Netflix i Alexander Woo podpisali umowę na produkcję seriali

Facebooktwitter

Alexander Woo będzie współpracować z firmą Netflix przy opracowywaniu, pisaniu scenariuszy i produkcji dramatów i seriali science fiction.

Alexander Woo podpisał z firmą Netflix umowę na produkcję seriali i innych projektów. Woo będzie współpracować z firmą Netflix przy opracowywaniu, pisaniu scenariuszy i produkcji dramatów i seriali science fiction.

„Podziwiamy zaangażowanie Alexandra Woo w tworzenie innowacyjnych historii, bohaterów i treści — urzekających widzów i funkcjonujących ponad gatunkami. Cieszymy się, że dołączył do naszej ekipy i z niecierpliwością czekamy na pierwsze owoce jego kreatywnego talentu” — powiedział Peter Friedlander, wiceprezes Netflix ds. seriali oryginalnych.

„Lubię opowiadać historie z wartką akcją i ważnym przesłaniem. Nie mogę się doczekać, aby opowiadać je razem z moimi nowymi partnerami z firmy Netflix” — powiedział Woo. „Dziękuję firmie AMC, że umożliwiła mi to przy serialu “Terror: Dzień Hańby“”.

O ALEXANDRZE WOO
Alexander Woo
jest dramaturgiem, scenarzystą, pisarzem i producentem telewizyjnym. Ostatnio pracował jako współtwórca, showrunner i producent wykonawczy przy cieszącym się uznaniem krytyków serialu „Terror: Dzień Hańby” sieci AMC. Akcja tego serialu toczy się podczas II wojny światowej i dotyczy serii dziwnych śmierci, do których dochodzi w społeczności japońsko-amerykańskiej.

Magazyn Variety umieścił Woo na liście scenarzystów telewizyjnych, których warto obserwować w 2019 r. Woo wcześniej był producentem wykonawczym serialu „Czysta krew” sieci HBO, za który zdobył nominację do Emmy, dwie nominacje do Złotego Globu i dwie nominacje do nagrody NAACP Image Award.  Na swoim koncie ma też nominowany do nagrody Emmy serial telewizji Showtime „Uśpiona komórka” oraz seriale „Port lotniczy LAX” sieci NBC, „Wonderfalls” sieci FOX i „Manhattan” sieci WGN America. Woo zaadoptował też scenariusz do filmu „Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks” dla stacji HBO. Jego spektakle sceniczne obejmują doceniony przez New York Timesa „Forbidden City Blues” (Pan Asian Rep), „In the Sherman Family Wax Museum” (Circle X) oraz „Debunked” (Triad Stage).


Polecamy również

Premiery w ofercie Netflix Polska – nowy sezon „Narcos: Meksyk” – 13 lutego 2020

Premiera filmu „Romeo i Julia: Poza słowami” w ofercie HBO GO Polska – 13 lutego 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner