HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (19.01.2017)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.4]

SixDo oferty HBO GO Polska został dzisiaj włączony film „Opiekun” (2015). Zgodnie z planem wydawniczym rano zadebiutował również pierwszy odcinek miniserialu „Six” (2017).

Chronic / Opiekun (2015) – dramat – 12+ – polskie napisy i lektor – 89 min. Dostępne do 31.12.2017

David (Tim Roth) jest pielęgniarzem, który opiekuje się nieuleczalnie i ciężko chorymi. Mężczyzna traktuje swój zawód jako powołanie. Jest w pełni zaangażowany w pracę. Nawiązuje też silne relacje emocjonalne z pacjentami. Prywatnie jednak David nie najlepiej radzi sobie z rzeczywistością. Jest niezwykle samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem. Cierpi również na chroniczną depresję. Aby poprawnie funkcjonować w świecie, potrzebuje swoich pacjentów.

Pełna niedopowiedzeń i podskórnych emocji, wyciszona opowieść o potrzebie bliskości, angażowaniu się w życie drugiego człowieka i samotności. Główny bohater intrygującego obrazu Michela Franco (Pragnienie miłości) jest cierpliwym, oddanym swojej pracy pielęgniarzem, który zajmuje się umierającymi oraz ciężko chorymi ludźmi. Między nim a pacjentami tworzą się niezwykle intymne więzi. Jednocześnie David jest osobą, która kryje w sobie tajemnicę. Obraz był pokazywany na festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał nominację do Złotej Palmy i nagrodę za najlepszy scenariusz. Został też wyróżniony dwiema nominacjami do Nagrody Independent Spirit (najlepszy film, najlepszy aktor).

W rolach głównych: Tim Roth, Sarah Sutherland, Bitsie Tulloch, Robin Bartlett, Rachel Pickup, Michael Cristofer.

Six (2017) – miniserial wojenny, sezon 1 – 15+ – polskie napisy i lektor

Miniserial autorstwa scenarzysty Williama Broylesa (Castaway, Apollo 13, Jarhead:żołnierz piechoty morskiej) i weterana wojennych operacji specjalnych Davida Broylesa, śledzący losy współczesnych amerykańskich wojowników z legendarnej Navy SEAL Team Six – najlepszej tajnej grupy bojowej armii amerykańskiej. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami fabuła opowiada o misji Navy SEAL Team Six z 2014 roku, której celem była eliminacja lidera Talibanu w Afganistanie.

Ośmioodcinkowy serial sensacyjny Six w sposób niezwykle realistyczny pokazuje obraz współczesnej wojny i jej uczestników. Twórcom udaje się wiernie i z dbałością o szczegóły pokazać codzienne życie żołnierzy – ich emocje, zmagania z rzeczywistością i zaangażowanie w sprawę. Wśród reżyserów produkcji znalazła się m.in. nominowana do Oscara Lesli Linka Glatter (serial Homeland, Ray Donovan). Serial wyprodukowany przez A+E Studios we współpracy z Weinstein Television.

W rolach głównych: Walton Goggins, Barry Sloane, Kyle Schmid, Juan Pablo Raba.

S1:O1 – Pilot – 39 min. Dostępne do: 18.01.2020

Kolejne odcinki mają ukazywać się w tygodniowym odstępie. Premiera serialu na antenie HBO Polska przewidziana jest z jednodniowym opóźnieniem względem serwisu online.

 

KOMENTARZE:

Jedna myśl nt. „HBO GO Polska – dzisiejsze premiery (19.01.2017)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...