Netflix: The Defiant Ones – data premiery, zapowiedź serialu i zdjęcia z planu

Facebooktwitter

ALLENHUGHES_DRDRE_BYGARIASKEW_018 (1)-1-1
Netflix ogłosił dzisiaj datę premiery serii dokumentalnej The Defiant Ones. Seria otrzymała nagrodę NAACP w kategorii Reżyseria Filmu Telewizyjnego.

Nagradzana seria dokumentalna The Defiant Ones będzie dostępna na Netflix od 23 marca. Wszystkie cztery odcinki zostaną udostępnione w tym samym czasie. Netflix jest wyłącznym dystrybutorem serii na całym świecie (poza USA i Kanadą).

The Defiant Ones, opowiada historię Jimmy’ego Iovine’a i Dr. Dre – syna robotnika portowego z Brooklynu i chłopaka prosto z Compton – oraz ich zaskakującej współpracy i kluczowej roli, jaką odegrali w wydarzeniach kształtujących współczesną kulturę. Ta porywająca i momentami bezkompromisowa opowieść toczy się na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat w studiach nagraniowych, skromnych domach i bogatych willach, na salach sądowych i korytarzach największych korporacji.

Reżyserem serialu jest Allen Hughes, który przeprowadził z bohaterami obszerne wywiady. W produkcji zobaczymy również fragmenty rozmów z takimi ikonami muzycznymi jak: Bono, David Geffen, Eminem, Nas, Stevie Nicks, Ice Cube, Gwen Stefani, Jon Landau, Tom Petty, Trent Reznor, Snoop Dogg, Bruce Springsteen, Diddy i will.i.am. The Defiant Ones zawiera niepublikowane nigdy wcześniej materiały z sesji nagraniowych takich gwiazd jak m.in. Eazy-E, JJ Fad, Stevie Nicks, N.W.A., Tom Petty, Bruce Springsteen i U2.

-“The Defiant Ones to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych historią hip hopu i współczesnej muzyki popularnej. Ta intrygująca seria jest podróżą w czasie przez cztery ostatnie dekady biznesu muzycznego – mówi Bela Bajaria, wiceprezes ds. contentu Netflix – Ponadto to piękna i inspirująca opowieść o przyjaźni – dla każdego, kto podąża za swoimi marzeniami.”

Twórcami The Defiant Ones są Allen Hughes, Lasse Jarvi oraz Doug Pray. Za produkcję odpowiada Silverback 5150 Pictures we współpracy z Alcon Television Group. Producentami wykonawczymi są Allen Hughes, Doug Pray, Andrew Kosove, Broderick Johnson, Laura Lancaster, Jerry Longarzo, Michael Lombardo, Gene Kirkwood, Sarah Anthony, Steven Williams oraz Fritzi Horstman.

 

O Uphe Content Group
UPHE Content Group z siedzibą w Londynie jest centrum programowym Universal Pictures Home Entertainment, pozyskującym i produkującym programy rozrywkowe dystrybuowane w sieciach kinowych, telewizyjnych i na platformach cyfrowych na całym świecie. UPHE Content Group jest częścią Universal Pictures Home Entertainment należącej do Universal Pictures – oddziału Universal Studios (universalstudios.com). Universal Studios jest częścią NBCUniversal, jednej z wiodących firm w branży medialnej i rozrywkowej, specjalizującej się w rozwoju, produkcji i marketingu programów rozrywkowych i informacyjnych, skierowanych do międzynarodowej publiczności. Na bogate portofolio NBCUniversal składają się telewizyjne kanały informacyjne i rozrywkowe, czołowa wytwórnia filmowa, telewizyjne studia prodyukcyjne, najważniejsze stacje telewizyjne, znane na całym świecie parki rozrywki oraz wiele znaczących przedsiębiorstw internetowych. NBCUniversal jest filią Comcast Corporation.

O Alcon Television Group
Alcon Television Group to niezależne studio telewizyjne i produkcyjne. Jako oddział Alcon Entertainment, Alcon Television Group produkuje i dystrybuuje odważne, innowacyjne i unikalne treści dostosowane do rynku globalnego i dystrybuowane w najbardziej popularnych płatnych kanałach, platformach cyfrowych oraz sieciach kablowych i stacjach telewizyjnych.

O Beats
Beats by Dr. Dre (Beats) to wiodąca marka branży audio założona w 2006 r. przez Dr. Dre and Jimmy’ego Iovine’a. Dzięki najlepszej jakości słuchawkom i głośnikom Beats wprowadziła rozrywkę na zupełnie nowy poziom. Sukces firmy pomaga przenieść energię i emocje ze studia nagraniowego prosto do pasjonatów muzyki na całym świecie. Beats zostało kupione przez Apple Inc. w lipcu 2014 r.

O Netflix
Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzysta ponad 117 mln użytkowników w ponad 190 krajach. Każdego dnia udostępnia on łącznie ponad 140 mln godzin filmów, seriali i programów, w tym seriali, dokumentów i filmów oryginalnych. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania bez reklam i zobowiązań.


The Defiant Ones (2017) – serial, sezon 1 – 16+ – polskie napisy
IMDb: 8.8/10

Reżyser Allen Hughes („Zagrożenie dla społeczeństwa”) przedstawia historię sukcesu i współpracy dwóch legend świata muzyki: Dr. Dre i Jimmy’ego Iovine’a.

W rolach głównych: Dr. Dre, Jimmy Iovine, Patti Smith
Gatunki: Seriale i programy, Amerykańskie seriale i programy, Dokumenty
Reżyser: Allen Hughes

Legendy muzyki, Jimmy Iovine i Dr. Dre, w latach 90. rozpoczęli współpracę, dzięki której świat poznał tak przełomowych artystów jak Snoop Dogg czy Eminem.

Wywiadów do tego nominowanego do Grammy dokumentu udzielili między innymi Snoop Dogg, Ice Cube, Tom Petty i Bono.


Czytaj również:

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie (09.02.2018)

Premiery w ofercie Netflix Polska (09.02.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner