Kalendarium 2020. Nowości programowe w ofercie HBO i HBO GO

Facebooktwitter

 

NOWE SERIALE HBO W PRODUKCJI

McMillions – serial dokumentalny HBO przedstawiający nieprawdopodobną acz prawdziwą historię byłego policjanta, który jako audytor bezpieczeństwa sfałszował wielką loterię Monopoly w McDonald’s. Przez dekadę ukradł w ten sposób miliony dolarów i zbudował przy tym rozległą sieć wspólników w całych Stanach Zjednoczonych. Za produkcję odpowiada Mark Wahlberg.

Spisek przeciwko Ameryce (The Plot Against America) – adaptacja powieści Philipa Rotha; alternatywna historia Ameryki opowiedziana z perspektywy żydowskiej rodziny robotniczej mieszkającej w New Jersey. Fabuła podąża za rodziną w czasie, gdy obserwują oni rozwój kariery politycznej Charlesa Lindbergha – bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty zarazem, który zostaje prezydentem. Jego rządy coraz bardziej zaczynają zmierzać w stronę faszyzmu. W produkcji wystąpią: John Turturro, Winona Ryder, Zoe Kazan, Morgan Spector, Anthony Boyle, Caleb Malis

Dzień trzeci (The Third Day) – podzielona na dwie oddzielne części sześcioodcinkowa odcinkowa produkcja HBO. Przedstawia historię Sama, który trafia na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Mężczyzna spotyka tam grupę wyspiarzy, których głównym celem jest za wszelką ceną zachowanie dotychczasowych tradycji. W serialu wystąpią: Jude Law, Naomie Harris, Katherine Waterston oraz Emily Watson.

Run – serial autorstwa Vicky Jones (Crashing, Fleabag) opowiada o Ruby, kobiecie prowadzącej dość monotonne życie. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia dostaje SMSa, którego nadawca nakłania ją do wypełnienia młodzieńczego przyrzeczenia będącego zarówno obietnicą prawdziwej miłości, jak i redefinicji własnego „ja”. Pytanie, czy Ruby porzuci swoje dotychczasowe życie i wyruszy w podróż ze swoją starą miłością. W obsadzie znaleźli się: Phoebe Waller-Bridge, Merrit Wever, Domhnall Gleeson.

To wiem na pewno (I Know This Much Is True) – rodzinna saga przedstawiająca dwie równolegle historie życia identycznych braci bliźniaków (w tej podwójnej roli Mark Ruffalo). W opowieściach tych przelatać się będą zdrada, poświęcenie i przebaczenie a wszystko na tle Ameryki XX wieku. W pozostałych rolach wystąpią: Melissa Leo, Rosie O’Donnell, Kathryn Hahn oraz Juliette Lewis. Scenariusz i reżyseria Derek Cianfrance (Blue Valentine). Serial na podstawie nagradzanej powieści Wally Lamb o tym samym tytule.

The Undoing – miniserial produkcji HBO na podstawie książki autorstwa Jean Hanff Korelitz w Polsce wydanej pod tytułem Nie chciałaś wiedzieć. Grace Sachs żyje tak, jak zawsze chciała. Odnosi sukcesy jako terapeutka, kończy właśnie swoją pierwszą książkę. Prywatnie ma oddanego męża i synka. Jednak kilka tygodni przed opublikowaniem jej książki nagle jej życie zostaje wywrócone do góry nogami – znika jej mąż, który nie był tym, za kogo go uważała, a na domiar złego sprawa ma charakter publiczny. Grace musi zbudować swój świat na nowo. Twórcą tej produkcji jest David E. Kelley (Wielkie kłamstewka), za reżyserię odpowiada Susanne Bier. W rolach głównych wystąpią Nicole Kidman oraz  Hugh Grant, partnerować im będzie Donald Sutherland.

Perry Mason – miniserial obyczajowy oparty na postaciach z powieści, której autorem jest Erle Stanley Gardner. Historia osadzona w 1932 roku w Los Angeles przedstawi losy słynnego prawnika Perry’ego Masona – żyjącego od wypłaty do wypłaty i pracującego w roli marnie opłacanego prywatnego detektywa. Masona przez cały czas prześladują wspomnienia wojenne z Francji i cierpienie z powodu rozbitego małżeństwa. W rolach głównych wystąpią: Matthew Rhys, Tatiana Maslany, John Lithgow, Chris Palk, Shea Whigham. Producentem wykonawczym serialu jest Robert Downey Jr.

Industry – serial obyczajowy w reżyserii Leny Duhnam (Dziewczyny); dzięki produkcji widz zanurzy się w świat międzynarodowych finansów, widziany oczami ambitnych dwudziestokilkulatków walczących o zabezpieczenie swojej przyszłości. Serial opowie o grupie młodych absolwentów, którzy rywalizują ze sobą o stałą pracę i stanowiska w jednym z najlepszych banków inwestycyjnych w Londynie. Wkrótce granice między byciem kolegą, przyjacielem, kochankiem i wrogiem zaczną się zacierać, a zanurzeni w kulturze firmowej młodzi ludzie zaczną definiować swoje relacje poprzez seks, narkotyki i ego, tak sami jak i poprzez umowy czy  dywidendy. W obsadzie znaleźli się: David Jonsson, Nabhaan Rizwan, Sinna Mogul.

Kraina Lovecrafta (Lovecraft Country)serial na podstawie powieści z 2016 roku autorstwa Matta Ruffa. Historia opowiada o 25-letnim Atticusie Blacku, który wraz ze swoją przyjaciółką Letitją oraz wujem Georgem wyrusza w podróż przez Amerykę lat 50-tych, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca. Zaczyna się walka m.in. przetrwanie i przezwyciężenie rasistowskiego terroru białej Ameryki. Pomysłodawcami są J. J. Abrams oraz Jordan Peele (Uciekaj!), a w rolach głównych wystąpią: Jonathan Mayors, Jurnee Smollett-Bell, Michael Kenneth Williams, Elizabeth Debicki

 

NOWE SEZONY SERIALI PRODUKCJI HBO

W potrzebie s4 (High Maintenance s4)czwarty sezon serialu z Benem Sinclairem w roli pociesznego dilera marihuany, który swoją pracę traktuje jak misję.

Genialna przyjaciółka s2 (My Brilliant Friend s2) – drugi sezon serialu oparty będzie na drugim tomie cyklu Ferrante pt. Historia nowego nazwiska. Wracamy do opowieści zaraz po ślubie Lili ze Stefano. Gdy dziewczyna rozpoczyna tę nową drogę życia, Lenù kontynuuje swoją edukację i karierę poza dzielnicą.

Kontra s7 (Strike Back s7) – finałowa misja jednostki antyterrorystycznej Sekcja 20.

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem s7 (Last Week Tonight with John Oliver s7) – John Oliver, jedna z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii.

Westworld s3 – zdjęcia do nowego sezonu realizowane były w Hiszpanii (w tym sceny osadzone w realiach II wojny światowej) oraz Singapurze (wizje przyszłości). W obsadzie ponownie wystąpią: Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Ed Harris, w nowym sezonie dołączą do nich: Aaron Paul, Vincent Cassel, Kid Cudi

Niepewne s4 (Insecure s4) – czwarty sezon błyskotliwego serialu komediowego HBO, którego bohaterką jest niepewna siebie młoda Afroamerykanka.

Pokój 104 s4 (Room 104 s4) – kolejny sezon oryginalnej opowieści o typowym amerykańskim pokoju hotelowym i jego co noc zmieniających się, nietypowych gościach. Serial autorstwa braci Jaya i Marka Duplassów.

Los Espookys s2 – kolejny sezon serialu komediowego pokazującego perypetie miłośnika horrorów i jego znajomych, którzy mają niecodzienny pomysł na biznes.

Barry s3 – trzeci sezon nagradzanego serialu komediowego z Billem Haderem w roli głównej  o perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który niespodziewanie rozpoczyna przygodę z aktorstwem w Los Angeles.

Prawi Gemstonowie s2 (The Rightous Gemstones s2) – drugi sezon opowieści o światowej sławy rodzinie teleewangelistów, których chciwość i działalność charytatywna idą od lat w parze – wszystko oczywiście w imię wyższych wartości. Serial HBO autorstwa Danny’ego McBride’a.

 

POZOSTAŁE NOWE SERIALE, KTÓRE DOSTĘPNE BĘDĄ W HBO GO W 2020

Cudotwórcy: Wieki ciemne (Miracle Workers: Dark Ages) – antologia serialowa z Danielem Radcliffem oraz Stevem Buscemi w rolach głównych. Akcja nowego sezonu rozgrywać się będzie w czasach średniowiecza.

Kidding s2 – nagrodzony Złotym Globem Jim Carrey w drugim sezonie serialu po raz kolejn wciela się w rolę Jeffa – znanego jako Pan Pickles – legendarnego prezentera dziecięcych programów telewizyjnych, który przeżywa kryzys.

Zero Zero Zero – serial kryminalny będący adaptacją bestsellerowej  powieści Roberto Saviano wydanej w Polsce pt. Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem. Ładunek kokainy przemycany jest z Ameryki Południowej do Europy

 

NOWE SERIALE PRODUKCJI HBO EUROPE

Patria (Hiszpania) – adaptacja bestsellerowej powieści Fernando Aramburu

Za scenariusz oraz produkcję odpowiada Aitor Gabilondo, natomiast za reżyserię nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Pablo Trapero oraz laureat nagrody Goya Félix Viscarret. Historia osadzona w Kraju Basków toczy się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat. Tłem wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA

Björnstad (ang. Beartown) szwedzki serial produkcji HBO Europe, na podstawie bestsellerowej powieści Fredrika Backmana pt. “Beartown”

Björnstad to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości i konsekwencjach wychowywania chłopców. Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na nastoletnich barkach. Jest to dla nastolatków wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. W wyniku aktu przemocy młoda dziewczyna jest w szoku, a w miasteczku panuje chaos. Wysuwane oskarżenia zataczają coraz szersze kręgi i obciążają po kolei wszystkich mieszkańców.

Kamikaze (Dania) – na podstawie powieści Erlenda Loe pt. Muleum

Julie otrzymuje ostatnią wiadomość SMS od swojego ojca. Kilka sekund później jej rodzice i starszy brat giną w katastrofie lotniczej w Ugandzie. Dziewczyna zostaje sama w gigantycznej rezydencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, o czym inni mogą tylko marzyć: jest młoda, piękna i bogata – bardzo bogata. Utrata całej rodziny pogrąża ją w rozpaczy, a ona sama zostaje zmuszona do podjęcia próby znalezienie jakiegokolwiek powodu, aby żyć dalej.

Odwilż (Polska) – reżyseria: Xawery Żuławski, scenariusz: Marta Szymanek (6 odcinków)

Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lody na powierzchnię wypływa ciało młodej dziewczyny. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie odpowiedzi na nie będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę.

 

HBO (HOME BOX OFFICE) to płatna telewizja, która powstała w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Europe (HBO EU). W Polsce HBO rozpoczęło swoją działalność 17 września 1996 roku. W Polsce HBO oferuje pakiet kodowanych kanałów filmowych: HBO, HBO2 i HBO3, a także Cinemax i Cinemax2, oraz serwisy HBO OD i HBO GO. Kanały są dostępne w większości sieci kablowych, IPTV, na dwóch platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat i NC+, oraz przed operatorów GSM: Plus i Play, a HBO GO również przez stronę internetową hbogo.pl. HBO GO to internetowy serwis wideo na żądanie, który gwarantuje dostęp do biblioteki ponad 800 filmów i ponad 300 seriali. Oferta programowa kanałów i serwisów obejmuje najnowsze hollywoodzkie produkcje filmowe, kultowe seriale, kontrowersyjne dokumenty, programy rozrywkowe własnej produkcji oraz koncerty. Programy dostępne są w polskiej wersji językowej z możliwością wybrania lektora, napisów lub wersji oryginalnej. Więcej na www.hbo.pl


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 13 grudnia 2019

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 12 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner