Netflix: Pierwszy raz z serialowym maratonem, materiał wideo – badanie

Facebooktwitter

1. Kamasutra-1
UWAGA: Poniższa informacja prasowa Netflix jest przeznaczona wyłącznie dla widzów pełnoletnich.

Pamiętacie swój pierwszy raz… z Netflix przez całą noc?

Wiele osób czeka do trzeciej randki, ale większość użytkowników Netflix idzie na całość już po dwóch tygodniach (a dokładnie 12 dniach). I nie chodzi tutaj o przysłowiowy „Netflix and chill”, ale o ten pierwszy raz, kiedy zaczynasz oglądać odcinek za odcinkiem… W tym roku na Walentynki Netflix chce pomóc odtworzyć w pamięci Twój pierwszy raz z seryjnym oglądaniem*.

Jaki był twój pierwszy raz? Zapytaj kogoś, a z pewnością dowiesz się z kim (prawdopodobnie był to Pablo Escobar) i gdzie to się stało (w autobusie, jeśli jesteś Jonathanem Groffem z serialu MINDHUNTER), a nawet jak długo trwało (w większości przypadków nawet 3 dni).

Pierwsze zauroczenia większość z nas przeżywa z niegrzecznymi chłopcami (i dziewczynami). Widzowie z Polski najczęściej rozpoczynają swoją przygodę z seryjnym oglądaniem od serialu Stranger Things. Wysoko w rankingu plasują się także takie tytuły jak – Narcos, Breaking Bad czy Orange Is the New Black.

Nietrudno jest też wciągnąć się w historie, które przedstawiają mnóstwo silnych kobiecych charakterów, jak w Orange is The New Black czy tych stawiających przed nami wiele trudnych pytań jak Trzynaście powodów. Na końcu finałowej dziesiątki pojawiły się przygody ekscentrycznego naukowca i jego rozchwianego emocjonalnie wnuka, czyli serial Rick and Morty (miejsce 9), oraz historia panowania królowej Elżbiety przedstawiona w The Crown (miejsce 10).

2. Infografika-1

Widzowie na całym świecie rozpoczynają swoją przygodę z seryjnym oglądaniem do 12 dni od rejestracji w serwisie Netflix. W Polsce bardzo szybko przechodzimy do rzeczy, bo już po 3 dniach!

Pamiętacie, który serial i jak szybko wciągnął Was jako pierwszy?

10 najpopularniejszych seriali na Netflix, od których widzowie w Polsce rozpoczęli swoją przygodę z seryjnym oglądaniem:

  1. Stranger Things
  2. Narcos
  3. House of Cards
  4. Breaking Bad
  5. Orange Is the New Black
  6. Trzynaście powodów
  7. Wikingowie
  8. The 100
  9. Rick and Morty
  10. The Crown

*pochłanianie całego sezonu serialu średnio w ciągu jednego tygodnia.

Metodologia
Pod pojęciem seryjne oglądanie rozumie się obejrzenie co najmniej jednego sezonu serialu w ciągu 7 dni od rozpoczęcia. Ponad 90% użytkowników Netflix, którzy korzystają z serwisu co najmniej od roku, pierwsze seryjne oglądanie ma już za sobą. W badaniu ujęto wszystkie seriale, oprócz treści dla dzieci/rodzin i sezonów z mniej niż 5 odcinkami.


Czytaj również:

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska (08.02.2018)

Netflix Polska: Marvel: Jessica Jones sezon 2 – zwiastun, plakat i kadry z serialu


 

KOMENTARZE:

4 komentarze do “Netflix: Pierwszy raz z serialowym maratonem, materiał wideo – badanie

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner