Netflix: Ochrona kodem PIN i inne rozwiązania ułatwiające bardziej świadome korzystanie z serwisu

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

netflix-PIN-polish-topNetflix opublikował dziś informacje dotyczące ochrony kodem PIN i inne rozwiązania ułatwiające bardziej świadome korzystanie z serwisu.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu.

W serwisie Netflix oferujemy szeroką gamę seriali i filmów odpowiadających bardzo zróżnicowanym gustom. Z tego względu zdecydowaliśmy się poprawić pewne od dawna funkcjonujące rozwiązania, które zapewniają użytkownikom informacje i narzędzia umożliwiające przemyślane wybieranie treści odpowiednich dla nich samych i ich rodzin. W najbliższych miesiącach wprowadzimy te zmiany na rynkach, na których jesteśmy obecni, i umożliwimy skorzystanie z nich na różnych urządzeniach wykorzystywanych przez użytkowników Netflix.

Pierwszą zmianą jest opcja ustawienia kodu PIN kontroli rodzicielskiej dla poszczególnych filmów i seriali. Pozwoli to rodzicom i opiekunom dokładniej wybierać, co ich dzieci mogą oglądać w serwisie Netflix. Zdajemy sobie sprawę, że każda rodzina jest inna i rodzice mają odmienne zdanie na temat tego, które treści są odpowiednie dla ich dzieci w danym wieku. Choć dajemy już możliwość ustawienia na kontach Netflix kodu PIN blokującego dostęp do wszystkich treści z określonych kategorii wiekowych, opcja ustawienia kodu PIN dla poszczególnych seriali lub filmów jest dodatkowym narzędziem pozwalającym podejmować przemyślane decyzje.

netflix-PIN-polish-1-1

Ponadto kategoria wiekowa danego serialu lub filmu, wyświetlana po rozpoczęciu odtwarzania, będzie teraz lepiej widoczna. Choć oznaczenia kategorii wiekowej są już podawane w innych częściach serwisu, chcemy zadbać o to, by użytkownicy mieli pełną świadomość tego, do jakiej kategorii zakwalifikowano dany tytuł, w momencie gdy zaczynają go oglądać. Cały czas pracujemy też nad tym, by te informacje były jak najbardziej przejrzyste i łatwe do zrozumienia już na pierwszy rzut oka.

netflix-Overlay_Orange-1

Do wielkich zalet telewizji internetowej należą wielka różnorodność treści oraz pełna kontrola nad ich wyborem. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zapewniać użytkownikom serwisu Netflix bogaty katalog fascynujących filmów, seriali i programów z rozlicznych gatunków i z różnych krajów, a przy tym oddajemy w ich ręce kontrolę nad tym, jak i kiedy chcą je oglądać. Wspomniane działania są częścią naszych starań, które mają pomóc użytkownikom w podejmowaniu przemyślanych decyzji i mają dać im większą kontrolę nad tym, co — sami lub z rodzinami — chcą obejrzeć w serwisie Netflix.

Źródło: Materiały prasowe Netflix, Inc.


Czytaj również:

Showmax Polska: SNL Polska szminką pisany, czyli Girl Power w stylu Kasi Pakosińskiej. Premierowe wykonanie utworu Violence formacji Editors – press info

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd. 2 (05.03.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...