Netflix prezentuje oficjalny zwiastun filmu „The Discovery / Odkrycie” (2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 3.2]

the-discovery-castNetflix zaprezentował zwiastun filmu „The Discovery / Odkrycie” (2017), którego globalna premiera przewidziana jest na 31 marca 2017 r.

The Discovery / Odkrycie (2017) – film – 16+
Naukowiec potwierdza istnienie życia po śmierci. Rok później jego syn zakochuje się w kobiecie prześladowanej przez tragiczną przeszłość.

W rolach głównych: Rooney Mara, Robert Redford,Jason Segel.

KOMENTARZE:

15 myśli nt. „Netflix prezentuje oficjalny zwiastun filmu „The Discovery / Odkrycie” (2017)

 1. Przepraszam bardzo, czy można prosić autorów aby zamiast określenia „globalna premiera” , używali polskiego określenia ” światowa”….. Bo te amerykanizmy są nie do zniesienia na tym portalu. Podobnie z resztą jest z kalką językową „serial oryginalny” ,gdzie prawidłowa forma to „serial autorski”. I nie zmienia tego faktu nawet to, że jakiś tłuk tłumacz tę kalkę stosuje w tłumaczeniach dla Netflixa.Bardzo proszę.

  • Jak dla mnie to obydwa \określenia nie pasują, bo część filmów/seriali jest innego producenta a Netflix ma jedynie wyłączność na dany kraj

   • No przepraszam. Albo serial jest produkcji Netflix albo nie jest. Trzeciej opcji nie ma. A więc może być autorstwa tej platformy. Podróbek nie produkują. A tylko w tym odniesieniu to sformułowanie jest stosowane.

   • The Fall – w większości krajów jako Original, a to produkcja BBC u nas w HBO i częściowo na Netflixie, do niedawna „Od zmierzchu do świtu”-MTV, poza tym „Designated Survivor”-ABC, „happy Valey”-BBC, „Śledczy- Brytyjska opowieść kryminalna”- ITV i jeszcze kilka innych

 2. Proszę Pana, to co kto puszcza to z punktu widzenia prawa zupełnie coś innego niż własność intelektualna, co równa się autorstwo, co świadczy o oryginalności. Więc niech Pan już nie bredzi.

  • Hmm…ciekawe, seriale nie były i nie są wyprodukowane przez Netflix a jedynie posiadają czasową licencję na wyłączność na terenie danego kraju a sygnują je mianem Original, to jak to w końcu jest i kto tu bredzi?

 3. No na pewno ja. Gdzież by tam Pan….no gdzieżby, no gdzie…. Ja się mylę. Pan ma rację. Ja się na prawie nie znam a Pan tak.

  • Absolutnie nie twierdzę że mam rację, tylko stosowanie określenia „program autorski” do produkcji z którymi Netflix niema nic wspólnego poza czasową wyłącznością jest jak dla mnie nie na miejscu 🙂

   • A teraz niech Pan poczyta co Pan napisał. W ogóle nie waży Pan słów których używa. Przez co myli pojęcia.

   • Jako że zaczeliśmy od tego:”Przepraszam bardzo, czy można prosić autorów aby zamiast określenia „globalna premiera” , używali polskiego określenia ” światowa”….. Bo te amerykanizmy są nie do zniesienia na tym portalu. Podobnie z resztą jest z kalką językową „serial oryginalny” ,gdzie prawidłowa forma to „serial autorski”. I nie zmienia tego faktu nawet to, że jakiś tłuk tłumacz tę kalkę stosuje w tłumaczeniach dla Netflixa.Bardzo proszę.”…to nadal uważam że stwierdzenie przy niektórych produkcjach „serial oryginalny czy autorski” mija się z rzeczywistością i wprowadza klienta w błąd, tak pokrętnej ideologii nie stosuje nawet stacja FoX posiadająca prawa na cały świat poza USA do serialu „The Walking Dead”, z którym poza prawami nie ma nic wspólnego. Cały czas chodzi mi o używanie tych pokrętnych „Original” :), a z tego co widzę trochę się rozjechaliśmy w tym „problemie”.

 4. Tak czy inaczej na zakończenie tej tak naprawdę nic nie wnoszącej wymiany zdań wystarczy żeby Netflix zmienił u nas nazwę zakładki i określeń z „Netflix Original” na „Tylko w Netflix” i nie będzie już problemów 🙂

  • Wyjaśnij proszę, bo nadal twierdze że w niektórych pozycjach wprowadzają w błąd, nawet jeżeli według ich teorii jest to „first run” chociażby w przypadku serialu od zmierzchu do świtu , który miał emisje w TV przed wejściem Netflixa do polski

 5. A może inteligencja tutaj panująca zaczęłaby używać słowników, co? może wtedy by się coś wyjaśniło…choć wątpię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...