Netflix Polska – dzisiejsza premiera (24.08.2016)

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym Netflixa na sierpień 2016 dziś premierę ma film The Big Short (2015), który dostępny jest z polskimi napisami i lektorem.

Cztery wielkie umysły ze świata finansjery przewidują pęknięcie bańki spekulacyjnej na rynku kredytów i nieruchomości. Decydują odegrać się na bankach za ich chciwość i brak przezorności.

Big Short (ang. The Big Short) – amerykański komediodramat biograficzny, którego reżyserem i współscenarzystą jest Adam McKay. Fabuła filmu oparta jest na książce Michaela Lewisa wydanej w 2010 roku pod tym samym tytułem, w Polsce znanej jako Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady, opowiadającej o przyczynach kryzysu finansowego z lat 2007-2008, spowodowanego pęknięciem tzw. bańki kredytowej. W filmie występują Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling i Brad Pitt. W Stanach Zjednoczonych dystrybuowany był przez Paramount Pictures. Film miał tzw. premierę limitowaną 11 grudnia 2015 w Stanach Zjednoczonych, zaś już 23 grudnia 2015 wszedł do szerokiej dystrybucji. Film zdobył 5 nominacji do Oscarów, w tym do nagrody dla Najlepszego Filmu oraz reżyserię.[Wikipedia]

KOMENTARZE:

10 thoughts on “Netflix Polska – dzisiejsza premiera (24.08.2016)

      • Myślę, że najdalej do końca tygodnia się przekonamy. W zeszłym miesiącu dali premiery na sierpień 25 lipca.
        Przy czym bazując tylko na produkcjach oryginalnych – Narcos, Cage, Easy,parę dobrych dokumentów, można powiedzieć, że wrzesień zapowiada się ciekawie.

      • Mam zupełnie odwrotne wrażenia, na Netflixie większość produkcji serialowych to kryminały, sci-fi lub akcja, a brakuje właśnie odwołań do klasyków literatury, czy dram (The Crwon będzie fajną perełką). Jeśli chcą dynamicznie walczyć o liczbę abonentów, a wiemy, że chcą, to muszą zacząć oferować treści dla każdego, bo póki co ewidentnie ich target to 20 – 30- letni mężczyźni.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...