Pionier – nowy serial dokumentalny HBO Europe przedstawiający sylwetkę nieszablonowego polityka i działacza sportowego Jesúsa Gila niedługo trafi do oferty HBO GO

Facebooktwitter


Pionier
to najnowszy serial dokumentalny HBO Europe. Bohaterem produkcji jest hiszpański polityk, magnat rynku nieruchomości i były właściciel klubu piłkarskiego Jesús Gil – jedna z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci hiszpańskiego życia publicznego ostatnich dekad. Premiera serialu dobędzie się 14 lipca 2019r. w HBO GO, emisja na antenie HBO planowana jest od 1 sierpnia.

Życie Jesúsa Gila to jedna z najbardziej zaskakujących i niezwykłych historii ostatnich dekad. Ta nieszablonowa postać łamała wszystkie zasady w świecie polityki, sportu, a także na lokalnym rynku nieruchomości. Kontrowersyjny, ekscentryczny i nonszalancki Gil wiedział, jak wkupić się w łaski opinii publicznej i był ulubieńcem hiszpańskich mediów. Jednocześnie notorycznie naginał prawo i przez wiele lat był ścigany przez hiszpańską prokuraturę, która interweniowała w końcu w klubie Atlético Madrid, należącym do niego przez 16 lat, i pozbawiła go funkcji burmistrza Marbelli.

Serial dokumentalny HBO Europe Pionier (El Pionero) przedstawia historię życia Jesúsa Gila pełną skandali, które trafiały na czołówki międzynarodowych gazet. Jednocześnie, twórcy dokumentu skłaniają do zastanowienia się, co sprawia, że pociągają nas osoby pokroju Gila. Produkcja składa się z czterech godzinnych odcinków, które są zapisem jego niezwykłego życia. Każdy zilustrowany jest archiwalnymi materiałami filmowymi, niepokazywanymi nigdy wcześniej prywatnymi zdjęciami i wywiadami z ludźmi z jego bliskiego otoczenia.

https://youtu.be/a3Jtd0kIcCc

Reżyserem i producentem serialu jest Enrich Bach, który wraz z Justinem Websterem jest także współtwórcą scenariusza.  Obraz wyprodukowany został dla HBO Europe przez spółkę JWP (Muerte en León). Producentami wykonawczymi w imieniu HBO Europe są Miguel Salvat i Hanka Kastelicová.

Pionier to projekt, o którym marzyłem od wielu lat. Jego realizacja jest efektem ciężkiej pracy wspaniałego zespołu. Życie Jesúsa Gila jest doskonałym materiałem na fascynujący dokument biograficzny, bo nasz główny bohater był nieprzewidywalną, wielowymiarową i charyzmatyczną postacią, uwielbianą przez opinię publiczną, mimo że notorycznie łamał prawo i podważał zasady ustalone przez publiczne instytucje” – podkreśla reżyser Enrich Bach.

Bach przez siedem lat był głównym wydawcą cotygodniowego programu publicystycznego Salvados. W 2011 roku wyreżyserował swój pierwszy film dokumentalny Dimache à Brazzaville, który zdobył 11 międzynarodowych nagród. Był także koproducentem i jednym ze scenarzystów serialu dokumentalnego Muerte en León.

Justin Webster jest natomiast znanym z wyrazistej narracji i stylu reżyserem filmów dokumentalnych. Jego filmografia obejmuje takie tytuły, jak I’ll Be Murdered (nagroda za reżyserię, FICCI 2014), FC Barcelona Confidential (Prix Europa 2014), Gabo, The Creation of Gabriel García Márquez (nominowany do Międzynarodowej Nagrody Emmy w 2016 roku), Win! (oficjalna selekcja festiwalu Tribeca w 2016 r.) oraz The End of ETA (dokument miał swoją prapremierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2016 r.).

„Serial Pionier pozwala nam spojrzeć na współczesne społeczeństwo przez pryzmat bohatera, który przez lata był ulubieńcem hiszpańskiej opinii publicznej i w dalszym ciągu rozpala naszą wyobraźnię. Nawet po latach okazuje się, że biografia Jesúsa Gila jest fascynująca i pełna niespodzianek” – powiedział Miguel Salvat, szef produkcji HBO España.

Premiera serialu dokumentalnego HBO Europe Pionier (El Pionero) odbędzie się w HBO GO 14 lipca 2019r. Pierwszy odcinek dostępny będzie tego dnia od rana, kolejne dodawane będą co tydzień, w niedziele. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 1 sierpnia, w czwartki o godz. 22.00.  Serial składa się z czterech odcinków.


Czytaj również:

Lipiec 2019 w ofercie HBO GO – nowe filmy i seriale, zwiastuny, lista premier

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 26 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner