Netflix ogłasza obsadę i reżyserki serialu “The Witcher: Blood Origin”

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix: Ogłoszenie obsady i reżyserek serialu The Witcher: Blood Origin

Netflix ogłosił dziś, że do obsady serialu The Witcher: Blood Origin dołączają:

  • Mirren Mack (The Nest) jako Merwyn
  • Lenny Henry (serial Władca Pierścieni) jako Balor
  • Jacob Collins Levy (Młody Wallander) jako Eredin
  • Lizzie Annis jako Zacaré
  • Huw Novelli (Obserwowani) jako Callan “Brother Death”
  • Francesca Mills (Rozpustnice) jako Meldof
  • Amy Murray jako Fenrik
  • Nathaniel Curtis (Bo to grzech) jako Brían
  • Zach Wyatt (Karen Pirie) jako Syndril
  • Dylan Moran (Księgarnia Black Books) jako Uthrok One-Nut

Sarah O’Gorman (Przeklęta, Upadek Królestwa) wyreżyseruje pierwszy, czwarty i szósty odcinek, a Vicky Jewson (Ścigane, Zrodzona z wojny) – drugi, trzeci i piąty.

O serialu

Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu Wiedźmin. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do “Koniunkcji Sfer”, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

The Witcher: Blood Origin będzie sześcioodcinkowym limitowanym prequelem do wydarzeń z Wiedźmina, serialowego hitu Netflix.

W obsadzie znajdują się także ogłoszeni już wcześniej: Laurence O’Fuarain (Fjall) Sophia Brown (Éile) i Michelle Yeoh (Scían).

Declan de Barra będzie pełnił funkcje producenta wykonawczego i showrunnera, a Lauren Schmidt Hissrich i Matt O’Toole będą producentami wykonawczymi.

Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w sierpniu.

Biografie aktorów

Mirren Mack

Mirren jest znana z serialu BBC 1 The Nest napisanego przez Nicole Taylor (Siła marzeń, Three girls), oraz z serialu Netflix Sex Education.

Lenny Henry

Lenny Henry jest komikiem od 16 roku życia. Rozpoczynał karierę jako gwiazda telewizji dziecięcej, a z czasem stał się jednym z najbardziej znanych brytyjskich komików, a także pisarzem, filantropem i wielokrotnie nagradzanym aktorem. W ostatnich latach Lenny wystąpił w Komedii omyłek w Royal National Theatre, Płotach w Duchess Theatre, Karierze Artura Ui w Donmar Warehouse oraz King Hedley II w Theatre Royal Stratford East. Na ekranie Lenny wystąpił w takich produkcjach jak Broadchurch, The Syndicate, The Long Song oraz w filmie biograficznym Danny and The Human Zoo. Firma producencka Lenny’ego, Douglas Road, wyprodukowała we współpracy z Burning Bright głośny ostatnio film dokumentalny The Commonwealth Kid, a w planach ma wiele innych produkcji. Jako współzałożyciel Comic Relief Lenny ogłosił w tym roku, że w ciągu ostatnich 30 lat brytyjskie społeczeństwo przekazało na rzecz Comic Relief ponad 1 miliard funtów. Lenny jest też aktywnym działaczem na rzecz różnorodności i wygłasza swoje przemówienia na ten temat na całym świecie. W 2015 roku otrzymał tytuł szlachecki za zasługi dla dramatu i działalności charytatywnej. W 2018 roku BBC nadało The Lenny Henry Birthday Show przedstawiający jego karierę, aby uczcić 60. urodziny aktora. Jesienią 2019 roku Faber opublikował pamiętnik Lenny’ego Who am I again? na podstawie którego napisał program, z którym przez dwa miesiące odbywał tournée po Wielkiej Brytanii.

W 2020 roku Lenny otrzymał kolejne zamówienia na książki – w przygotowaniu jest kolejna część pamiętnika, dwie książki na temat różnorodności oraz seria książek dla dzieci wydana przez Pan Macmillan. Lenny przygotowuje również swój własny serial telewizyjny i właśnie ogłoszono, że wystąpi w nadchodzącej serialowej adaptacji Władcy Pierścieni przygotowywanej przez Amazon.

Jacob Collins Levy 

Jacoba Collinsa-Levy’ego można obecnie oglądać w skandynawskim thrillerze Netflix Młody Wallander, w którym gra głównego antagonistę. Wystąpił także u boku George’a McKaya w filmie Justina Kurzela Prawdziwa Historia Gangu Kelly’ego, a także gościnnie jako Lord Byron w serialu Doctor Who w 2020 roku.

Spośród innych ról warto wymienić fantastyczną i przezabawną gościnną rolę główną w serialu komediowym Pure stacji Channel 4, a także główną rolę (Henryka VII) u boku Jodie Comer w serialu Starz Biała księżniczka.

Zach Wyatt

Zach Wyatt zadebiutował na zawodowej scenie w sztuce I And You w Hampstead u boku Maisie Williams. Grał główne role na scenach The Young Vic i The Globe. Został uznany za jedną z 10 twarzy teatralnych, które należy obserwować w 2019 roku.

Na ekranie Zach pojawił się jako Jimi Hendrix w serialu Sky Arts Urban Myths: Hendrix & Handel, a wkrótce będzie można go zobaczyć jako stałego członka głównej obsady w Karen Pirie od ITV i World Productions (Line of Duty/The Bodyguard).

Lizzie Annis

Lizzie ukończyła The Oxford School of Drama w 2020 roku, a rola w The Witcher: Blood Origin będzie jej zawodowym debiutem.

Huw Novelli

Huw Novelli jest walijskim aktorem, który ma bogate doświadczenie w filmie i telewizji. Na swoim koncie ma takie produkcje jak Snow Spider (BBC), Obserwowani (BBC), The Watcher in the Woods”(Lifetime) i Ordinary Lies (BBC).

Huw zadebiutował na zawodowej scenie w wieku dwunastu lat. Podróżował po całym świecie z produkcjami scenicznymi i odbył liczne tournée po Wielkiej Brytanii. Zagrał w takich produkcjach jak Hamlet, Horvald Helmer, Makbet i Dracula.

Francesca Mills

Francesca jest najbardziej znana z roli Cherry Dorrington w serialu oryginalnym Hulu Rozpustnice  oraz Earthy Mangold w serialu BBC Worzel Gummidge. Ostatnio pracowała u boku Danny’ego Boyle’a w serialu Pistol produkcji FX.

Inne jej telewizyjne dokonania to: Jack and the Beanstalk: After Ever After (Sky), Dr. Seuss’ the Grinch Musical (NBC).

Wśród występów teatralnych znalazły się: All of Us (National Theatre), Malory Towers (Wise Children), The American Clock (The Old Vic Theatre), A Midsummer Night’s Dream (Sheffield Crucible), Two Noble Kinsmen (Shakespeare’s Globe), Pity (Royal Court), A Tale Of Two Cities (Regent’s Park), Cyrano de Bergerac (Northern Broadsides/UK Tour), A Pacifist’s Guide to War on Cancer (National Theatre/Complicite), The Government Inspector (Birmingham Rep/spektakle wyjazdowe w Wielkiej Brytanii), Peter Pan (Wimbledon) i See How They Run (spektakle wyjazdowe w Wielkiej Brytanii).

Francesca została nominowana w 2017 roku do nagrody Iana Charlestona za występ w The Government Inspector (Birmingham Rep).

Francesca szkoliła się w The Academy for Theatre Arts.

Amy Murray

Amy jest tegoroczną absolwentką The Royal Conservatoire of Scotland.

Wystąpiła w filmach krótkometrażowych: Cold On Earth jako Hanna (Royal Conservatoire of Scotland), Outcast jako Rough Sleeper (Royal Conservatoire of Scotland), Carolina jako Carolina (On The Verge Virtual Festival) i Family Secret jako Louise (Royal Conservatoire of Scotland).

W swoim dorobku teatralnym ma również role w: The Coat jako Katina (Theatre Whilst Training), The Assumption jako Molls (Theatre Whilst Training), Glory on Earth jako Mary Queen of Scots (Theatre Whilst Training), TANYA a New Musical jako BSL Performer (Theatre Whilst Training), The Gashlycrumb Tinies jako Gracie (Theatre Whilst Training), Sonder jako Tami (Theatre Whilst Training), August: Osage County jako Barbara (Theatre Whilst Training), I Am Going To Tell You About My Life jako ona sama (Glasgow International) i Talking Hands jako ona sama (The Storytelling Village Centre).

Nathaniel Curtis

Brytyjski aktor Nathaniel Curtis znany jest dzięki roli w przełomowym serialu Russella T. Davie dla Channel 4/HBO Bo to grzech, który przedstawia życie grupy gejów i ich przyjaciół, którzy żyli w czasach kryzysu HIV/AIDS w Wielkiej Brytanii w latach 80. Rolling Stone nazwał serial “bezlitosnym, ale sentymentalnym koktajlem składników, które doskonale się komponują”.

Dylan Moran

Dylan Moran jest komikiem, aktorem i pisarzem, który w 1996 roku został najmłodszym w historii laureatem nagrody Perrier. Księgarnia Black Books, hitowy sitcom Channel 4, którego był współautorem i odtwórcą głównej roli, przyniósł mu dwie nagrody BAFTA, a od tego czasu zdobył liczne nagrody i wyróżnienia za swoją pracę w telewizji i występy na żywo. Jako komik Moran wielokrotnie występował na całym świecie. W jego dorobku filmowym znajdują się m.in. Wysyp żywych trupów i Gazu, mięczaku, gazu!, Film, w którym gram i Kalwaria. 


Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 209 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.


 

Polecamy również

Netflix udostępna zwiastun serialu „Otwórz oczy”

Sierpień 2021 w ofercie HBO GO – lista premier – aktualizacja

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner