Nowy serial “Skandal w brytyjskim stylu” zadebiutuje w ofercie HBO GO już na początku stycznia 2022 roku

Facebooktwitter

hbo go seriale

Nowy miniserial Skandal w brytyjskim stylu będzie miał swoją premierę 1 stycznia w HBO GO. W produkcji zobaczymy Claire Foy oraz Paula Bettany’ego w rolach księżnej i księcia Argyll, którzy znaleźli się w centrum uwagi z powodu swojego rozwodu i towarzyszącego mu skandalu obyczajowego.

Serial Skandal w brytyjskim stylu (A Very British Scandal) przedstawia kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli wtedy książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku. Kiedy rozpoczął się ten szeroko relacjonowany przez media rozwód, Margaret Campbell, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła na czołówki gazet. Światło dziennie ujrzało także pewne zrobione Polaroidem zdjęcie, które stało się jednym z bardziej znanych fragmentów tego skandalizującego rozwodu, rozgrzewającego w latach 60-tych opinię publiczną i media do czerwoności.

hbo go seriale

hbo go seriale

W serialu występują: Claire Foy, Paul Bettany, Julia Davis, Amanda Drew, Sophia Myles oraz Richard McCabe. Za scenariusz odpowiedzialna jest Sarah Phelps.

Premiera serialu Skandal w brytyjskim stylu (A Very British Scandal) odbędzie się w ofercie HBO GO już 1 stycznia 2022r.


 

Polecamy również

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun i plakat filmu „Jak pokochałam gangstera” w reżyserii Macieja Kawulskiego

Serial Max Original „Wychowane przez wilki” wraca z drugim sezonem w HBO GO już na początku lutego 2022

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner