Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 23-24 lutego 2020

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na luty 2020r. swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film. Wczoraj zadebiutowały w ofercie trzy nowe filmy.

Dzisiejsza nowość

Różowa Pantera kontratakuje / THE PINK PANTHER STRIKES AGAIN (1976) | film, komedia, kryminalny | 99m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Charles Dreyfus (Herbert Lom) ucieka ze szpitala dla psychicznie chorych i ma tylko jeden cel – zabić swojego odwiecznego wroga inspektora Jacques Clouseau (Peter Sellers). Kiedy jego plan nie wypala, mężczyzna decyduje się na desperacki krok. Wchodzi w posiadanie maszyny zagłady i grozi, że przy jej pomocy będzie niszczył miasta i państwa. Inspektor postanawia złapać Dreyfusa, choć podąża za nim wielu zabójców z całego świata…Wyreżyserowana przez wyróżnionego honorowym Oscarem Blake’a Edwardsa (Victor, Victoria) kolejna część przygód bohaterów ze świata Różowej Pantery. W szalonej komedii kryminalnej występują nagrodzony Złotym Globem Peter Sellers (Wystarczy być), Herbert Lom (Kopalnie króla Salomona), Lesley-Anne Down (Dzwonnik z Notre Dame), Burt Kwouk (Żyje się tylko dwa razy) oraz Colin Blakely (Prywatne życie Sherlocka Holmesa). Piosenka z filmu „Come to Me” w wykonaniu Toma Jonesa oraz Petera Sellersa została wyróżniona nominacją do Oscara.

Reżyseria: Blake Edwards
Obsada: Lesley-Anne Down, Peter Sellers, Herbert Lom, Burt Kwouk, Colin Blakely
Kraj: GB


Wczorajsze nowości

Men in Black: International (2019) | film, komedia, science fiction | 110m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.6/10

Doświadczony agent H (Chris Hemsworth) i debiutantka M (Tessa Thompson) są nieoczywistym duetem, który staje do walki z nowym zagrożeniem z kosmosu. Bohaterowie muszą połączyć siły i zmierzyć się z niebezpieczeństwem, jakiego świat jeszcze nie widział. Zadaniem agentów H i M jest uratowanie nie tylko agencji MIB, ale również całej ludzkości. Kolejna część kasowego hitu opowiadającego o przygodach agentów walczących z zagrożeniem z kosmosu. Tym razem w główne role w megaprodukcji wcielają się Chris Hemsworth (Avengers: Wojna bez granic) oraz Tessa Thompson (Creed: Narodziny legendy). Partnerują im Rebecca Ferguson (Dziewczyna z pociągu), Rafe Spall (Jurassic World: Upadłe królestwo) oraz wyróżniona dwoma Oscarami Emma Thompson (Rozważna i romantyczna). Za reżyserię widowiskowego obrazu odpowiedzialny był F. Gary Gray (Włoska robota).

Reżyseria: F. Gary Gray
Obsada: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Kumail Nanjiani, Rebecca Ferguson, Rafe Spall, Emma Thompson
Kraj: USA


Człowiek, który wszystkich zaskoczył / THE MAN WHO SURPRISED EVERYONE (2018) | film, dramat | 101m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.6/10

Igor (Evgeniy Tsyganov) jest strażnikiem leśnym zajmującym się patrolowaniem syberyjskich lasów. Pewnego dnia, po incydencie z kłusownikami, mężczyzna trafia do szpitala, gdzie zostaje u niego zdiagnozowana śmiertelna choroba. Dowiaduję się, że zostały mu najwyżej dwa miesiące życia. Jego ciężarna żona Natalia (Natalya Kudryashova) nie ustaje w próbach znalezienia ratunku, choć sprawa zdaje się być przesądzona. Igor ma pełne wsparcie swojej małej społeczności. Do czasu jednak, kiedy decyduje się spełnić swoje ostatnie marzenie…Nagrodzony w Wenecji intymny dramat o umierającym mężczyźnie z głębokiej rosyjskiej prowincji, który przed śmiercią postanawia spełnić swoje ostatnie marzenie. Obraz w reżyserii Natashy Merkulovej i Alekseya Chupova (Miejsca intymne) opowiada współczesną wersję starej syberyjskiej historii ludowej o mężczyźnie, który oszukuje śmierć, udając kobietę. W tym wypadku jednak bohater stara się przed odejściem zerwać z życiem w kłamstwie. W głównych rolach występują Evgeniy Tsyganov (Rajskie ogrody), Natalya Kudryashova (Petersburg. Tylko z miłości), Yuriy Kuznetsov (Brat) oraz Pavel Maykov (Brygada).

Reżyseria: Aleksey Chupov, Natalya Merkulova
Obsada: Aleksey Filimonov, Vasiliy Popov, Natalya Kudryashova, Yuriy Kuznetsov, Pavel Maykov, Evgeniy Tsyganov
Kraj: Rosja


Ostatni Serb w Chorwacji / THE LAST SERB IN CROATIA (2019) | film, komedia, horror | 90m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Chorwacja, siedem lat po bankructwie kraju. Świat pogrąża się w chaosie – woda stała się dobrem cenniejszym od ropy naftowej. Ludzie są w stanie dla niej wszczynać wojny, dokonywać podbojów i zniszczeń, a nawet rozprzestrzeniać wirusa zombie. Beztroski Mico (Krešimir Mikic) z Zagrzebia zostaje ugryziony przez zarażoną wirusem partnerkę. Mężczyzna trafia więc do szpitala, gdzie spotyka swoją idolkę – aktorkę Frankę Anic (Hristina Popovic), skinheada Maksa (Dado Ćosić) oraz tajemniczą bizneswoman imieniu Vesna (Tihana Lazović). Wszyscy postanawiają udać się na wieś znajdującą w pobliżu granicy z Bośnią, bo uważają, że tam mają większe szanse na przeżycie.Szalona komedia z elementami kina grozy, która została wyróżniona pięcioma nagrodami na Pula Film Festival. Twórcom – z reżyserem Predragiem Liciną (Gdje je nestala Slovenija?) na czele – udało się namówić do współpracy doskonałą ekipę aktorką. W głównych rolach występują Krešimir Mikic (Miłe martwe dziewczyny), Hristina Popovic (Parada), Tihana Lazovic (Słońce w zenicie), Dado Cosic (ZG80), Bojan Navojec (I zbaw nas ode złego).

Reżyseria: Predrag Ličina
Obsada: Krešimir Mikić, Hristina Popović, Tihana Lazović, Dado Ćosić, Bojan Navojec
Kraj: Chorwacja


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 24 lutego – piąty sezon serialu „Zadzwoń do Saula”

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 22 lutego 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner