Netflix i ONZ Kobiety przedstawiają specjalną kolekcję wyselekcjonowaną przez wybitne kobiety z branży rozrywkowej

Facebooktwitter

Netflix: Kolekcja „Ponieważ obejrzała” celebruje siłę opowiadania historii z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Hollywood, Kalifornia — 4 marca 2020 r. — Netflix i ONZ Kobiety przedstawiają dzisiaj „Ponieważ obejrzała”specjalną kolekcję filmów, seriali i dokumentów Netflix na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Kolekcja, która pozostanie dostępna przez cały rok, została wyselekcjonowana przez kobiety pracujące za kamerami i przed nimi, między innymi Sophię Loren, Janet Moc, Salmę Hayek, Yalitzę Aparicio, Millie Bobby Brown, Laurie Nunn, Lanę Condor, Petrę Costę i Avę DuVernay.

„Ta współpraca podejmuje wyzwanie opowiedzenia historii kobiet i pokazania w pełni ich różnorodności. Chcemy uwidocznić to, co niewidoczne, i dowieść, że tylko poprzez pełną reprezentację i inkluzję kobiet na ekranie, za kamerami i w opowiadanych historiach społeczeństwo może naprawdę rozkwitnąć” — mówi Anita Bhatia, wicedyrektor wykonawcza ONZ Kobiety.

Kolekcja stworzona na Międzynarodowy Dzień Kobiet, którego oficjalnym hasłem w tym roku jest „I am Generation Equality: Realizing Women’s Rights, wyróżnia historie, które zainspirowały kobiety inspirujące nas. Te filmy, seriale i dokumenty — między innymi tytuły, takie jak „Niewiarygodne”, „Followers”, „Orange is the New Black”, „Lionheart” i „Sex Education” — zapoczątkowały ważne i często trudne rozmowy, które pomogły zmienić sposób, w jaki patrzymy na świat.

„Stworzenie świata, w którym każda osoba jest naprawdę reprezentowana, wymaga prawdziwej demokracji. Ujrzenie swojego prawdziwego oblicza pozwala nam wyobrazić sobie nieskończone możliwości dla nas samych oraz dla innych” — powiedziała aktorka Laverne Cox. — „»Orange is the New Black« to pierwszy projekt, w którym poczułam się naprawdę upełnomocniona jako kobieta dzięki kobiecie na czele tego serialu, Jenji Kohan, oraz dzięki wielu reżyserkom, scenarzystkom, producentkom i członkiniom obsady, a także samych historiom, które w bezprecedensowy sposób przedstawiały bardzo różne od siebie kobiety. Ten serial stworzył miejsce i platformę dla mnie jako czarnoskórej i otwarcie transseksualnej kobiety, tworząc tym samym przestrzeń dla innych otwarcie transseksualnych kobiet wszystkich ras, by naprawdę zaistnieć w świadomości ludzi na całym świecie”.

Kolekcję można znaleźć pod adresem netflix.com/ponieważobejrzała lub wyszukując „Ponieważ obejrzała” w serwisie Netflix. Każdy tytuł w kolekcji będzie opisany jako: „XXXX poleca na Dzień Kobiet”, dlatego łatwo zobaczysz, kto wybrał daną historię. Oprócz tego użytkownicy będą mieli do wyboru zestaw ikon profilowych „Ponieważ obejrzała”, aby móc uhonorować swoją ulubioną postać kobiecą z kolekcji.

„Filmy i seriale mają siłę, by odzwierciedlać i kształtować kulturę popularną, dlatego uważamy, że to ważne, by więcej osób mogło zobaczyć własne życie zobrazowane w kinematografii” — powiedziała dr Stacy L. Smith, założycielka USC Annenberg Inclusion Initiative. — „Nasze badania wykazały, że inkluzja za kamerami prowadzi do większej inkluzji na ekranie. Napawa nas optymizmem fakt, że w zeszłym roku 20% reżyserów filmów oryginalnych Netflix było kobietami, i cieszymy się, że możemy uczcić te twórczynie w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pozostało jeszcze dużo do zrobienia, by osiągnąć równość, ale mamy nadzieję, że publiczne uznanie dla utalentowanych kobiet z całego świata sprawi, że więcej kobiet zechce opowiedzieć swoją historię, a ich liczba będzie rosnąć”.

Partnerstwo ONZ Kobiety i Netflix dla wsparcia kampanii Generation Equality zbiega się w czasie z 25. rocznicą Deklaracji Pekińskiej i Platformy Działania, uznawanych za wizjonerski program na rzecz praw kobiet. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozpropagujemy przekaz, że realizowanie praw kobiet w celu osiągnięcia równości płci oznacza stawianie kobiet w samym centrum uwagi.

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet ONZ Kobiety i Netflix pragną zaprezentować historie będące źródłem inspiracji dla kobiet, które z kolei inspirują nas.

Po obejrzeniu tego materiału przejdź na stronę Netflix.com/ponieważobejrzała i przejrzyj kolekcję „Ponieważ obejrzała”. Składają się na nią filmy fabularne, seriale i dokumenty wybrane przez aktorki i kobiety z branży filmowej z całego świata. Wyboru dokonały m.in.: Sophia Loren, Salma Hayek, Yalitza Aparicio, Millie Bobby Brown, Laurie Nunn, Lana Condor, Petra Costa i Ava DuVernay.


Lista kobiet, które wybrały tytuły do kolekcji Ponieważ obejrzała:

Alejandra Azcárate (Kolumbia) — „Uwięzione”

Alice Wu (Stany Zjednoczone) — „Frances Ha”

Andrea Barata Ribeiro (Brazylia) — „Sex Education”

Anna Winger (Niemcy) — „Unbreakable Kimmy Schmidt”

Ava Duvernay (Stany Zjednoczone) — „Pułapka czasu”

Barbara Lopez (Meksyk) — „Scandal”

Beren Saat (Turcja) — „Nie otwieraj oczu”

Bruna Mascarenhas (Brazylia) — „Kto ci zaśpiewa”

Cecilia Suarez (Meksyk) — „Historia małżeńska”

Chris Nee (Stany Zjednoczone) — „Orange is the New Black”

Christian Serratos (Stany Zjednoczone) — „Gwyneth Paltrow i życie w stylu goop”

Cindy Bishop (Tajlandia) — „Ania nie Anna”

Elena Fortes (Meksyk) — „Atlantique”

Esther Acebo (Hiszpania) — „Chef’s Table: Bo Songvisava”

Fadily Camara (Francja) — „Sposób na morderstwo”

Fanny Herrero (Francja) — „Je Parle Toute Seule”

Fatima Abu Bakar (Malezja) — „Niemowlęta”

Francesca Comencini (Włochy) — „What Happened, Miss Simone?”

Giovana Ewbank (Brazylia) — „W rytmie bossa novy”

Hanna Ardéhn (Szwecja) — „Milczenie owiec”

Hazar Erguclu (Turcja) — „House of Cards”

Hend Sabry (Egipt) — „Joan Didion: Wszystko w rozpadzie”

Ida Elise Broch (Norwegia) — „RuPaul’s Drag Race”

Janet Mock (Stany Zjednoczone) — „Paryż płonie”

Joyce Cheng (Hongkong) — „Porady różowej brygady”

Juliana Vicente (Brazylia) — „Jak nas widzą”

Kemi Adetiba (Nigeria) — „King of Boys”

Kiara Advani (Indie) — „Opowieści o pożądaniu”

Lali Espósito (Argentyna) — „Notting Hill”

Lana Condor (Stany Zjednoczone) — „Grace i Frankie”

Lauren Morelli (Stany Zjednoczone) — „Julie i Julia”

Laurie Nunn (Anglia) — „The Keepers”

Laverne Cox (Stany Zjednoczone) — „Brené Brown: Odwagi!”

Liz Garbus (Stany Zjednoczone) — „Ona się doigra”

Logan Browning (Stany Zjednoczone) — „Ktoś wyjątkowy”

Lynn Fainchtein (Meksyk) — „2001: Odyseja kosmiczna”

Marcela Benjumea (Kolumbia)— „Już nie żyjesz”

Mercedes Morán (Argentyna) — „Aquarius”

Mika Ninagawa (Japonia) — „Imperium zmysłów”

Millie Bobby Brown (Wielka Brytania) — „Miss Americana”

Mina El Hammani (Hiszpania) — „Co się dzieje, do cholery?”

Mindy Kaling (Stany Zjednoczone) — „Guma do żucia”

Mira Lesmana (Indonezja) — „ROMA”

Mithila Palkar (Indie) — „Hannah Gadsby’s Nanette”

Nahnatchka Khan (Stany Zjednoczone) — „Kobieta na skraju dojrzałości”

Ngô Thanh Vân  (Wietnam) — „Wonder Woman”

Nosipho Dumisa (Republika Południowej Afryki) — „Grawitacja”

Pathy de Jesus (Brazylia) — „Raising Dion”

Paulina Garcia  (Chile) — „Dwa dni, jedna noc”

Petra Costa (Brazylia) — „Feministki: Co sobie myślały?”

Salma Hayek (Meksyk) — „Niewiarygodne”

Sandi Tan (Singapur) — „Russian Doll”

Shefali Shah (Indie) — „Delhi Crime”

Sophia Loren (Włochy) — „The Crown”

Yalitza Aparicio (Meksyk) — „Podbić Kongres”


Informacje o firmie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Informacje o organizacji ONZ Kobiety

ONZ Kobiety to podmiot Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz równości płci i wzmocnienia kobiet. ONZ Kobiety jest globalnym orędownikiem na rzecz kobiet i dziewcząt, odpowiadając na ich potrzeby i zapewniając im wsparcie na całym świecie.


Polecamy również

Netflix pomaga w tworzeniu bardziej zróżnicowanej branży rozrywkowej

Netflix Polska: Aktualizacje w ofercie – 3 marca 2020r

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner