Netflix ogłasza nowy miniserial o szkolnych latach Colina Kaepernicka —„Colin in Black & White”

Facebooktwitter

Netflix filmy

Już wkrótce widzowie z całego świata będą mogli obejrzeć w ofercie Netflixa produkcję Colin in Black & White opowiadającą o nastoletnim życiu słynnego aktywisty i sportowca Colina Kaepernicka.

Twórcami miniserialu będą Kaepernick oraz nominowana do Oscara i nagrodzona statuetką Emmy Ava DuVernay. Serial będzie opowiadać o licealnych latach Kaepernicka oraz o tym, jakie doświadczenia i wydarzenia go ukształtowały i doprowadziły do tego, czym obecnie się zajmuje. Wraz z DuVernay serial tworzy nominowany do nagrody Emmy Michael Starrbury (jest autorem scenariusza i producentem wykonawczym), zaś Kaepernick poza pracą przy produkcji wystąpi w roli narratora serialu.

Pomysł na ten składający się z sześciu odcinków serial zrodził się już w 2019 roku, a scenariusz ukończono w maju tego roku. Jest to historia młodości Kaepernicka, który jako czarne dziecko dorastał w białej rodzinie adopcyjnej, oraz o jego drodze do sukcesu jako futbolisty, który stara się określić swoją tożsamość. Dla Starrbury’ego i DuVernay to kolejna okazja do współpracy — ostatnio nakręcili razem słynny serial Netflix „Jak nas widzą”, który zdobył 16 nominacji do nagrody Emmy, m.in. za najlepszy scenariusz dla obojga twórców, a ostatnio nagrodzono go także nagrodą Peabody’ego.

„Za sprawą sławnego protestu Colina Kaepernicka rozgorzała narodowa dyskusja o rasizmie i sprawiedliwości, która miała istotny wpływ na futbol, kulturę, a także na niego samego — powiedziała DuVernay. — Jego historia to opowieść o tożsamości, sporcie oraz duchu oporu i woli walki. Bardzo się cieszę, że ja i moja ekipa możemy opowiedzieć tę historię na Netflix”.

„Zbyt często kwestie rasizmu i historie Czarnych są przedstawiane z perspektywy ludzi białych — wyjaśnia Kaepernick. — Chcemy pokazać, z jak odmienną rzeczywistością mają do czynienia osoby czarne. Analizujemy konflikty na tle rasowym, z którymi jako adoptowane czarne dziecko zetknąłem się w białej społeczności w moich szkolnych latach. To dla mnie zaszczyt móc pokazać tę historię światu we współpracy z Avą”.

„Jesteśmy dumni z tego, że możemy przenieść doświadczenia Colina i jego wizję na ekran. Dzięki jego współpracy z Avą ta poruszająca opowieść i przesłanie będą dostępne dla widzów z całego świata — mówi Cindy Holland, wiceprezes ds. treści oryginalnych w firmie Netflix. — To niezrównany duet dwóch silnych i przekonujących osobowości, które wspólnie pokażą, co to znaczy być Czarnym w USA”.


Polecamy również

4 Blocks – nagradzana saga o berlińskich gangsterach w trzech sezonach już dostępna w HBO GO Polska

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner