Showmax Polska: SNL Polska szminką pisany, czyli Girl Power w stylu Kasi Pakosińskiej. Premierowe wykonanie utworu Violence formacji Editors – press info

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.3]

Katarzyna Pakosińska w SNL Polska (1) min
Na pięć dni przed Dniem Kobiet sceną SNL Polska zawładnęła Katarzyna Pakosińska, która z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, odniosła się do stereotypowych poglądów.

Nie lada gratką dla muzycznych maniaków był wyjątkowy występ brytyjskiej formacji Editors. W odcinku usłyszeliśmy wykonywany na wizji po raz pierwszy utwór Violence  w wydaniu akustycznym.

Katarzyna Pakosińska wprowadziła do programu prawdziwego ducha Girl Power! Udowodniła tym samym, że kwestie społeczne przedstawione z dystansem i w humorystycznym ujęciu mogą wybrzmiewać głośniej niż hasła wykrzykiwane w marszach. Aktorka zastanawiała się, dlaczego tak powszechny jest zwrot prowadzisz jak baba, podczas gdy nikt nie posługuje się tak oczywistym i prawdziwym porównaniem jak chorujesz jak facet.

Nietypowe, innowacyjne podejście do dbania o satysfakcję kobiet ukazane zostało w reklamie aplikacji Happy Milf, dzięki której każda matka za pomocą kilku kliknięć może znaleźć coś dla siebie. W innym skeczu, parodiującym relację telewizji informacyjnej z miejsca pożaru, Katarzyna Pakosińska wcieliła się w rolę superbohaterki, która pomimo swojej nadprzyrodzonej siły pozostawała bez szans wobec dziennikarzy nieuznających wyższości kobiet. Na scenie poruszona została również kwestia ograniczonej tolerancji i pozornej postępowości, gdy jeden z bohaterów skeczu przedstawił „nowoczesnym” rodzicom swoją nową dziewczynę –  muzułmankę. W odcinku pojawiło się również nawiązanie do problemu, który od czasu do czasu dotyka każdego z nas – epidemia uporczywie wybrzmiewającej w głowie piosenki. Osoby cierpiące na tę dolegliwość nie mogły przestać śpiewać Czambałamby – hitu lat 90-tych, którego tekstu nikt tak naprawdę nie zna.

To nie jedyny muzyczny akcent w programie. Na scenie SNL Polska zagrała brytyjska grupa Editors. Podczas akustycznego występu formacji widzowie po raz pierwszy usłyszeli utwór Violence – tytułowy kawałek najnowszego albumu, który oficjalna premierę będzie miał w połowie marca.

Cały odcinek z udziałem Katarzyny Pakosińskiej i Editors można obejrzeć już na www.showmax.com. Dla nowych użytkowników pierwsze 14 dni jest za darmo.

Kanał YouTube SNL Polska: https://www.youtube.com/SNLPolska
Oficjalny fanpage: https://www.facebook.com/SNL.Polska/
Oficjalny Instagram: https://www.instagram.com/snlpolska/

SNL Polska to lokalna wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli Saturday Night Live, który już od 43 lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. W stałej obsadzie polskiej edycji znaleźli się: Laura Breszka, Mateusz Grydlik, Monika Babula, Karolina Piechota, Sebastian Stankiewicz, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Magda Smalara, Michał Meyer, Szymon Mysłakowski i Kamil Pruban.

O formacie SNL
SNL to program instytucja. Co tydzień w sobotę wieczorem grupa aktorów komediowych wraz z gościem specjalnym w roli gospodarza odcinka, wystawia skecze, które komentują aktualne wydarzenia czy zjawiska społeczne. Do tego dochodzi wyjątkowy gość muzyczny oraz stały segment – Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego. Gość specjalny i zarazem gospodarz danego odcinka odgrywa kluczową rolę w jego powstawaniu. To wokół niego budowane jest całe show. Uczestniczy w procesie pisania skeczy, ich prób oraz występuje w kilku z nich. Osoba prowadzącego jest inspiracją dla całego zespołu twórczego.

O Showmax
Showmax to serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet. W ramach miesięcznej opłaty użytkownicy mogą cieszyć się treściami w dowolnych ilościach – bez reklam, za pomocą rozmaitych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów. Mogą także skorzystać z funkcji Ściągnij i oglądać tytuły nawet bez dostępu do internetu. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, rejestrując się na www.showmax.com


Czytaj również:

Netflix: „House of Cards” powraca jesienią! – informacja prasowa

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska cd.1 (05.03.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...