Netflix: Dom z papieru Korea, czyli napad w koreańskiej odsłonie

Facebooktwitter

Netflix seriale

Netflix ogłasza nowy ekscytujący projekt – serial, który będzie koreańską adaptacją kultowego hiszpańskiego Domu z papieru.

Akcja serialu będzie rozgrywać się na Półwyspie Koreańskim. Reżyser adaptacji, Kim Hong-sun, to twórca takich telewizyjnych produkcji jak The Guest, Voice i Black, a zarazem uznany twórca kryminałów fantastycznych. Za scenariusz odpowiedzialny jest Ryu Yong-jae wraz z zespołem, w którego portfolio znajdują się m.in. jedna z produkcji Netflix pt. Hologramowa miłość (My Holo Love) czy serial tvN pt. Pamiętnik psychopaty (Psychopath Diary). Nowy projekt jest efektem współpracy BH Entertainment i Contents Zium.

Alex Pina, twórca i producent wykonawczy Domu z papieru mówiKoreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się  im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych.

– To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony – dodaje.

Netflix

Od 2017 roku serial Dom z papieru podbija świat. W kwietniu 2020 w ponad 65 milionach domów widzowie zdecydowali się obejrzeć kolejną (czwartą) odsłonę tego hiszpańskojęzycznego serialu. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii.

12 odcinków koreańskiej adaptacji pokaże znany temat w nowej odsłonie i ponownie zaangażuje fabułą widzów na całym świecie.

Więcej informacji wkrótce,


 

Polecamy również

Grudzień 2020 w ofercie HBO GO – nowe filmy i seriale

Netflixowe premiery – podpowiadamy jak sprawdzić datę premiery filmów i seriali

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner