Premiera filmu „Cztery wesela i pogrzeb” w ofercie HBO GO Polska

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na styczeń 2020r. swoją premierę w ofercie ma dziś jeden nowy film.

Dzisiejsza nowość

Cztery wesela i pogrzeb / FOUR WEDDINGS AND A FUNERAL (1994) | film, komedia, romantyczny | 113m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7/10

Charles (Hugh Grant) pędzi żywot beztroskiego kawalera. Chociaż jego znajomi coraz częściej wiążą się ze sobą na dobre i na złe, on ani myśli o ożenku. Wszystko się zmienia, gdy na jednym ze ślubów poznaje Carrie (Andie MacDowell), piękną, i podobnie jak on niezbyt stałą w uczuciach, Amerykankę. Spędza z nią upojną noc, po której uświadamia sobie, że to właśnie ona jest kobietą jego życia. Sprawy komplikują się, kiedy Carrie przedstawia mu swojego narzeczonego, zamożnego Szkota Angusa (Timothy Walker). Charles, z pomocą przyjaciół, postanawia nie dawać za wygraną…Brytyjski klasyk gatunku, stworzony przez mistrzowski duet – reżysera Mike’a Newella (Taniec z nieznajomym, Donnie Brasco, Harry Potter i Czara Ognia) oraz scenarzystę Richarda Curtisa (Notting Hill, Dziennik Bridget Jones, To właśnie miłość). Film z miejsca urzekł publiczność inteligentnym humorem, lekkością i wyjątkowym wdziękiem. Krytycy również nie szczędzili zachwytów i obsypali obraz prestiżowymi nagrodami i nominacjami. Produkcja otrzymała, m.in., trzy BAFTY, francuskiego Cezara i Złoty Glob (odtwórca głównej roli Hugh Grant – Notting Hill, Dziennik Bridget Jones, Był sobie chłopiec, To właśnie miłość), a także dwie nominacje do Oscara (najlepszy film i scenariusz). Na sukces filmu w dużej mierze złożyli się aktorzy. Obok Granta i partnerującej mu Andie MacDowell (Seks, kłamstwa i kasety wideo, Na skróty, Kwiaty dla Harrisona), która została wyróżniona za swój występ nominacją do Złotego Globu, niezapomniane kreacje stworzyli w nim również odtwórcy ról drugoplanowych: Kristin Scott Thomas (Angielski pacjent – nominacja do Oscara, Gosford Park, Kocham cię od tak dawna), John Hannah (cykl Mumia, Przypadkowa dziewczyna, serial Spartakus: Krew i piach) czy Simon Callow (Pokój z widokiem, Zakochany Szekspir, Ziemia niczyja).

Reżyseria: Mike Newell
Obsada: Kristin Scott Thomas, Andie Macdowell, Hugh Grant, Simon Callow, James Fleet, John Hannah
Kraj: GB

Opis dystrybutora

Chociaż jest przystojny i czarujący, admirowany przez wiele kobiet, 32-letni Londyńczyk Charles (Grant) nie potrafi się zaangażować. Im więcej widzi przyjaciół wpadających w sidła związków małżeńskich, tym mniej ma ochotę sam pójść w ich ślady. Wszystko się zmienia, gdy na jednym z weselnych przyjęć Charles poznaje piękną i niezależną Amerykankę Carrie (MacDowell). Oczarowany Charles zaczyna ją adorować, by wkrótce przekonać się, że ona także jest gotowa na poważny związek… tyle, że z kimś innym!


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery w ofercie – 26 stycznia 2020

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 26 stycznia 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner