Netflix: Pierwsza europejska umowa na wyłączność z twórcami serialu Dark

Facebooktwitter

netflix Baran Bo Odae Jantje Friese
Netflix podpisał umowę o współpracy na wyłączność z Baranem Bo Odarem i Jantje FrieseUmowa z twórcami Dark  to pierwszy taki kontrakt Netflix w Europie.

Netflix ogłosił dzisiaj zawarcie kilkuletniej umowy na wyłączność z twórcami najpopularniejszego nieanglojęzycznego serialu Netflix – Dark. Zgodnie z warunkami kontraktu, pochodzący z Niemiec Jantje Friese i Baran bo Odar, wyprodukują nowe seriale i programy dla 125 milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

Erik Barmack, wiceprezydent ds. produkcji oryginalnych Netflix, skomentował umowę – Netflix obiecuje zapewnić rozrywkę, która przekracza granice; gdzie hitowy serial może powstać w dowolnym miejscu na świecie. Jesteśmy bardzo podekscytownani współpracą z Bo i Jantje, których serial skradł serca widzów na całym świecie. Dziękujemy im za ich zaufanie i cieszymy się, że możemy wesprzeć ich wizję i wspólnie opowiadać wspaniałe historie.

Baran bo Odar i Jantje Friese dodali – Jesteśmy podeskcytowani i przeszczęśliwi, że możemy poszerzyć naszą współpracę z Netflix. To wyjątkowa w naszej karierze okazja, żeby przekonać się z jakim odbiorem spotykają się nasze historie w różnych zakątkach świata. Niezmiernie cieszymy się z rozpoczęcia nowej przygody z Netflix, dalszego przekraczania granic i przedstawiania widzom naszych nowych pomysłów. Przygotowaliśmy dla nich wiele niespodzianek. 

O Baranie bo Odarze i Jantje Friese
Jantje Friese i Baran bo Odar, absolwenci Uniwersytetu Telewizji i Filmu w Monachium, pracują razem od czasów reżyserskiego debiutu Odara – Cisza. Ich ostatni film, WHO AM I. Możesz być kim chcesz z Tomem Schillingiem i Elyasem M’Barekiem został znakomicie przyjęty podczas Międzynarodowego Festiwalu Fimowego w Toronto w 2014 i odniósł nie tylko komercyjny sukces w Niemczech, ale otrzymał również trzy Niemieckie Nagrody Filmowe i nagrodę Bambi za Najlepszy Film Niemiecki. Odar, uwzględniony przez magazyn Variety w liście “10 Reżyserów, których warto oglądać” zadebiutował w Hollywood filmem Bez snu z udziałem laureatki Oscara Jamie Foxx. Został nagrodzony kilkoma nagrodami Grimme za scenariusz i reżyserię 10 odcinków pierwszego niemieckiego serialu oryginalnego Netflix Dark. Baran bo Odar i Jantje Friese pracują nad drugim sezonem tego uznanego przez widzów i krytyków serialu. Wspólnie wyprodukują również nowe seriale i programy na wyłączność Netflix.


Czytaj również:

Planowane premiery w ofercie Netflix Polska na lipiec 2018 – lista nieoficjalna

Premiery w ofercie Netflix Polska (19.06.2018)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner