Najchętniej oglądane seriale i filmy na platformie HBO Max w 2023 roku

Facebooktwitter

HBO Max seriale

To był bardzo dobry rok dla seriali. „The Last of Us”, „Miłość i śmierć”, „Hydraulicy z Białego Domu”, „Barry”, „Sukcesja”, „I tak po prostu”, #BringBackAlice”, „Stamtąd”, „Rick i Morty”, „Julia”, „Pozłacany wiek” to tylko część propozycji, które w mijającym roku można było oglądać na platformie HBO Max. Które z seriali użytkownicy wybierali najczęściej?

Niekwestionowanym liderem okazał się serial, który swoją premierę miał już na początku roku. „The Last of Us”, produkcja oparta na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy i krytyków grze wideo o tym samym tytule, to najchętniej oglądana pozycja w historii HBO Max nie tylko w Europie, ale też w Polsce. Każdy odcinek serialu z Pedro Pascalem i Bellą Ramsey był szeroko komentowany przez media i widzów na całym świecie. „The Last of Us” dostał aż 24 nominacje do najważniejszych nagród telewizyjnych Emmy! Produkcja powróci z drugim sezonem, którego producentami będą również Craig Mazin i Neil Druckman.

HBO Max seriale

 

Drugie miejsce wśród najchętniej oglądanych seriali raczej nikogo nie zaskoczy. Czwarty i finałowy sezon „Sukcesji” zbierał rewelacyjne opinie zarówno wśród krytyków, jak i użytkowników platformy. Nie brakowało w nim zaskoczeń, kluczowych zwrotów akcji i porywających kreacji aktorskich. Głośno było także o stylu „quiet luxury” promowanym przez bohaterów produkcji. „Sukcesja” dostała aż 27 nominacji do tegorocznych nagród Emmy.

HBO Max seriale

 

Na trzecim miejscu uplasował się uwielbiany w Polsce „Rick i Morty”. W tej chwili na platformie HBO Max można oglądać już siódmy sezon animowanego serialu o ekscentrycznym naukowcu Ricku i jego wnuku Mortym.

HBO Max seriale

 

W 2023 roku popularnością cieszyły się także sprawdzone i kultowe produkcje takie jak „Gra o tron”, „Przyjaciele” czy dwa sezony „Białego Lotosu”. W pierwszej dziesiątce uplasował się także drugi sezon „I tak po prostu”, pokazujący dalsze losy bohaterek „Seksu w wielkim mieście”. Pierwszą dziesiątkę zamyka lokalna produkcja HBO Max #BringBackAlice z Heleną Englert w roli głównej, a także czarny koń tego wyścigu serial „Stamtąd”. Produkcja opowiadająca losy mieszkańców małego miasteczka, którzy z niewiadomych przyczyn nie mogą się z niego wydostać czeka na premierę trzeciego sezonu.

 

NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE SERIALE NA PLATFORMIE HBO MAX w 2023 ROKU *

 1. The Last of Us
 2. Sukcesja
 3. Rick and Morty
 4. Gra o tron
 5. Przyjaciele
 6. Biały lotos
 7. I tak po prostu
 8. #BringBackAlice
 9. Stamtąd
 10. Idol
 11. Ród smoka
 12. Euforia
 13. Ślepnąc od świateł
 14. Miłość i śmierć
 15. Czarnobyl

 

Ważną częścią platformy są także filmy. Niekwestionowanym liderem wśród użytkowników HBO Max jest kultowa seria z Harrym Potterem. Kolejne miejsca na podium uzupełniają takie hity kinowe jak „Mega 2: Głębia” , „Black Adam” czy „Shazam! Gniew Bogów”. W pierwszej piętnastce znalazły się także dwa filmy z Markiem Wahlbergiem w roli głównej – „W nieskończoność” oraz „Ojciec Stu”. Popularnością cieszą się horrory takie jak: „Martwe zło: Przebudzenie”, „X” czy „Zakonnica II”.

Netflix filmy

 

TOP 15 NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANYCH FILMÓW NA PLATFORMIE HBO MAX W 2023r.*

 1. Seria o Harrym Potterze
 2. Meg 2: Głębia
 3. Black Adam
 4. Shazam! Gniew Bogów
 5. W nieskończoność
 6. Morbius
 7. Flash
 8. Uncharted
 9. Gdzie śpiewają raki
 10. Martwe zło: Przebudzenie
 11. Magic Mike: Ostatni taniec
 12. Diuna
 13. X
 14. Ojciec Stu
 15. Zakonnica II 

 

*dane pochodzą z końca listopada 2023 r.

 


 

Polecamy również

Styczniowe premiery na Netflix – oficjalna lista filmów i seriali. Wśród nowości “Griselda”, “Forst” i “Skok w przestworzach”

Netflix prezentuje oficjalny zwiastun i plakat serialu “Forst” z Borysem Szycem w roli głównej

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner