Netflix ogłasza datę premiery oraz prezentuje nową zapowiedź serialu „Kierunek: Noc”

Facebooktwitter

Netflix seriale

Serial Kierunek: Noc zadebiutuje na Netflix globalnie już 1 maja 2020 roku.

Kierunek: Noc to historia inspirowana książką Starość Aksolotla autorstwa Jacka Dukaja,  który to wraz z Tomkiem Bagińskim jest także producentem wykonawczym serialu. W Kierunek: Noc zobaczymy między innymi Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w postać Jakuba.

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Netflix seriale

Netflix seriale

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water). Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George (The Protector, Narcos), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński (Wiedźmin, Katedra) oraz Jacek Dukaj.

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

W wyścigu ze słońcem nie ma czasu na uprzejmości. Razem przetrwają albo razem zginą — innej możliwości nie ma.

Belgijski serial oryginalny Netflix pt. „Kierunek: Noc”, którego reżyserami są Inti Calfat i Dirk Verheye, zadebiutuje na Netflix już 1 maja.


Kierunek: Noc (2020) | serial, sezon 1

Opis Netflix: Pasażerowie i załoga porwanego nocnego samolotu próbują prześcignąć słońce, gdy tajemnicze kosmiczne zjawisko sprowadza na świat kataklizm.

W rolach głównych: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti
Twórcy: Jason George

Pauline Etienne, Laurent Capelluto i Mehmet Kurtuluş przewodzą międzynarodowej obsadzie w thrillerze science fiction.

 

Gatunki: Seriale science fiction, Seriale oparte na literaturze, Seriale w konwencji thrillera, Dramaty telewizyjne
Kategorie: Mocny, Trzymający w napięciu, Wzruszający

Netflix seriale

Netflix seriale

Informacje o serwisie Netflix:

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 167 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Informacje o Entre Chien et Loup

Entre Chien et Loup to belgijska wytwórnia filmowa z siedzibą w Brukseli, która przez 30 lat działalności wyprodukowała ponad 100 filmów współpracując z takimi światowymi sławami jak Terry Gilliam (Człowiek, który zabił Don Kichota), Paul Verhoeven (Elle) czy Rupert Everett (The Happy Prince) oraz lokalnymi reżyserami takimi, jak Sam Garbarski (Irina Palm), Delphine Lehericey (Puppylove) i Nabil Ben Yadir (Les Barons). Ostatnio firma zaangażowała się także w produkcję serialową, której efektem są cieszące się uznaniem widzów na całym świecie tytuły: Wróg publiczny (sezon 1 i 2) i Wersal. Prawo krwi (sezon 3).

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery filmowe i serialowe, aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Szybcy i wściekli”, „Minionki”, „Zadzwoń do Saula”

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – trylogia „Kapitan Ameryka”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner