Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – trylogia „Kapitan Ameryka”

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 4.1]

Hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2020r. i jego aktualizacjami swoją premierę w ofercie mają dziś trzy filmy z serii Kapitan Ameryka.

Dzisiejsze nowości

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów / CAPTAIN AMERICA: CIVIL WAR (2016) | film, akcja, Inspirowane komiksem | 142m | 12+ |
IMDb: 7.8/10

Dzielna drużyna Avengers pod wodzą Kapitana Ameryki (Chris Evans) i Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson) wyrusza do Nigerii. Ich celem jest powstrzymanie niebezpiecznego kryminalisty Brocka Rumlowa (Frank Grillo). Mężczyzna razem ze swoimi współpracownikami atakuje laboratorium chemiczne w Lagos. Celem złoczyńców jest zdobycie groźnego wirusa. Avengersom udaje się udaremnić niecny plan. W efekcie ich akcji dochodzi jednak do poważnych zniszczeń i strat w cywilach. Zaniepokojone władze postanawiają wprowadzić ustawę, która umożliwi kontrolę działań superbohaterów. Rządowy projekt budzi obawy niektórych członków Avengers. Na tym tle dochodzi do rozłamu w grupie.Widowiskowe kino akcji, inspirowane komiksem wydawnictwa Marvel i będące bezpośrednią kontynuacją kinowego hitu Avengers: Czas Ultrona. Produkcja dostarcza widzom dużo dobrej rozrywki. Twórcy filmu, bracia Anthony i Joe Russo (Ja, ty i on, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz), zadbali o wciągającą bez reszty intrygę, błyskotliwe dialogi, zapierające dech w piersiach efekty specjalne oraz emocjonujące sceny walk i pościgów. W głównych rolach zobaczymy ponownie plejadę hollywoodzkich gwiazd z Chrisem Evansem (Avengers), zdobywcą dwóch nominacji do Oscara Robertem Downeyem Jr. (Jaja w tropikach) oraz czterokrotnie nominowaną do Złotego Globu Scarlett Johansson (Między słowami) na czele.

Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Obsada: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie
Kraj: USA


Hbo go filmy

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz / CAPTAIN AMERICA: THE WINTER SOLDIER (2014) | film, akcja, Inspirowane komiksem | 131m | 12+ |
IMDb: 7.7/10

Od pamiętnej bitwy o Nowy Jork minęły dwa lata. Steve Rogers (Chris Evans), który jako bohaterski Kapitan Ameryka bronił miasta, żyje teraz spokojnie w Waszyngtonie i próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie. Mężczyzna nadal współpracuje z szefem agencji T.A.R.C.Z.A., Nickiem Furym (Samuel L. Jackson), i razem z agentką Natashą Romanoff (Scarlett Johansson) uczestniczy w niebezpiecznych misjach. Gdy Fury zostaje wplątany w złowrogą intrygę i pada ofiarą zamachu, Rogers i Natasha muszą stawić czoła tajemniczemu wrogowi – Zimowemu Żołnierzowi (Sebastian Stan). Kino akcji najwyższych lotów – pełne szpiegowskich intryg, wyrazistych bohaterów, wbijających w fotel scen walk i pomysłowych efektów specjalnych. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz to sequel przebojowej produkcji Joego Johnstona z 2011 roku, opartej na komiksach kultowego wydawnictwa Marvel. W rolę tytułowego herosa ponownie wciela się Chris Evans, aktor znany również z takich obrazów jak Fantastyczna Czwórka czy Avengers. Towarzyszy mu plejada hollywoodzkich gwiazd, wśród nich między innymi: laureatka BAFTY Scarlett Johansson (Między słowami, Vicky Cristina Barcelona), nominowany do Oscara Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Django), dwukrotny zdobywca Czarnej Szpuli Anthony Mackie (The Hurt Locker. W pułapce wojny, Władcy umysłów) oraz ikona amerykańskiego kina Robert Redford (Żądło, Wszyscy ludzie prezydenta). Za reżyserię filmu odpowiadali bracia Anthony i Joe Russo (serial Bogaci bankruci, Ja, ty i on).

Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Obsada: Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Samuel L. Jackson, Robert Redford, Anthony Mackie
Kraj: USA

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” to kontynuacja filmów „Captain America: Pierwsze starcie” i „Avengers„. Steve Rogers współpracując z agencją TARCZA musi stawić czoła tajemniczemu wrogowi, który zdaje się mieć związek z przeszłością Kapitana.


Hbo go filmy

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie / CAPTAIN AMERICA: THE FIRST AVENGER (2011) | film, akcja, Inspirowane komiksem | 119m | 12+ |
IMDb: 6.9/10

Delikatny i pełen ideałów Steve Rogers (Chris Evans) przed wojną studiował historię sztuki. W 1940 roku mężczyzna postanawia zaciągnąć się do wojska. Ze względu na słabe zdrowie nie zostaje przyjęty, otrzymuje jednak propozycję uczestniczenia w tajnym eksperymencie. W ukrytym przed światem ośrodku przechodzi terapię, która zwiększa jego inteligencję i siłę, co pozwala mu stać się prawdziwym superbohaterem. Steve zostaje wysłany do walki z nazistami w Europie, gdzie musi pokonać groźnego Red Skulla (Hugo Weaving). Film Joego Johnstona (Jumanji, Park jurajski 3) to znakomicie zrealizowana, epicka opowieść o walce dobra ze złem. Fani komiksów na pewno nie będą zawiedzeni. Kapitan Ameryka to pierwszy superbohater stworzony przez legendarne wydawnictwo Marvel Comics. W jego rolę wciela się sugestywnie Chris Evans (Avengers, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz). Obok niego występują: Hayley Atwell (Księżna), Sebastian Stan (Czarny łabędź), laureat Oscara Tommy Lee Jones (W Dolinie Elah) oraz Hugo Weaving (Matrix). Produkcja wypełniona jest po brzegi akcją i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Nie brakuje w niej widowiskowych walk ani wciskających w fotel efektów specjalnych. Obraz otrzymał siedem nominacji do Nagrody Saturna, w tym w kategorii „najlepszy film science fiction”.

Reżyseria: Joe Johnston
Obsada: Chris Evans, Hayley Atwell, Sebastian Stan, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving
Kraj: USA

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Riverdale”, „Klub Winx”, „Fauda”

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – film „Królestwo”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...