Michael Stuhlbarg, Douglas Booth, Freya Mavor, Nikolai Kinski i Griffin Dunne dołączają do obsady filmu NETFLIX „GORE”

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.6]

netflix-logo---
Dwukrotny laureat Oscara Kevin Spacey wystąpi w roli tytułowej Gore’a Vidala, amerykańskiego pisarza, polemisty i znawcy polityki.

Los Angeles, Kalifornia (14 września 2017 r.) — Netflix potwierdza, że do obsady filmu „Gore” dołączyli Michael Stuhlbarg (Poważny człowiek, Zakazane imperium), Douglas Booth (Mary Shelley, Twój Vincent), Freya Mavor (The Sense of An Ending), Nikolai Kinski (Yves Saint Laurent) i nominowany do Oscara Griffin Dunne (Joan Didion: Wszystko w rozpadzie, Machina wojenna).

Gore to film w reżyserii Michaela Hoffmana, do którego scenariusz napisali sam Hoffman i Jay Parini, a przedstawiona historia oparta jest na „Empire of Self: A Life of Gore Vidal”, wnikliwej biografii pióra Pariniego. Film skupia się na wydarzeniach z 1982 roku, kiedy to Gore przegrał wybory do Senatu Kalifornii, a następnie schronił się w swojej włoskiej posiadłości „La Rondinaia”, gdzie oddawał się hulaszczym rozrywkom w nadziei na przezwyciężenie blokady twórczej i znużenia.

Stuhlbarg wciela się w postać Howarda, wieloletniego partnera Gore’a. Booth i Mavor wystąpią w roli młodej pary, której wakacje nad przepięknym i uwodzicielskim Wybrzeżem Amalfitańskim zostają zakłócone przez obecność Gore’a. Dunne i Kinski odegrają role sławnego amerykańskiego kompozytora Leonarda Bernsteina i znanego rosyjskiego tancerza/choreografa Rudolfa Nuriejewa, których Gore regularnie gościł w swojej willi w Ravello.

Andy Paterson jest producentem w Sympathetic Ink. Wcześniej wyprodukował film Kevina Spaceya z 2004 roku o muzyku Bobbym Darinie pod tytułem Wielkie życie oraz Czas przemian Michaela Hoffmana. Za usługi produkcyjne na terenie Włoch odpowiedzialna jest firma Mestiere Cinema Enrico Ballarina. Zdjęcia są realizowane głównie we Włoszech, a dodatkowe sceny będą nagrywane w Londynie.

Kierownikiem zdjęć jest Oliver Stapleton (Wbrew regułom), a za scenografię odpowiada zdobywczyni Oscara Patrizia von Brandenstein (Amadeusz). Kostiumy przygotowuje zdobywczyni Oscara Gabriella Pescucci (Wiek niewinności).

Premiera filmu jest planowana na rok 2018.

Informacje o firmie Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzystają 104 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 125 mln godzin filmów i programów, w tym seriali, dokumentów i filmów oryginalnych. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Użytkownicy serwisu mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie — bez reklam i bez zobowiązań.

Informacje o firmie Sympathetic Ink
Sympathetic Ink to brytyjska firma produkcyjna założona przez scenarzystkę i producenta filmu Dziewczyna z perłą — Olivię Hetreed i Andy’ego Patersona, którzy w swoim dorobku mają też film Droga do zapomnienia z Colinem Firthem i Nicole Kidman oraz Wichrowe Wzgórza.

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...