Janusz Kondratiuk, autor Dziewczyn do wzięcia. Inspiracją do scenariusza jego autorstwa była prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru produkcja pokazuje nieszablonową rodzinę razem z jej wzlotami i upadkami. Odtwórcami głównych ról są Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem), Olgierd Łukaszewicz (Seksmisja), Bożena Stachura (Chopin. Pragnienie miłości) oraz Aleksandra Konieczna (Ostatnia rodzina). Ta ostatnia za stworzoną przez siebie kreację została wyróżniona gdyńskimi Złotymi Lwami i statuetką Orła.

Reżyseria: Janusz Kondratiuk
Obsada: Olgierd Lukaszewicz, Olgierd Łukaszewicz, Robert Wieckiewicz, Robert Więckiewicz, Bozena Stachura, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna, Klara Bielawka, Marcin Stępniak
Kraj: Polska

Jak pies z kotem – zwiastun

Opis dystrybutora: Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia.

„Janusz Kondratiuk napisał (…) list miłosny do swojego niedawno zmarłego brata. Nie ma w tym jednak czułostkowości, fałszu czy przesadnego tragizmu. Jest za to uczucie, przejęcie i sporo rozbrajającego humoru – również autoironicznego” – tak po pokazie, podczas tegorocznego MFF Nowe Horyzonty, pisał krytyk filmowy Michał Piepiórka. A my zapraszamy do obejrzenia zwiastuna głównego filmu „Jak pies z kotem”.

Film zakwalifikował się do konkursu Głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza, Olgierda Łukaszewicza, Aleksandrę Konieczną i Bożenę Stachurę.

Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

Historia oparta na faktach.Moje głupie serce / MY FOOLISH HEART (2018) | film biograficzny, dramat | 84m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.2/10

13 maja 1988 roku. Legendarny jazzowy trębacz, Chet Baker (Steve Wall), zostaje znaleziony martwy na ulicy nieopodal swojego hotelu w Amsterdamie. Detektyw Lucas (Gijs Naber) dostaje zadanie zbadania jego tajemniczej śmierci. Starając się odtworzyć ostatnie dni życia Bakera, wyrusza w mroczną muzyczną podróż. Rozmawia z kochanką muzyka Sarah (Lynsey Beauchamp), jego wiernym przyjacielem Simonem (Raymond Thiry) oraz wiernym fanem doktorem Feelgoodem (Arjan Ederveen). Przenikając umysł trębacza, Lucas musi również zmierzyć się z własnymi demonami. Reżyser Rolf van Eijk (Vast) pokazuje ostatnie szalone chwile wielkiego artysty. Tworzy nieoczywisty portret genialnego muzyka, który zmagał się z licznymi demonami i swoją tożsamością. W postać Cheta Bakera wciela się Steve Wall (serial Wikingowie). W produkcji zagrali również m.in. Gijs Naber (Czarna księga), Raymond Thiry (Ostatnia zima wojny), Lynsey Beauchamp (Babel) oraz Arjan Ederveen (Gdzie jest Mikołaj?).

Reżyseria: Rolf Van Eijk
Obsada: Gijs Naber, Arjan Ederveen, Steve Wall, Steve Wall, Sam Louwyck, Lynsey Beauchamp, Raymond Thiry, Antony Acheampong
Kraj: Holandia

Moje głupie serce – zwiastun


hbo go Zatrzyj slady
Zatrzyj ślady / LEAVE NO TRACE (2018) | film, dramat | 104m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Portland w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych. Will (Ben Foster) jest weteranem, który od lat żyje wraz z córką Tom (Thomasin McKenzie) w środku lasu. Pewnego dnia ich spokojna egzystencja zostaje przerwana przez służby socjalne, które pragną zintegrować rodzinę ze społeczeństwem. Tom jest zafascynowana światem zewnętrznym, ale przeżywający traumę Will nie radzi sobie i pragnie wrócić do głuszy. Intrygujące dzieło Debry Granik (nominacja do Oscara za scenariusz do filmu pt. Do szpiku kości) ukazujące sylwetkę straumatyzowanego weterana wojennego, który ze wszelkich sił pragnie odciąć się od ludzi. Obraz śledzi jego relację z nastoletnią córką. Każde z nich inaczej zaczyna definiować pojęcie wolności i niezależności. W ich rolach kapitalnie odnajdują się Ben Foster (3:10 do Yumy) oraz Thomasin McKenzie (Hobbit: Bitwa Pięciu Armii). W produkcji nie ma zbyt wielu dialogów, a aktorzy grają za pomocą gestów, spojrzeń i emocji. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Petera Rocka „My Abandonment”.

Reżyseria: Debra Granik
Obsada: Thomasin Mckenzie, Thomasin Mckenzie, Ben Foster, Jeffery Rifflard, Jeff Kober, Michael Draper, Dale Dickey, Derek John Drescher, Dana Millican
Kraj: USA

Zatrzyj ślady – zwiastun


Czytaj również:

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 23 czerwiec 2019

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 21 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner